Bohem stili karıştırma sanatı

'Dekorasyon' forumunda NeslisH tarafından 21 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bohem stili karıştırma sanatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bohem stili karıştırma sanatı

  [​IMG]
  Zıtlıklar üzerine kurulu bohem stili, karmaşık ve yalın desenleri bir araya getirerek eğlenceli ve zarif bir tarz yaratıyor.

  Bohem stili birbirine paralel ilerleyen moda ve dekorasyon dünyasını kasıp kavuruyor. Podyumlarda çiçek desenli elbiseleriyle salınan güzel modeller hippi rüzgârları estirirken, evlerde ise karmaşık desenler özgürce kullanılıyor.

  Artık tekdüze tasarımlardan sıkılan insanlar kolayca ayırt edilecek bir stil yaratmanın peşinde. Paris'teki Printemps mağazasında gerçeklesen Boho Attitude, Bohem Eğilimi sergisinin direktörü olan Florence Muller bu stilin, özgürlükten yola çıkan, XIX. yüzyıl romantizminden etkiler taşıyan hippi ruhunu yansıttığını açıklıyor. Geçtiğimiz ocak ayında Paris Maison&Objet fuarında, Bizarre Bazar alanında da dekorasyondaki değişim vurgulanarak amacından farklı kullanılan değişik stillerdeki objeler bir arada sergileniyordu. Bu sergi ve fuarlarda gördüğümüz gibi dada ve gerçeküstü kavramları evde hâkim olan tüm dekorasyon kurallarını altüst ediyor.

  [​IMG]
  Minimalizm tutkunları bu yeni stil karşısında büyük üzüntüye boğuluyorlar. Zen stilinden bıkanlar ise farklı kavramları, renkleri ve dönemleri bir araya getiren bu yeni tarzı hayranlıkla takip ediyorlar. İki tasarımcıdan oluşan Cornmittee'nin Lladro porselenlerini geri dönüştürerek yeni tasarımlara imza atması gibi, Paul Smith de yeni formlara bürünen klasik diye açıkladığı tasarım anlayışıyla eski tasarımlardan yeni ürünler yaratıyor.

  [​IMG]
  Patchwork'lerinizde egzotik dokunuşlarla değişik etkiler yaratmak sızın elinizde. Uzakdoğu veya değişik coğrafyalarda çıktığınız seyahatlerden biriktirdiğiniz kumaşları bir araya getirin ve orijinal tasarımlara imza atın. Yalnız kumaşların desenlerinin birbirlerine karışmamasına ve göz yorucu renklerde olmamasına dikkat edin. Ne de olsa bohem havasını evinize taşırken bir sirk etkisi yaratmak istemezsiniz.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bohem stili karıştırma Forum Tarih
Bohemya'da Skandal Kitabı - Reyhan Aras Kitap Özetleri & E-Kitaplar 6 Ağustos 2010
Bohem 2010 Albüm Tanıtımları 27 Nisan 2010
Taşlı Bohem Stil Yakalar Populer markalar & Moda 15 Eylül 2009
Dekoratif Ev Tekstili Modelleri Dekorasyon 2 Nisan 2012
2010 İslami ev dekorasyonu ve stili modası Dekorasyon 3 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş