Bu Adamı Nasıl Tanırsın?

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda RÜZG@R_GÜLÜ tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Bu Adamı Nasıl Tanırsın? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu Adamı Nasıl Tanırsın?


  Üç sarışın, detektif olmak üzere polis teşkilatına müracaat etmişler.
  Bir sürü imtihandan birini idare etmek de Komiser Kâzım'a düşmüş. Komiser Kâzim, birinci kıza beş saniye müddetle bir dosyadan çıkarttığı resmi göstermiş ve "Söyle kızım" demiş, "Bu bir suçlunun resmi, bu adamın bariz ne özelliği var? Bunu ileride nasıl tanırsın?"
  Kız şöyle bir durmuş ve "Çok kolay" demiş, "Adam tek gözlü". Komiser Kâzım resme bakmış ve "Kızım bu resim profilden, yani yandan çekilmiş. Tabi tek göz göreceksin..." demiş ve aynı resimi ikinci kıza gösterip aynı soruyu sormuş. "Bana bak" diye ilave etmiş, "Dogru dürüst bir cevap ver."
  İkinci kız "Bu adamı tanımak çok kolay" demiş. "Çünkü adamın tek kulağı var." Komiser Kâzim "Kızım" diye bağırmış "Bu resim profilden dedik yaa!.. Adamın suratının öbür yanını göremiyoruz. Onun için kaç gözü, kaç kulağı olduğunu bilemeyiz..."
  Kâzim üçüncü kıza "Kızım lütfen akıllı bir cevap vermeye çalış. Beni çıldırtma. Bu adamın bariz özelligi nedir, bu adamı ileride nasıl tanırsın?" diye sormuş. Kız "Bu adam lens takıyor" diye cevap vermiş.
  Komiser Kâzım şaşkın şaşkın resme bakmış ama adamın lens takıp takmadığını bir türlü anlayamamış. Merak etmiş adamın dosyasını açıp okumuş, dosyadaki bilgiye göre hakikaten adam lens takıyormuş.
  Komiser Kâzım üçüncü kıza hayranlık içinde "Aferin be kızım" demiş, "Doğru bilmişsin. Şimdi söyle bakalım bu adamın lens taktığını resimden nasıl anlayabildin?" Kız "Çok kolay" diye cevap vermiş:
  "Tek gözlü, tek kulaklı bir adamın gözlük takacak hali yok ya!!":)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Adamı Nasıl Tanırsın Forum Tarih
Atatürk Nasıl Bir Devlet Adamıydı Atatürk Hakkında Herşey 28 Ocak 2012
Bilim Adamı Nasıl Olunur? Seviyeli-Ciddi Konular 31 Aralık 2011
Bilim Adamı Nasıl Olmalıdır? Seviyeli-Ciddi Konular 31 Aralık 2011
Bilim insanı nedir bilim adamı ne iş yapar Meslekler Rehberi 22 Şubat 2014
Yuvadamı İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş