Bu ay burcunuzu neler bekliyor?

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Dine tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bu ay burcunuzu neler bekliyor? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aralık ayı boyunca, gezegenlerin Yay burcundaki yoğunluğu Yay enerjisinin çok fazla hissedilmesini sağlayacak. Bu da bir yandan iyimserliği artırırken, bir yandan da özgürlük ve macera arzusunu yükseltecek.

  Kasım ayının 22’sinde Yay burcuna geçen Güneş 21 Aralık’a kadar bu burçta kalacak. Ayrıca ayın 5’ine kadar Yay burcundaki hareketine devam edecek olan Merkür ve 1 Aralık’ta Yay’a geçen Venüs’ten gezegenlerinin konumu pek çok konuda, olumlu ve başarılı gelişim fırsatları yaratabilir.

  Aralık ayının ilk haftasında Yay burcunda bulunan gezegen yoğunluğu sayesinde, özgürlük ve macera arzusu ön plana çıkıyor. Bu dönemde yeni deneyimler kazanmak ve yeni eğitimler almak için harekete geçilebilir, yabancılar ve yurt dışına ait konular önem kazanabilir.

  Yabancılarla yapılacak iş bağlantıları ve büyük organizasyonlar, seyahatler, yeni yerler görmek, kültür alışverişi, yeni felsefeler, dini konular öne çıkabilir.

  Bunun yanı sıra Aslan burcunda bulunan Mars ve Kova burcunda bulunan Jüpiter gezegenleri de Yay burcunda bulunan gezegenleri olumlu olarak etkiliyor. Bu da gelişmek ve büyümek amacıyla harekete geçileceğini, birbirine yabancı kültürlerin biraraya geleceği organizasyonların düzenleneceğini işaret ediyor.

  Kimler olumlu etkilenecek?

  Marsın etkisiyle, yaratıcı enerjinin son derece arttığı bu dönemde, harekete geçirilmek istenen projeler, inançları ve evrensel yasaların da desteğini alarak gelişme fırsatı bulacaktır. Bu süreçte hem inançlar, hem hukuksal değerler, hem de toplumsal kurallar sorgulanabilir. Bu arada tüm dünyada değerli kabul edilen ve saygı gören kişilerin de konuşmaları sorgulanabilir.

  Bu etkileri en olumlu kullanacak burçlar Koç, Aslan, Yay, Terazi, Kova burçları olacak. Fakat Koç ve Terazi’nin Plüton ve Satürn’den aldıkları sert açılar bu olumlu etkileri biraz daha azaltıyor. Kova’nın Mars’tan aldığı sert açı ise enerjisini biraz düşürebilir.

  Ayın en şanslı burcu ise Yay burcu olacak.

  İkizler, Başak, Balık burçları ise Yay burcunda bulunan gezegenlerden sert etkileniyorlar. İkizler burcunun, Jüpiter ve Mars’dan aldığı olumlu etkiler ise bu sert etkilenmeyi avantaja dönüştürebilecek fırsatları onlara veriyor. Boğa, Akrep burçları Mars’tan ve Jüpiter’den aldıkları sert etkiler yüzünden zorlanıyorlar.

  Oğlak ve Yengeçler ise Plüton ve Satürn’ün sert etkisini bu ay da üzerlerinde hissetmeye devam ediyorlar. Fakat Oğlak burçları ayın ikinci yarısından sonra Merkür ve Venüs’ün desteğini üzerlerinde daha çok hissedecek ve biraz rahatlayacaklar.

  Dolunay’ın etkisiyle işler sonuçlanacak!

  2 Aralık’ta İkizler burcunda meydana gelen Dolunay, iletişim, haberleşmeler, ulaşım ve komşu ülkelerle ilgili konuları harekete geçirecek. İkizler burcundaki ay genel olarak, iletişimin ve zihinsel enerjilerin hızlı bir şekilde aktığı zamanlarla ilgilidir. Bu dönemde çok hızlı kararlar alınabilir fakat alınan kararlar çok kalıcı olmayabilir.

  Algılama çok hızlı ve hareketlilik çok fazladır. Bu yüzden detaylar gözden kaçabilir ve dikkatsizlik yüzünden küçük kazalar meydana geleblir. Dolunay ise daha önceden başlanmış olan işlerin tamamlanma aşamasına geldiği dönemleri anlatır. Bu günlerde İkizler burcundaki Ay’ın desteğiyle projeler büyük bir hızla tamamlanabilir ve ortaya çıkartılabilir.

  Özellikle de Kasım ayı ortalarında başlanmış işler sonuçlanma aşamasına gelebilir. Veya başlanmış işlerde yeni kararlar alınabilir ve değişiklikler yapabilir. Bu arada kısa yolculuklarda, şehir içi ulaşımında dikkatsizlikler yüzünden küçük kazalar da ortaya çıkabilir.

  Değişim isteği artıyor!

  5 Aralıktan itibaren Oğlak burcuna geçen Merkür, Satürn ve Plüton’un etkilerini tetikleyecek. Bu da her türlü politik gelişmenin önemli olduğunu, kurallar ve otorite yüzünden toplumun baskı altında kalabileceğini, şimdiye kadar gizli kalmış konuların ortaya çıkabileceğini, bunu gizlemek için otoritelerin baskı yapmaya çalışacağını işaret ediyor. Ayrıca bu dönemde alınacak haberler çok etkileyici olabilir.

  Toplumu etkileyen kişilerin kaybı büyük üzüntü yaratabilir. Veya bu dönemde alınan kararlar, gelecekte çok etkileyici olabilir. Değişmek ve değiştirmek isteğinin çok arttığı bu dönemde çevreye karşı kendi gücünü kabul ettirici ve çok kontrolcü davranışlar ortaya çıkabilir.

  10 Aralık tarihine kadar sürecek bu sert etkileşim daha sonra etkisini biraz daha azaltacak. Fakat 25 Aralık’tan sonra bu geri gitmeye başlayan Merkür gezegeni bu etkilerin daha da kuvvetli hissedileceğini işaret ediyor.

  Yeni başlangıçlar zamanı

  16 Aralık’ta Yay burcunda meydana gelen Yeni ay ise yeni başlangıçlar yapmak için gereken enerjileri uyandırıyor. Fakat 21 Aralık’tan itibaren geri gitmeye başlayan Mars gezegeni yeni başlayacak işlerle ilgili engeller çıkartabilir. Bu yüzden bu dönemde yeni başlangıçlar yerine bitmeyen işlerle veya başlanmış fakat unutulmuş işlerle ilgilenmek daha iyi olabilir.

  25 Aralık’ta Oğlak burcuna geçen Venüs gezegeni ise hem maddi hem de duygusal konularda zorlu bir dönemin işaretçisi. İlişkilerde sahip olmaya yönelik büyük bir hırs ve tutku ortaya çıkabilir. Finans konularında etkileyici olaylar meydana gelebilir ve piyasada sahip olunanların el değiştirmesi ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra derinden etkileyici ve tutkulu aşklar da gündemi meşgul edebilir. Her durumda mevcut durumu korumak için gücü elinde bulunduranların çevreye baskısı ve olayları kontrol isteği ön plana çıkacaktır.

  Yılın son gününde Ay tutulmasının etkileri

  Yengeç burcunda meydana gelen Ay tutulması ise ev, aile ve kariyer konularında yaşanacak değişiklikleri işaret ediyor. Bu tutulma en çok Oğlak, Yengeç, Terazi ve Koç burçlarının ikinci on günlük döneminde doğanları etkileyecek. Türkiye açısından ise bu tutulma, hem halkı hem de dış politikalarını etkileyecek önemli değişimleri işaret ediyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - burcunuzu neler bekliyor Forum Tarih
Bu Ay Burcunuzu Neler Bekliyor? - Burçlar Burçlar Alemi - Astroloji 5 Ocak 2010
Burcunuzun Kötü Yönleri - Burcunuzun Şeytan Tarafı Neler Diyor? Burçlar Alemi - Astroloji 26 Ekim 2010
Tek Kelimeyle 'Siz' - Burcunuzun Tek Telimesi Nedir ? Burçlar Alemi - Astroloji 16 Aralık 2010
Burcunuzun + ve - yönleri. Burçlar Alemi - Astroloji 14 Nisan 2010
Burcunuzu Çekici yapan Özellikler Burçlar Alemi - Astroloji 10 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş