Bu da organik cenaze

'Garip olaylar' forumunda ZİLAN47 tarafından 4 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. ZİLAN47

  ZİLAN47 Üye

  Bu da organik cenaze konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu da organik cenaze

  [​IMG]

  Bu olay bize hiç mi hiç uymaz! Cenazeleri -196 derecede dondurup parçalıyorlar..

  Danimarka ve İsveç'te cesetler eksi 196 derecede dondurulup parçalandıktan sonra yüzde 80'i nişastadan tabutlarla gömülüyor. Böylece vücudun toprağa karışma süresi de 20 yıldan 2 yıla iniyor.

  Çevre bilinci son olarak kendini cenazelerde göstermeye başladı. İskandinav ülkeleri Danimarka ve İsveç'te kurulan iki firma bu ülkelerde ölenlerin cenazelerinin çevreye zarar vermeden toprağa karışmasını sağlıyor. Yeni geliştirilen tekniğe göre cansız bedenler önce -18 derecede donduruluyor. Bunun ardından cenazenin üzerine sıvı nitrojen tatbik ediliyor ve dondurma ısısı -196 dereceye çıkıyor. Cenazenin içinde bulunduğu tabut hafif bir şekilde sarsıntıya maruz bırakılıyor ve -196 derecede dondurulmuş cansız beden bu sarsıntı sonucu unufak olarak parçalanıyor. Bu işlemin ardından diş dolgusu altın civa ve benzeri metaller tozlar içinden ayıklanıyor.

  TABUT HIZLA TOPRAK OLUYOR

  Son aşamada elde edilen 'toz' yine doğaya hızla karışan ve yüzde 80'i nişastadan bir tabuta konularak 20 santime gömülüyor. Organik defin işleminde tozun toprağa karışması 2 yıl sürüyor. Klasik yöntemlerde ise bedenin toprağa karışması bunun on katı yani yaklaşık 20 yıl sürüyordu. İsveç'te halen 12 cenaze bu yöntemle defnedilmeyi bekliyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş