Bu kış portakal ve mandalina bol olacak

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bu kış portakal ve mandalina bol olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaz dönemi sonunda başlayarak ülke genelinde sonbahar süresince etkili olan yağışlar sayesinde narenciyenin yanı sıra ıspanak, karnıbahar ve pırasa gibi kış sebze ve meyvelerinin bol olacağı, bu durumun fiyatların düşmesine yol açacağı bildirildi.

  Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Mehmet Çakman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, portakal, mandalina ve greyfurt gibi kış dönemine özgü meyvelerin kilogram fiyatının daha şimdiden bahçede 30-35 YKr'ye kadar düştüğünü, birkaç hafta içinde bu uygun fiyatların pazarlara yansıyacağını söyledi.

  Narenciye ürünlerinin pazarlarda şu an bile geçmiş yıllara oranla daha ucuza satıldığın dile getiren Çakman, bunun yanı sıra ıspanak, pırasa ve karnıbahar gibi sebzelerin de uygun fiyatlarla tüketicilere ulaştığını
  vurguladı.

  Kış meyve-sebzeleri açısından bereketli bir dönem yaşadıklarını, ancak fiyatlarının bu kadar düşmesinin üreticiyi zor durumda bırakacağını anlatan Çakman, fiyatların çok daha aşağı inmesi halinde üreticilerin gelecek yıl için ekip yapmaktan vazgeçebileceğini söyledi.
  Çakman, sonbaharda ülke genelinde etkili olan yağışların gelecek yaz ürünlerinin rekoltesine de yarayacağını bildirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kış portakal mandalina Forum Tarih
8. sınıf inkılap çalışma kitabı kişilik özellikleri ve Mustafa Kemal cevapları nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey Çarşamba 21:20
Fakirlere yardım ile ilgili kısa hikaye Çocuklara Masallar Fıkralar 16 Eylül 2017
Hicret nasıl gerçekleşti kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş