Boyacık Köyü Demirci Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Boyacık Köyü Demirci Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  boyacık köyü bilgileri - boyacık köyü resimleri - boyacık köyü tanıtım  Boyacık, Manisa ilinin Demirci ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adı, isminden de anlaşılacağı gibi bitki köklerinden yapılan boyalarla mesleğini icra eden dedelerimden gelmektedir. Eskiler köyü "Hatipler" köyü olarak bilir.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya

  Manisa iline 200 km, Demirci ilçesine 30 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 469
  1997 500
  Ekonomi

  Geçtiğimiz yıllara kadar "tütün" köyün başlıca geçim kaynağıydı. Ayrıca her istinasız her evde bulunan halı dokuma tezgahları da ev ekonomisine katkıda bulunan başlıca getirilerden biriydi. Ancak sanayileşme halı dokumacılığını olumsuz etkilemiştir. Azalan geçim kaynakları, zaten pek de genç olmayan nüfusu kasabalarda ve şehirlerde işçi olarak çalışmaya zorladığından nüfus da azalmıştır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  Muhtarlık Erişim Bilgileri:
  Cep Telefonu: 05469054366
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş