Boyanın Yerini Yine Duvar Kağıdı Alıyor

'Dekorasyon' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Boyanın Yerini Yine Duvar Kağıdı Alıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Boyanın Yerini Yine Duvar Kağıdı Alıyor


  [​IMG][​IMG]


  Önceleri popüler olan duvar kağıtlarının yerini 90’lı yıllarda saten boya almıştı. Dekorasyon anlayışındaki değişikliklerin modaya yansıyla birlikte duvar kağıtları yeniden moda olmaya başladı. Duvar kağıdında bu yılın trendi ise[​IMG] büyük çiçek desenleri ile 18. ve 20. yüzyılda kullanılan klasik saray motifleri.

  Dünyanın en büyük halı ve duvar kağıdı üreticileriyle çalışan AR Dış Ticaret Evsel Halı ve Duvar Kaplamaları Koordinatörü Şule Argüder[​IMG] 2010 evsel duvar vinilleri ve duvar kağıdı trendleri hakkında bilgi verdi. Evler ve ofislerin değişik renk ve doku alternatifleriyle büyük bir değişim gösterdiğini belirten Argüder[​IMG] "Önceden çok popüler olan duvar kağıtlarının yerini 90’larda saten boya almıştı. Ancak üretim teknolojilerindeki gelişmeler ve dekorasyon modasındaki değişikliklerle birlikte[​IMG] duvar kağıtları yeniden moda olmaya başladı. Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonunda dünya modası[​IMG] büyük çiçek desenleri ile 18. ve 20. yüzyılda kullanılan klasik saray motifleri. Renklerde karşımıza çıkan vuruculuk ise[​IMG] hemen her tarz için özenle analiz edilen tonların tasarıma başarıyla uygulanmasının eseri olarak yorumlanabilir” diyor.

  İç mekânlarda pek çok model ve konseptin birlikte kullanılması ile yeniden yorumlanan duvar kağıtlarının[​IMG] uygulandığı mekanın karakterini değiştiren görsel bir etki sergilediğini vurgulayan Argüder[​IMG] “Modellerin estetik kurgusunda yakalanan hareketlilik[​IMG] bir duvarın tamamını ya da sadece bir bölümünü kaplayabilecek çözümlerin üretilmesini kolaylaştırıyor. Bu sayede sayısız kombinasyona ulaşmak[​IMG] hemen her ev için heyecan verici sonuçlar yaratıyor” diye ekliyor.

  Duvar kağıdında en önemli noktanın[​IMG] işin ustasıyla çalışmak olduğuna dikkat çeken Argüder son olarak şunları vurguluyor: “Uygulayıcı iyi değilse en kaliteli üründe bile kötü sonuç almak mümkün. Önerimiz[​IMG] kağıdı satın aldığınız yere danışarak[​IMG] istenen zemini elde etmek ve önerilen ustayla çalışmak”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Boyanın Yerini Yine Forum Tarih
Saten Boyanın Yerini Yine Duvar Kağıdı Alıyor Dekorasyon 7 Mart 2010
Film için siyaha boyanınca öldü Yurt İçi Haberler 5 Eylül 2008
Bir yerleşim yerinin belediye olabilmesi için gereken özellikler nelerdir Sorular ve Cevaplar 19 Mayıs 2014
Türkiye'nin Dünya Üzerindeki Yerinin Önemi Nedir Ülkeler Coğrafyası 15 Kasım 2013
Bir Yeriniz Ağrıdığı Zaman Okunan Dua Dualarımız Dua paylaşımları 6 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş