BRİSA hedef büyüttü

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 7 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  BRİSA hedef büyüttü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BRİSA Genel Müdürü Bülent Savaş, Türkiye'de pazar lideri olduklarını belirterek, “Türkiye'de her üç lastikten birini biz satıyoruz. Uzun vadeli hedefimiz, dünyada ilk 10 lastik üreticisi arasında yer almak, Türkiye'de satılan her iki lastikten birini üretip, satmaktır” dedi.
  Sabancı Holding ve Bridgestone iş ortaklığının ürünü olan BRİSA'nın 20. yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan BRİSA Genel Müdürü Bülent Savaş, BRİSA'nın dünyanın yirmi dokuzuncu, Avrupa'nın altııncı büyük lastik üreticisi olduğunu ifade etti.
  Bülent Savaş şu bilgileri verdi: “350 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 900 bin metrekarelik alan ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikasına sahibiz. Toplam 10 milyon adet lastik ürettik. 54 ülkeye yılda 4 milyon adet lastik ihraç ederek, 194 milyon dolarlık bir ihracat gelirine ulaştık.”
  Savaş, Brisa'nın Lassa ve Bridgestone markalarıyla istikrarlı büyümesine devam edeceğini ve gelecekte de pazar liderliğini sürdüreceğini kaydetti.
  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Bridgestone ve Sabancı ortaklığının, 1988 yılında gerçekleştiğini hatırlatarak, “Zaman içinde geriye dönüp baktığımızda ortağımızla olan uyumlu çalışmalarımız ve birlikte altına imza attığımız başarılarımızın, her iki taraf için de bu kararın doğruluğunun en büyük göstergesi olduğuna inanıyorum. Brisa, bu iki kuvvetli kültürün uyumlu çalışması sonucu iki markasıyla, Bridgestone ve Lassa markalarıyla, gerek Türkiye'de gerekse çevre ülkelerinde önemli bir pozisyona sahiptir” dedi.

  “YENİ KRİZ YÖNETİM ANLAYIŞI OLUŞTURUYORUZ"

  Küresel mali krizin Bridgestone Corporation'a olan etkisini değerlendiren Bridgestone Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Shoshi Arakawa, “Dünyada etkilerini gösteren ekonomik krizin Brisa açısından da daha etkin yönetilebilmesi için, mevcut yönetim yapısı içerisinde kalmak kaydıyla, yeni bir kriz yönetimi anlayışı oluşturup, süreç yönetimlerini gözden geçiriyoruz” dedi.
  Türkiye'de önemli ekonomik gelişmeler olduğunu belirten Arakawa, “Avrupa ülkeleri ile olan ekonomik bağlantıları, Türkiye'yi stratejik anlamda oldukça önemli bir pazar haline getirmektedir” dedi. Arakawa, şu an için traktör radyal lastikleri üretimi için son aşamaya gelindiğini ifade ederek, Brisa'nın hem otomotiv endüstrisi, hem yenileme pazarı lastiklerinde pazardaki yerini hep koruyacağını söyledi. (ANKA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - BRİSA hedef büyüttü Forum Tarih
Mustafa Kemal denizcilikle ilgili hangi hedefleri göstermektedir? Atatürk Hakkında Herşey 18 Ocak 2017
Türk milletinin iddiaları ve hedefleri konusunda Tarih ve Dil Fakültesi nedir kısaca Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
Atatürkün Türk diline gösterdiği hedef nedir? Atatürk Hakkında Herşey 5 Ocak 2016
Atatürk'ün yaptığı bilimsel çalışmalar neyi hedeflemektedir kısaca Atatürk Hakkında Herşey 2 Ekim 2014
Gelecek ile ilgili hedefleriniz neler bunlara ulaşmak için neler yapıyorsunuz Eğitim Bilgileri 12 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş