Bu da 'Formulabüs'

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 20 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Bu da 'Formulabüs' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu da 'Formulabüs'

  Kanadalı girişimci 15 yıldır üzerinde çalıştığı 6 kişilik yarış aracını pistlere indirdi. 'GP Limo', 6 kişiyle 450 km/s. hıza ulaşmayı hedefliyor.

  Dünyanın en ünlü otomobil yarışı olan Formula 1'de tek pilotlu araç dönemi bitmek üzere! Kanadalı yarış meraklısı Mike Pettibas, 15 yıldır üzerinde çalıştığı 6 kişilik yarış aracını pistlere indirdi.
  İlk testleri Las Vegas'ta bir çölün üzerinmde gerçekleşen 'GP Limo' hızı arkadaşlarıyla birlikte yaşamak isteyenlere olanak tanıyor. Pettibas, Limo'nun üzerinde 6 kişi taşırken saatte 450 kilometrelik hıza ulaşabilmesi için gece gündüz çalışıyor.
  [​IMG]
  Kısa süre sonra pistlerde aynı anda 6 kişiye hız zevkini yaşatacak otomobilin cadde versiyonu üzerinde de çalışılıyor. Limo ayrıca 4 yıldır devlet kontrolündeki bazı testlere tabi tutuluyor.
  Pettibas ve ekibi bu araçla hem 15 yıllık emeklerinin, hem de masraflarının karşılığını '1 turu 5 bin dolardan' geri kazanmayı hedefliyor.
  Bu araç, günlük harcamalarını günden güne kısan Amerikalılar için ve kriz nedeniyle markalarını Formula 1'den çeken firmalar için 'toplu ulaşım' mantığı yaratıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş