Bu maili 9 kişiye göndermezsen

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Bu maili 9 kişiye göndermezsen konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  "Bu maili 9 kişiye göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" mı?


  Sanal alemdeki dini içerikli ve tehditli e-postalar internet kullanıcılarını güç durumda bırakıyor. Bazı internet kullanıcıları, kendisine ulaşan "Bunları 9 kişiye gönder, yarın güzel bir haber al, göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" şeklindeki ifadelere aldanıp arkadaşlarına mesaj gönderiyor.

  Adana Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, dini dayanağı olmayan bilgilere itibar edilmemesini isteyerek, internet kullanıcılarına "Bu postaları çöpe atın, bela ve musibet gelmez." dedi.

  Mustafa Turan, İslamiyet'te yeri olmayan bu tür mesajları hurafe olarak nitelendirerek, internetten önce de kendilerine gelen bazı vatandaşların kamuoyunda "Şeyh Ahmet vasiyeti olarak bilinen eğer bunları yapmazsanız musibet sizi bulur" türü sözler içeren mektuplar getirdiklerini anlattı.

  Kaynağı Kur'an ve sünnet olmayan mesajlara itibar edilmemesini isteyen Turan, "Bu tür mesajlar insanların kafasını karıştırır. Hadiste 'Kişiye her duyduğunu söylemesi yalan olarak yeter' buyruluyor. Ayrıca, 'Bir haber getirildiğinde doğruluğunun araştırılması' tavsiye ediliyor. Bu ve benzeri tür içerikli mesajlara itibar edilmesin. Kimseye göndermediği bir e-postadan dolayı bela ve musibet gelmez. Bunları kimseye göndermeyin, çöpe atın." diye konuştu.

  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - maili kişiye göndermezsen Forum Tarih
E-Maili Kim Buldu Bilim & Teknoloji 8 Şubat 2012
Peygamber Efendimizin Şemaili Peygamber Efendimiz (S.A.V) 9 Aralık 2011
Samaili İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın Aydın Tanıtımı 8 Mart 2011
İsmailiye Köyü Hakkında Bilgi Reşadiye Tokat Karadeniz Bölgesi 8 Haziran 2010
Mailinize birisimi girdi ? anında haber alın Msn Ve Mail Yardım 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş