Bu Madde Kanser Yapıyor

'Genel Sağlık' forumunda Siraç tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Bu Madde Kanser Yapıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu Madde Kanser Yapıyor

  [​IMG]
  Bu madde kanser yapıyor!

  Et, peynir, içecek ve hazır yiyeceklerin içine konuyor. Gıdayı koruyor ve güzel görünmesini sağlıyor ama kanser yapıyor.
  Et, peynir, içecek ve hazır yiyecek alırken dikkat edin. Çünkü içinde koruyucu olarak bulunan fosfat akciğerkanserine yakalanma riskini artırıyor.


  HAZIR GIDALARDA BULUNUYOR
  Güney Kore Seul Üniversitesi'nden Myong-Heng Ço ve ekibinin fareler üzerinde yaptığı araştırma, özellikle hazır yiyeceklerde kullanılan, doğal olmayan fosfatın akciğer kanserine yakalanma riskini artırabileceğini gösterdi.


  Myong-Heng ve ekibi, önce farelere akciğer kanseri hücreleri şırınga etti. Araştırmacılar, fosfat katkılı yiyecekler verilen farelerdeki kanser tümörlerinin, bu biçimde beslenmeyen farelerdekine göre daha hızlı arttığını gördü.


  GIDANIN GÖRÜNÜMÜNÜ GÜZELLEŞTİRİYOR
  Organik olmayan fosfatların insanlardaki kanser etkisi henüz çok iyi bilinmese de bilim adamları bu tür beslenme alışkanlığının sınırlanmasını tavsiye ediyor.


  Et, peynir, içecek ve hazır yiyeceklerde kullanılan katkı maddeleri, gıdaların korunmasının yanısıra yiyeceğin renginin, tadının ve görünüşünün bozulmamasını sağlıyor. Ek fosfat ise gıdanın görünümünü güzelleştiriyor ve su tutmasına yardımcı oluyor.


  Araştırma, ''American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine'' adlı dergide yayımlandı.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş