Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) hızla değişen dünyada Türkiye’nin küresel rekabet gücüne katkıda bulunacak insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla, 1995 yılında kurulmuştur. UBYO, dört yıllık eğitim sonucunda lisans derecesi veren Uluslararası Ticaret, Turizm İşletmeciliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümleri'nden oluşmaktadır. Ayrıca, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Yönetim Bilişim Sistemleri, İşletme Bilişim Sistemleri ve Uluslararası Ticaret Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimi verilmektedir.
  UBYO bünyesinde 45 tam zamanlı öğretim elemanı bulunmaktadır.
  Günümüz yönetim anlayışı, uzmanlaşmanın yanısıra disiplinlerarası çalışmayı da gerektirmektedir. Bu anlayış çerçevesinde oluşturulan UBYO Bölümleri eğitim kalitesini en üst seviyede tutan, değişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap veren, yaratıcılığa açık ve seçmeli derslerle zenginleştirilmiş bir eğitim sunmaktadır.


  Lisans eğitimlerinin ilk yıllarında işletme ve ekonomi alanlarının temel konularında dersler alan öğrenciler, daha sonra ağırlıklı olarak uzmanlık alanlarındaki dersleri almaktadırlar. Öğrenciler, eğitimleri süresince kendi bölümlerinden ve üniversite içindeki farklı bölümlerden birçok seçmeli ders alabilmektedirler. Başarılı öğrenciler tüm UBYO Bölümleri arasındaki Çift Anadal Programları’ndan yararlanabilmekte; ayrıca, Erasmus gibi uluslararası değişim programlarına katılabilmektedirler.
  Lisans mezunlarının yaklaşık %30’u lisansüstü programlarına devam etmektedirler. Bu programların %40’a yakını yurt dışındaki üniversitelerdedir. Yüksek lisans mezunlarından bir kısmı ise doktora eğitimine devam etmektedirler. Çalışma hayatına devam eden mezunların çoğunluğu uluslararası şirketlerde görev almaktadırlar.


  Boğaziçi Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Hisar Kampus TR-34342, Bebek, İstanbul
  Tel: +90 212 263 15 70 |

  Faks: +90 212 265 98 13

  E-mail: ubyo@boun.edu.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Forum Tarih
Korofest 2010 Boğaziçi Üniversitesi Müzik Festivali Kültür Sanat Haberleri 8 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Genetik Mühendisliği Üniversiteler 5 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Fakültesi Üniversiteler 3 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Kampüsleri Üniversiteler 3 Nisan 2010
İngilizce Okul Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi -İstanbul İngilizce Tercümeler 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş