BMW'den Heidfeld'e ciddi uyarı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  BMW'den Heidfeld'e ciddi uyarı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BMW Sauber, Nick Heidfeld'den performansını artırmasını isteyerek, aksi takdirde gelecek yıl Robert Kubica ile birlikte yarışma şansının zayıflayacağını uyarısında bulundu.

  Üst düzey kaynaklardan edinilen bilgiye göre, BMW patronları önümüzdeki üç yıl için Kubica ile bir sözleşme imzalamak istiyor. Ancak Polonyalı sürücü kendisine üç yıl bağlayacak bir anlaşmaya imza atmakta isteksiz davranıyor.

  Kaynaklar, bununla birlikte takımın Kubica hakkındaki kararını, gelecek sene yanında yarışacak isim belirleninceye dek açıklamayacağını belirtiyor. Heidfeld'in inişli çıkışlı form grafiği ise takımı bu konuda karar vermekte ikilim içinde bırakıyor.

  Alman sürücü son yarışlarda, sıralamalarda yaşadığı problemleri geride bırakarak önemli bir ilerleme kaydetmiş olmasına rağmen, Macaristan ve Valencia'da yeniden aynı problemleri yaşadığı kuşkularına neden olmuştu.

  BMW Motor Sporları Direktörü Mario Theissen'in Heidfeld'i, 2009 için doğru isim olduğu konusunda takımı ikna etmek için, problemleri tümüyle geride bırakmış olduğunu göstermesini istediği ifade ediliyor.

  Autosport dergisine konuşan Theissen, Heidfeld'in henüz kendilerini gelecek yıl için ikna edecek performansı göstermediğini belirtti.

  Theissen, "Emin değilim, Valencia'da gördüklerimizden sonra akıllar yine karıştı. Umarım önümüzdeki yarışlarda güçlü bir performans göstererek bize güven verir" dedi.

  Formula 1'de istikrarın en önemli faktör olduğunu ifade eden Theissen, "Bu tüm sürücüler, mühendisler ve hatta operasyonel görevleri olanlar için geçerli. Bu çok önemli" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - BMW'den Heidfeld'e ciddi Forum Tarih
BMW'den konsept bilgisayar Elektronik Genel Bilgi 12 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş