Bu Topraklar Hepimizin

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda NeslisH tarafından 3 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bu Topraklar Hepimizin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilinen bir gerçek var bizi bize kırdırıyorlar, tarihte de her zaman böyle olmamıştır., kardeşi kardeşe düşürüp düşman etmişler güçlerini bölüp parçalayıp, esarete düşürmüşler kendilerinin yapamadıklarını, kadeşleri birbirlerine düşman edip gerçekleştirmişler ve o tarihten bu güne

  Bizler birbirimize düşmediğimiz, düşman olmadığımız, tek yürek tek yumruk olduğumuzda, onları biz yönetmiş ve onlara biz hükmetmişiz. Biz yönetirken onların manevi değerlerine, örf ve adetlerne saygı göstermişisiz ve gittiğimiz yere yatırm yapmış, alt yapılarını yapmış, adalati, hakkı hakkaniyeti götürmüşüz....
  Ancak ONLAR bizleri birbirimize düşürürken bizi sömürmek, manevi değerlerimize hakare edip aşağılamak üzere sistemlerini kurmuş ve düzenlerini ona göre tesis etmişlerdir. Kendileri birleşip, aradaki sınırları kadırarak holdinkler gibi büyürken bizleri birer birer bölüp parçalamakta ve ve her dediklerini yaptıracak, istedikleri gibi sömürecek küçüklükte devletler, aşiretler, beyler ve boylara dönüştürmeteler....

  Bunları silahlı olarak dağda yaparken şimdilerde şehir sokalarına inilmiştir.
  en büyük tehlike ise çocuk ve kadınları öne sürerek halkları karşı karşıya getirme oyunlarıdır.

  sakın ha devletimin büyükadamlarına yalvarıyorum.

  insanları karşı karşıya getirmeyin......... adı ne olursa olsun, çocukları sokaklara dökmeyin.... Bunun için devlet olarak gerekli tedbirlerini alacak insanları caydıracak önlem ve yatırımlarını da yapacaksın. bu husustaki cezalar ağır olacak, belki birlerinin canı yanacak, ancak milyonlar birbirini gırtlağın sarılarak, iç savaş olmayacaktır.

  Ve inanıyorum ki devletim gerekli her türlü tedbirleri alacak, insanlar karşı karşıya gelmeyecektir. Medyayı durdurun demek en kötü sözlerdendir. ANCAK; ülkemin önceliklerine, milli hassasiyetlerine, kirli görüntüleri dış dünyaya vermemeleri, yaymamaları hususunda biraz daha dikkatli davranmaya davet edilebilir, gerekli yasalar çıkartılabilir. Toplumda infial uyandıracak görüntülere yer verilmemesi gerkir diye düşünüyorum.

  Duyduğumdur; avrupa ülkelerinde kazalar olur ancak görüntüleri sınırlı verilir miş......

  ABD.'de ikiz kuleler vuruldu, yüzlerce ölü var denildi, adamlar bu ölen insanları uğruna bir ülkeyi hatta dünyanı belirli bölgesini istila ettiler ancak o ikiz kule ile ilgili ben ne bir yaralı nede bir ceset görüntüsü görmedim... yoksa ben mi yanılıyorum.

  Bu olay eğer Türkiyede olsa idi giydiği elbiseyecek ayağındaki ayakkabıyaca
  gösterilirdi diye tahmin ediyorum.

  Ne olursunuz!!!!!!!!

  yüzlerce insan terörden madur, şikayetçi ve rahatsız, 10 kişinin attığı taşı göstermeyin................
  Toplumu telkin edin ve insanlarımızı yatıştırın.....

  sizler daha iyi bilirsiniz ki

  kalem istenildiğinde en etkili silahtır.! istenildiğinde ise en güzel çiçek, en değerli bilgi, çok güzel bir sakinleştici ve adresini gösteren ve insanları yönlendiren bir pusula olarakta kullanılabilir.

  Söylemem o ki sizler gibi benim de görebildiğim, terör kötü olan oyunlarının en tehlikeli olanı yani insanları karşı karşıya getirip kardeşi kardeşe boğalatmak istiyor.

  Bu ülke bizim bu toptaklar hepimizin, biz kadrini kıymetini bilmez ise yabancılrın ise umurunda değil.

  Saygılarımla...........  not:Alintidir
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş