Brother'dan inanılmaz bir dikiş makinesi - Yepyeni Dikiş Makinesi

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Brother'dan inanılmaz bir dikiş makinesi - Yepyeni Dikiş Makinesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Brother'dan inanılmaz bir dikiş makinesi

  Sıradan bir dikiş makinesi nasıl bir teknoloji harikasına dönüşebilir? İşte böyle.


  Teknolojinin gücü. Artık "el emeği, göz nuru" tekerlemesine bir de "teknolojinin ruhu" satırını eklemek gerekebilir. Bilgisayar meraklısı erkek kullanıcıların daha çok yazıcı markası olarak tanıdığı Brother yeni dikiş makinesi modeli Quattro 6000D'de farklı teknolojik eklentiler kullanarak dikiş diken, nakış işleyen kullanıcılara mümkün olan en ince ayarı yapma imkanı sunuyor.
  Örnek resimlerde de görüldüğü gibi, bu yeni dikiş makinesinde bir adet Sharp HD LCD ekran bulunuyor. Bu ekran sayesinde kullanıcı hem bilgi alıp ayarları yapabiilyor hem de dikmekte olduğu malzemeyi ve ipliği ekranda yüksek çözünürlüklü olarak görebiliyor.

  [​IMG]

  Quattro 6000D üzerinde Brother'ın patentli "InnovEye" ve "Up-Close Viewer" teknolojisi kullanılmış. Dikiş iğnesinin hemen yanına yerleştirilmiş olan yüksek çözünürlüklü bir kamera deseni en ince detayına kadar görüntüleme imkanı sunuyor. Modelde aynı zamanda USB portları da bulunuyor, bu portların ne işe yaradığı henüz açıklanmamış olsa da makineye desen programlama, hazır desen verme veya makine kullanımı ile ilgili püf noktalar ve tanıtım dokümantasyonu yükleme gibi işlemler için kullanılabileceğini tahmin ediyoruz.
   

Bu Sayfayı Paylaş