Bozhuyuk İlköğretim Okulu Elmalı Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bozhuyuk İlköğretim Okulu Elmalı Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Bozhuyuk İlköğretim Okulu Hakkında - Bozhuyuk İlköğretim Okulu Tanıtım - Bozhuyuk İlköğretim Okulu Resimleri - Bozhuyuk İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  [​IMG]  T.C.
  ANTALYA VALİLİĞİ
  ELMALI İLÇESİ BOZHÜYÜK
  İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ  A-OKULUN ADI: Bozhüyük İlköğretim Okulu

  B-ADRESİ: Bozhüyük Köyü ELMALI /ANTALYA

  C-TELEFON NUMARASI: 0(242) 6262134

  D-ÖĞRENİM ŞEKLİ: Normal Öğretim

  E-OKUTULAN YABANCI DİL: İngilizce

  F-OKUL MÜDÜRÜ: MUHARREM BİRCAN

  -OKULUN TARİHÇESİ:

  Bozhüyük İlköğretim Okulu 1940 yılında ilkokul olarak eğitime başlamış. Eski bina ve lojmanlar zamanla yıkılıp yerine binalar dikilmiş. 67 öğrenci 3 öğretmen aktif kullanılabilir 5 sınıf ve bir müdür odası bulunmaktadır. Okulumuz yaklaşık olarak 4 dönüm üzerine kurulmuş ve 620 m2 bir binadan oluşmaktadır. Okulumuz köyün girişinde köyden uzakta açılmış zamanla yeni evlerin yapılması ile köy içine doğru ilerlemiştir. Okulumuzda müdür odasında internete bağlı bir bilgisayar ve tepegöz bulunmaktadır. Bir de kütüphane olarak kullanılan bir sınıf bulunmaktadır. Okulumuzda okul öncesi eğitim ( anasınıfı) uygulaması yapılmaktadır. Okulumuzun öğrenci mevcudu 69 �dur. Kız, erkek dağılımı ise yarı yarıya sayılır. Okulun fiziki yapısı yeterlidir. Sınıflara göre öğrenci dağılımı 15-30 arasıdır. Okulumuzda bir müdür yetkili öğretmeni 2 de sınıf öğretmeni bulunmaktadır.

  Öğretmenlerimiz devamlı değişim gösterdiği için başarı oranı fazla yüksek değildir. Okul aile bütçesi, veli ve bağışları ile hazırlanmaktadır. Okul aile birliği ve bağışları ile biriken miktar 3000 YTL civarındadır. Okulumuz köy ilköğretim okulu olduğu için ailelerin eğitime ve temizliğe karşı ilgisi az. Velilerimizin genel işi tarım ve hayvancılıkla, bir kısmı ise inşaat işçisi olarak çalışmaktadır. Öğrencilerimiz maddi durumları orta sevide olup giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Velilerin, veli toplantısı ve okul aile birliği toplantısına katılma oranları %60 oranlarındadır. Okulumuzda 5. sınıftan sonra Ali Mumcu İ.Ö.O�na gidilmekte. Fakat fazla başarı sağlanamamaktadır. Öğrencilerimizin sözlü ifadeleri yeterli düzeyde değildir. Okulumuzda yapılacak TV, projeksiyon cihazı, bilgisayar, DVD takviyeleriyle daha çok başarıya ulaşacaktır.

  Bozhuyuk İlköğretim Okulu Antalya Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bozhuyuk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bozhuyuk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bozhuyuk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bozhuyuk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / ELMALI

  Adı: BOZHUYUK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Bozhüyük Köyü Elmali-Antalya

  Telefon Numarası: 2426262134

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Bozhuyuk İlköğretim Okulu
  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bozhuyuk İlköğretim Okulu Forum Tarih
Bozhüyük İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 19 Ocak 2011
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Antakya Hatay Hatay Tanıtımı 10 Haziran 2010
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Akdağmadeni Yozgat Yozgat Tanıtımı 5 Haziran 2010
Bozhüyük Köyü Elmalı Antalya Antalya Tanıtımı 2 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş