boğaziçi üniversitesi sarıtepe kampüsü

'Üniversiteler' forumunda RiVeR_Nn tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  boğaziçi üniversitesi sarıtepe kampüsü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  boğaziçi üniversitesi sarıtepe kampüsü

  1985 yılında, Rektör Ergün Toğrol zamanında Üniversite nin hazırladığı proje uyarınca öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için yataklı sağlık merkezleri, mediko sosyal merkezleri, yabancı diller koyu yapılmak üzere Maliye Bakanlığı tarafından tahsis edilmiştir.Boğaziçi Üniversitesi'nin, ana kampuslarına 34 km uzaklıkta'dır.

  1.272.600 m² lik bir alana sahiptir. Üniversite'nin bu alan üzerindeki inşaatları 1991 yılında Biyomedikal Enstitüsü kompleksi (UNESCO Merkezi, araştırma laboratuvarları, konferans merkezi ve destek üniteleri) ile başladı. Üstün Ergüder ve Sabih Tansal ın rektörlük dönemlerinde bu inşaatlar tamamlandı. 1995 yılında Üniversite Senatosu nda görüşülen stratejik plan uyarınca YADYOK binası inşaatına başlandı. 2001 yılında inşaat programına alınan yurt ve konut binaları ise bir yıl içinde tamamlandı.2002-2003 akademik yılında Kuzey Yurt Binası hizmete açıldı. Yaklaşık 200 öğrenci bu yurtta kalmaya başladı. Ertesi yıl, Sarıtepe de kalan Hazırlık öğrencileri, B blokta (Biyomedikal Enstitüsü için yapılan binalardan biri) açılan dersliklerde eğitim gördüler. 2004-2005 akademik yılında Güney Yurt Binası da hizmete açılarak Sarıtepe de kalan öğrenci sayısı 355 e yükseldi. Hazırlık sınıflarının sayısı da buna bağlı olarak arttı. Halen dokuz adet Hazırlık sınıfı Sarıtepe Kampusu nda ders görmekte. Sarıtepe konutlarında akademik ve idari personel kalıyor. Özellikle Tiyatro, Folklor, Sinema kulüplerinin yönlendirdikleri faaliyetler çerçevesinde, eğitim çalışmaları ve sahne gösterileri yoğun olarak sürüyor.Masa tenisi, bilardo, beden eğitimi, bilgisayar salonu, basketbol, kum voleybolu sahaları, öğle ve akşam yemeklerinin verildiği yemekhanesi, kantini, TV salonu, çamaşırhanesi, ütü odası, müzik çalışma, müzik dinleme odaları, reviri ve gelişmekte olan kütüphanesi ile Sarıtepe Kampusu, öğrenciler ve personel için yaşamın tüm alanlarını kapsayan bir hizmet ağı sunuyor.Sarıtepe Kampusu nun bir özelliği de, dünyadaki belli başlı kumul alanlarından birinin üzerinde yer alması.
  Sarıtepe Kampusu, Boğaziçi Üniversitesi nin en yeni ve en uzak yerleşkesi. Bu haliyle, kampusta bir yandan en uzak olmanın olumsuzlukları çözümlenmeye çalışılırken, bir yandan da en yeni olmanın yol açtığı keşif lerin keyfi yaşanıyor.. Şubat 2005
  Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampusu - Sarıyer 34450 İstanbul Tel: +90 212 359 7800 - Faks: +90 212 203 02 79
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ocak 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - boğaziçi üniversitesi sarıtepe Forum Tarih
Korofest 2010 Boğaziçi Üniversitesi Müzik Festivali Kültür Sanat Haberleri 8 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Genetik Mühendisliği Üniversiteler 5 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Fakültesi Üniversiteler 3 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Kampüsleri Üniversiteler 3 Nisan 2010
İngilizce Okul Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi -İstanbul İngilizce Tercümeler 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş