Bozhüyük İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Bozhüyük İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bozhüyük İlköğretim Okulu Hakkında - Bozhüyük İlköğretim Okulu Tanıtım - Bozhüyük İlköğretim Okulu Resimleri - Bozhüyük İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  [​IMG]


  Tarihçe

  Okulumuz yapılan araştırmalar sonucunda ilk olarak 1959 yılında ilkokul olarak açılmıştır. Daha sonraki yıllarda ek binalar yapılmıştır. Okulumuz 25.10.1994 tarihinde T.C. Mahalli İdareciler Birliği’nin 25.10.1994 tarih ve 52 sayılı kararına istinaden Vali Mustafa ÖZBİLGİN tarafından yaptırılmıştır. Son olarak Bağpınar Karakolunun kapatılmasıyla boşalan Karakol binası okul idaresince yapılan girişimler sonucu Maliye Bakanlığından (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) alınan 25.10.2005 tarih ve 43093 sayılı yazı ile bina İçişleri Bakanlığına (Jandarma Genel Komutanlığı) olan tahsisin kaldırılarak İlköğretim okulu olarak kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına (İlköğretim Genel Müdürlüğü) tahsis edilmiştir. Yapılan tadilat işlemlerinden sonra 25.12.2006 tarihinde eski okul binasından yeni okul binasına geçilmiştir.
  Okulumuz Adıyaman’a 20Km uzaklıkta Adıyaman’ın güneydoğusunda Merkez İlköğretim Okullarından biridir. Okulumuzun doğusunda Yazlık, batısında Yazıca, güney doğusunda Bağpınar ve Bardakçı, kuzeyinde Hacıhalil, kuzey doğusunda Kuyucak köyleri vardır.
  Okulumuz adını köyün de adı olan köy sınırları içinde kalan ve toprak rengi boz olan bir höyükten almaktadır. Köyün ilk yerleşiminde okul bulunmamaktaydı. Öğrenciler köye 4 Km uzaklıktaki Bağpınar köyüne giderek eğitim görüyorlardı. Belli bir süre devam eden bu durum köyün ileri gelenlerinin girişimleriyle köye öğretmen atanmasıyla son bulmuştur. Köydeki ilköğretim bir köy evinde yapılmaya başlanmış daha sonra devlet köylü işbirliğiyle köyün aşağı kemsinde ilk ilköğretim okulu açılmıştır. Köyün nüfusunun zamanla aratması ile yapılan ilköğretim okulunun öğrenci kapasitesini taşımaması üzerine köylünün talebiyle şu an eğitim öğretim görülen bu eğitim binaları yapılmıştır. İlk eğitim binaları 2 tane iken zamanla diğer binalarda yapılarak şu anki son halini almıştır.


  Bozhüyük İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bozhüyük İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bozhüyük İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bozhüyük İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bozhüyük İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / MERKEZ

  Adı: BOZHÜYÜK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Bozhöyük Köyü

  Telefon Numarası: 4162422123

  E-mail Adresi :
  302541@meb.k12.tr

  Web Adresi :
  http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/302541/


  Adıyaman-Gölbaşı yolu üzerinde Altınşehir mevkiine gelindiğinde Adıyaman-Bağpınar yoluna dönülür. 15 km kadar anayoldan sapmadan ilerlenildiğinde yolun sağ kenarında bulunan okulumuza ulaşabilirsiniz.  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bozhüyük İlköğretim Okulu Forum Tarih
Bozhuyuk İlköğretim Okulu Elmalı Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Ağustos 2010
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 19 Ocak 2011
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Antakya Hatay Hatay Tanıtımı 10 Haziran 2010
Bozhüyük Köyü Hakkında Bilgi Akdağmadeni Yozgat Yozgat Tanıtımı 5 Haziran 2010
Bozhüyük Köyü Elmalı Antalya Antalya Tanıtımı 2 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş