Bu Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden de Güzel Olucak

'Güzellik & Bakım' forumunda DilzaR tarafından 22 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Bu Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden de Güzel Olucak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir.


  Yüz Germe Hareketleri - 1

  Yaşlandıkça kaşlar ve gözler arasındaki mesafe gittikçe azalır ve bu poz aradaki mesafeyi korumak için etkilidir.

  Rahat oturun ve yüzünüzü gevşek bırakın. Parmaklarınızla saç diplerinizden tutun ve yavaşça yukarıya doğru çekmeye başlayın 5-10 saniye kadar bu pozu koruyun ve bırakın. Alnınızın, kaşlarınızın ve gözlerinizin gerildiğinizi hissedeceksiniz. Bu hareketi birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Yüz Germe Hareketleri - 2

  Bu poz elmacık kemiklerinin bulunduğu bölge ve ağız çevresi için yararlıdır.

  [​IMG]
  Rahat oturun ve ileriye bakın. Dikkatinizi ağız çevresine vererek ağzınızla O yapın ve elmacık kemiklerinizin bulunduğu bölgenin gerildiğini hissedin. İşaret parmaklarınızla ağzınızın kenarına destek olup 5 saniye tutun ve bırakın.

  BOYUN HAREKETLERİ
  1- Boyun Masajı

  Bu egzersiz boynunuzu ve çene altındaki gevşeyen bölgeyi sıkılaştırmak içindir. Boynunuzdaki ekstra sıvıyı atmaya, sarkmaları önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda stres azaltıcı etkileri vardır.

  [​IMG]

  Boynunuzu yukarıya doğru uzatıp ellerinizi boğazınızın önünde birleştirin. Sonra, 3 parmağınızı kullanarak çenenize doğru sürükleyin. Çeneye vardıktan sonra, yine 3 parmakla çene kemiğinizi takip ederekten kulaklarınıza doğru ellerinizi sürükleyin. Kulaklara vardıktan sonra boynunuzu aşağıya doğru masajlayaraktan köprücük kemiğinize doğru inin. Rahatlamak için dilediğiniz kadar tekrr edebilirsiniz.

  2- Boyun Çevirme

  [​IMG]
  Rahat oturun ve gözlerinizi kapatın. Başınızı serbest bırakıp, aşağıya göğsünüze doğru indirin 10 saniye burda kalın, çok yavaş bir şekilde başınızı sola doğru en geniş açıda çevirin ve kıpırdamadan 10 saniye burda kalın. Tekrar çok yavaş bir şekilde yine en geniş açıdan başınızı çevirerek arkaya doğru bırakıp 10 saniyede burda kalın. Daha sonra yavaşça yine geniş açıyla başınızı sağa doğru çevirin ve tekrar 10 saniye burda kalın. Son olarak başınızı göğsünüze indirin ve ters yönden tekrar edin. Bu seriyi en az 2 kere daha yapmanız idealdir.

  3- Baş Çevirme

  [​IMG]
  Ellerinizi başınızın arkasında sıkıca kenetleyin. yumuşak bir şekilde ellerinizle başınızı çeneniz göğsüze yaklaşana kadar itin, 10 saniye burda tutun. Yavaş başınızı kaldırıp ortaya getirin ve sağ elinizi çenenize yerleştirin. Sol eliniz hala başınızın arkasındayken sağ elinizi kullanaraktan çenenizi sağa doğru çevirin ve 5 saniye kalın. Burada başınızı kıpırdatmadan ellerinizi 1-2 saniye gevşetin ve tekrar sağa doğru çevirin ve 5 saniye daha kalın. Gevşeyin, ellerinizi bırakın ve başınızı yavaşca ortaya getirin. Tekrar ellerinizi başınızın arkasında kenetleyin ve başınızı göğüsünüze doğru indirin. 10 saniye burada kaldıktan sonra bu sefer sağ el başınızın arkasında, sol elinizi kullanarak çenenizi sola doğru çevirin ve 5 saniye kalın. Burada başınızı kıpırdatmadan ellerinizi 1-2 saniye gevşetin ve tekrar sola doğru çevirin ve 5 saniye daha kalın. Gevşeyin, ellerinizi bırakın ve başınızı yavaşca ortaya getirin. Bu egzersizi bir kere daha tekrarlayabilirsiniz.
  Bu pozların herhangi birini uygularken hiç bir zaman zorlama yada acı hissetmemelisiniz. Boyun egzersizleri yaparken her zaman dikkatli ve hassas olmaya özen gösterin.

  Beklen Dalgakıran
  Yoga Danışmanı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hareketlerle Yüzünüz Herzamankinden Forum Tarih
Türkiye'de Orojenik Hareketlerle Meydana Gelen Dağlar Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 9 Ocak 2012
Yüzünüzdeki kusurları kapatmanının yolları Güzellik & Bakım 7 Temmuz 2010
Yüzünüzdeki Çiller ve Lekeler İçin Maske - Suna Dumankaya'dan Güzellik & Bakım 5 Temmuz 2010
Gökyüzünüzü nasıl isterdiniz? Ev Teknolojileri 17 Şubat 2010
Yüzünüz çiçek açsın Güzellik & Bakım 19 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş