'Bu Kalp Seni Unutur mu?'nun devam kararı yeniden değişti

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Dine tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  'Bu Kalp Seni Unutur mu?'nun devam kararı yeniden değişti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Bu Kalp Seni Unutur mu?'nun devam kararı yeniden değişti

  Show TV'de yayınlanan ve 12 Eylül 1980 askeri darbesi arka planında bir grup gencin yaşadıklarını anlatan televizyon dizisi "Bu Kalp Seni Unutur mu" sona erdi.
  Bianet'ten Bawer Çakır'ın haberine göre yapımcı Tomris Giritlioğlu yaptığı bir açıklamayla yaşadıkları ekonomik sorunlar nedeniyle üç haftadır beklemede olan diziyi bugün (dün) kanalın yayından kaldırdığını duyurdu.
  Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden 2009 Yılın Televizyon Dizisi ödülünü alan dizinin başka kanalda yayınlanması gündemde değil.
  "Reyting düşüklüğü ve ekonomik sorunlar"
  Asis Yapım tarafından hazırlanan dizinin senaryosunu Nilgün Öneş, öykü ve tretmanınıysa Mümtazer Türköne, Leyle Olça, Defne Sandalcı, Hülya Işıkkurt, Meltem Öneş yazıyor; yönetmenliğini Aydın Bulut yapıyordu.
  Ertuğrul Kürkçü, Tuğrul Eryılmaz, Murat Belge, Yasin Aktay ve Fehmi Koru'nun da danışman olarak katkıda bulunduğu dizinin oyuncu kadrosunda Bülent İnal, Melis Birkan, Berrak Tüzünataç, Okan Yalabık, Saygın Soysal, Gülümsün Koray, Tuba Ünsal, Tansel Öngel, Yalçın Gürcan, Bülent Alkış, Tuğçe Kumral, Engin Hepileri, Fatih Dönmez, Hale Soygazi ve Salih Güney vardı.
  Dizi 13 Ekim'de izleyiciyle buluştu. İlk bölümler televizyonların en yoğun izlendiği saat 20.00'de yayınlanırken, daha sonra 22.15'e kaydırıldı. Dizinin istenilen reytingi alamaması yayın akışıyla ilgili sorunların oluşmasına neden oldu. Show TV ve program ekibi, reytingi yükseltmek için "zararı göze alarak" diziyi iki reklamla yayınladılar. Kanal, 16 ve 23 Şubat'ta yayınlanmayan dizinin 2 Mart'ta döneceğini açıklamıştı.
  Giritlioğlu reytinglerin yüksek gitmediğini, ancak reyting ölçümlerinin de sorunlu olduğunu söyledi.
  "Bir meçhule karşı mücadele ediyoruz. Nasıl seçildiklerini bilmediğimiz 2500 kişinin verdiği kararlar dizileri etkiliyor. Ölçümün ne olduğunu, kimlerin yaptığını bilmiyorum. Diziye ilgi çok yüksek ama reytingde bunun sonucunu alamıyoruz. Reytinglerin tartışmaya açılması gerekiyor."
  "Hatırla Sevgili"den bugüne
  "'Hatırla Sevgili' daha romantikti, bu kez daha sert ve cesur bir dizi yaptık" diyen Giritlioğlu dizinin yayınlandığı Show TV'nin izleyici kitlesiyle dizinin uyuşmadığı görüşünde:
  "Show TV'yi ağırlıklı olarak erkekler izliyor. Seyri zor bir dizi; takip istiyor, süreklilik istiyor. Diğer yandan Diyarbakır Cezaevi'nde yaşananlar, işkenceleri de düşünürsek izleyicinin diziyi izlemeye alışmaktan kaçındığını da söyleyebiliriz."
  Kanalın dizi yayındayken "cesur ve demokratik davranarak içeriğine hiç müdahale etmediğini" belirten Giritlioğlu "Buna rağmen Diyarbakır Cezaevi'nde yaşananları anlattıkları bölümlere dahi muhaliflerin yeterince ilgi göstermediğini, diziye bu bağlamda sahip çıkmadıklarını" söylüyor: "Seyirci kendisiyle hesaplaşmaktan kaçıyor."
  Giritlioğlu, reyting düşüşünün ardından kanaldan para alamadıkları için oyunculara ve çalışanlara para ödeyemediklerini aktardı.
  "Daha sonra oyuncularla ve set ekibiyle konuşarak indirim yaptık. Kanal bizi üç hafta oyaladıktan, bu esnada dizinin tekrar bölümlerini yayınlamaya başladıktan sonra diziye devam etmeyeceklerini açıkladı."
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Mart 2010

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için sağol...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalp Seni Unutur Forum Tarih
Bu kalp seni unutur mu?(resimli şiir) Resimli Şiirler 22 Şubat 2010
Bu kalp Seni Unutur mu Devam Ediyor Diğer Yerli Diziler 21 Şubat 2010
Bu Kalp Seni Unutur mu 17. bölüm özeti Diğer Yerli Diziler 15 Şubat 2010
Bu Kalp Seni Unutur mu bitiyor mu? Diğer Yerli Diziler 10 Şubat 2010
Bu Kalp Seni Unutur Mu? 16.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 8 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş