Boğaziçi Üniversitesi Kampüsleri

'Üniversiteler' forumunda DeMSaL tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Boğaziçi Üniversitesi Kampüsleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kampüsler - Boğaziçi Üniversitesi


  İstanbul’un merkezi semtlerinden Levent’e yakın olan Boğaziçi Üniversitesi’nin ana kampüsleri, Bebek, Etiler, Rumeli Hisarı ve Hisarüstü semtlerine paralel konumlanmıştır. Ayrıca Kilyos ve Kandilli’de de kampüsleri bulunmaktadır.

  Güney Kampüs: Ana kampüs olma özelliğini halen koruyan tarihi kampüste, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Natuk Birkan Binası, Psikoloji-Sosyoloji Binası, Atatürk Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Müze, Boğaziçi Üniversitesi Kültür Merkezi, Matematiksel Bilimler Merkezi, Mithat Alam Film Merkezi, Hülya Bozkurt Güzel Sanatlar Atölyesi, Bilgi İşlem Merkezi, Öğrenci Faaliyetleri Binası, Zeynep-Ayşe Birkan Kız Yurdu, 1. Erkek Yurdu, Revir, Genel İdare Binası ve Rektörlük Binası yer almaktadır.


  Kuzey Kampüs: Bu kampüste Eğitim Fakültesi, Eğitim Teknolojileri binaları, Fen ve Mühendislik Bilimleri laboratuvarlarının yer aldığı Kare Blok, teknolojik donanımlı derslik ve amfilerin yer aldığı New Hall, KOSGEB, Kuzey YADYOK Binası, Kütüphane, 1.Kuzey Yurdu, 2. Kuzey Yurdu, 3. Kuzey Yurdu, Öğrenci Yemekhanesi ve Kafeterya bulunmaktadır.


  Hisar Kampusü: Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile içerisinde kapalı yüzme havuzu ve spor salonları bulunan Hisar Spor Tesisi bu kampüste yer almaktadır.


  Sarıtepe-Kilyos Kampusü: Karadeniz sahilindeki bu kampüste Kilyos Öğrenci Yurtları, Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun bir bölümü ve Sarıtepe Sosyal Tesisleri hizmet vermektedir.


  Kandilli Kampusü: Tarihi Kandilli Rasathanesi, Deprem Araştırma Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nün yanı sıra Teleiletişim ve Enformatik Alanında Öğretim Üyesi Yetiştirme Merkezi (TAM) bu kampüste yer almaktadır.


  Uçaksavar Kampusü: Çim sahaya, koşu pistine ve ‘fitness center’a sahip bir spor sahası ile gelişmiş olanaklara sahip bir spor salonunun bulunduğu kampüste Superdorm Öğrenci Yurdu, Uçaksavar Öğrenci Yurdu, Garanti Kültür Merkezi ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi yer almaktadır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Boğaziçi Üniversitesi Kampüsleri Forum Tarih
Korofest 2010 Boğaziçi Üniversitesi Müzik Festivali Kültür Sanat Haberleri 8 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Genetik Mühendisliği Üniversiteler 5 Nisan 2010
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Fakültesi Üniversiteler 3 Nisan 2010
İngilizce Okul Tanıtımı Boğaziçi Üniversitesi -İstanbul İngilizce Tercümeler 26 Mart 2010
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Elemanı Alınacaktır Üniversiteler 14 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş