Blood Rayne TÜm Bölümleri

'Oyun Hileleri' forumunda Patron tarafından 9 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Patron

  Patron Üye

  Blood Rayne TÜm Bölümleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oyunun tam çözümün geçmeden önce şunu söylemeliyim ki �Raziel� ve �Kain� karşılaşırsa ben Kain�in tarafında olmak iserim. Çünkü bu adam çok acımasız ve kötü...Bu nedenle kötü adamı oynamak isteyenler Kain�i rahatlıkla seçebilir.Vampire ire redemption oyunundan sonra belkide beni etkileyen çok güzel oyunlardan biri.

  Oyunun oynanabilirliği aslında çok zor değil.Sadece oluşturulan bilmeceler ve düşmanların sayılarının fazla olması oyunun biraz uzamasına sebep olmuş. Girdiğiniz her odadaki nesneye dokunmaya çalışın özellikle de tıkandığınız bölümlerde. Bu sayede şans eseri bile ipuçları bulabilirsiniz. Dahası, oyunun son bölümlerine doğru oyundaki düşmanları yenmek gerçekten çok zor. Bunun için ölümcül büyülerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Misti kullanabildiğiniz heryerde kullanmaya çalışın. Ayrıca son bölümlere doğru aldığınız berserk ve son büyüyü de sık sık kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda yere her işaret bıraktıktan sonra hemen oyunu kaydedin çünkü tekrar karşınıza ne çıkacağı aslında hiç de belli değil.

  Bunlardan farklı olarak oyunda kullanılan bazı ses ve grafik elemanları bana biraz Shadowman�i hatırlattı....Bunu söylemeden geçemeycem...Blood Omen 2�de, oyuna zevk katan bazı karanlık güçlerimiz var. Önce biraz onlara değinip sonra tam çözüme geçmek istiyorum.
   

 2. Patron

  Patron Üye

  Karanlık Güçler(Dark Gifts):

  Mist: Sis olan yerlerde. Düşmanlarınızın arkasından yaklaştığınızda düşmanınızın üzerinde bir iskelet kafa gözükecektir. Bu durumda action tuşuna basarsanız, Kain ölümcül bir hareket yapıyor. Bu hareketi farklı silahlarla yapın bu sayede çok farklı hareketler görebilirsiniz.
   

 3. Patron

  Patron Üye

  Fury: Özellikle dövüşürken savunma yapıp üst taraftaki Rage Bar�ın yani kızgınlı kçubuğunun artığını göreceksiniz. O çubuk yanıp sönünce z tuşuyla rakibinize çok daha güçlü bir vuruş gücüyle vuruyorsunuz.
   

 4. Patron

  Patron Üye

  Jump: Yine z tuşuyla karşıay zıplama ve ayni zamanda düşmanlarınıza zıplayarak vurma olanağı sağlıyor. Bu özelliği kullanırken hedefin mavi yada kırmızı olması gerekli.
   

 5. Patron

  Patron Üye

  Charm: İnsanların beynine girip onları yönlendirmek biraz zevkli olsa gerek. Bu zevke erişmek için bu özelliği çekinmeden kullanın. Bunu kullanırken beyaz halkanın kişilerin üzerindeyken büyümesi gerekir
   

 6. Patron

  Patron Üye

  Berserk: Bu özellik gerçekten çok etkileyici olmuş. Yine kızgınlık çubuğunuz tam olarak dolunca z tuşuna basarsanız Kain pençeleriyle karşısındaki adama birkaç seri pençeyle vurup onu son bir aparkat hareketiyle havada uçuruyor. Deneyin çok keyif alacaksınız.
   

 7. Patron

  Patron Üye

  Telekinesis: Bu özellik uzakta bulunan düşmanlarınıza vurmayı ve bazı mekanizmaları uzaktan çalıştırmanınızı sağlaycaktır.
   

 8. Patron

  Patron Üye

  Immunale: Yine dövüş esnasında savunma yaparak kızgınlık çubuğunuz yanıp sönmeye başlarsa z tuşuyla karşıdaki düşmanınızı tek bir harekette öldürmenizi sağlayacaktır.
   

 9. Patron

  Patron Üye

  Chapter 1: The Slums
  İlk bölüm daha çok hareketleri öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bölüm. Umma adındaki dişi vampir ne türde yetenekleriniz olduğunu farketmeniz için yollanmış birisi. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Önce şunu belirteyim, bu oyunda tıpkı öteki Eidos oyunlarında olduğu gibi oyunu istediğiniz yerde save edemiyorsunuz. Oyunun belirli bölümlerinde oyunu kaydedebilmek için yere bazı işaretler bırakmanız gerekli. Havada uçuşup dönen beyaz işinları göreceksiniz. O noktada yere işaretinizi bırakıp oyunu save edebilirsiniz. Sonra ilerleyin burada her yapmanız gereken hareketleri aslında Umma size anlatıyor. O nedenle bu bölümle ilgili pek fazla bişey anlatmaya gerek yok bence.
   

 10. Patron

  Patron Üye

  Chapter 2: The Den
  Köprüden aşağıya inip karşıya geçin, sağ tarafta ilerde bir kasa ve bir kol göreceksiniz. Kolu aktif hale getirip kasadaki enerjiyi alın. Geldiğiniz yere geri dönün ve yeşil ışıklı, yanıp sönen kabloyu izleyin, demir kapıya geleceksiniz. Dairesel kolu çevirerek kapıyı açın içerdeki iki adamı öldürtükten sonra merdiveni çıkın. Kapıyı açıp yere işaretinizi bıraknı. Merdivenden inen bir kadın göreceksiniz, onu takip ettiğinizde aşağıda sağda bir kutu (sandık) var, sandıktaki enerji alın, sonra karşıya ilerleyin, sola dönün iki adamla karşılaşın onları öldürün. Soldan ilerleyin sonra karşıda bir makine ve adamla karşılaşacaksınız, makineyi aktif hale getirdiğinizde yukarıda bir köprü çalışacaksınız, sonra o köprüden karşıya geçin. İlerideki kapıyı açın solda fıçıların olduğu bir oda göreceksiniz. Sağdaki merdivenden aşağıya inin, ilerleyin, karşıdaki oda da bir düşman olacak, bu odada işaretinizi bıraktıktan sonra iki tane demir kapı göreceksiniz, karşıdakini açmak için sağda fıçıların arkasındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Yukarıda sağa döndüğünüzde muhafızı öldürün. Soldaki odanın içinde bir kol var, kolu indirin fıçılarla dolu olan odadaki demirli kapıyı aktif hale getirecek, kapıyı açmak için. Tekrar merdivenlerden inin geldiğiniz odaya dönün ve demirli kapıyı açın. İçerdeki kolu aktif hale getirin sonra tekrar merdivenlerden yukarı çıkın, karşıda bir kapı olacak. Onu açıp dışarı çıkın

  Yeşil transparanlı kapıyı kaldırmak için kolu çalıştırın. İlerleyin iki düşmanı öldürün. Burada mist büyüsünü kullanmanızda fayda var. soldaki sandığı açtıktan sonra yolunuza devam edin. Sisli cadde de bulunan savaşçıyıda öldürün. Sağda demir parmaklıklı kapıyı açın. Daha sonra iki adam göreceksiniz. Onlarla işinizi görün ilerlediğinizde �tavern� yazılı bir binan önünde işaretinizi bırakın içeri girin. İçeri ilerlediğinizde sağa dönün merdiven başına geldiğinizde bir intro girecek ve biriyle konuşacaksınız. İntrodan sonra yukarı çıkın kitaplığa yaklaşın ve onu geriçekin. Boşluıktan içeri girin, içerdeki düşmanı öldürün merdivenlerden aşağıya inerek kapıdan çıkın. Muhafızları öldürün, oradaki kutuyu biraz öne itin ve kutunun üzerine çıkarak tellerin üzerinden atlayın. Bir sandık ve yerde bir işaret olacak. Aşağıya doğru ilerleyin, yırtık tellerin arasından geçin, sağa dönün muhafızı öldürün yukarı çıkın. İntro gececek, inrodan sonra birisi �help me� diye bağaracak, o yönde ilerleyin. Soldaki kılıçlı askeri öldürün, ateşi gördüğünüz yerde solda bir merdiven olacak, ordan yukarı tırmanın. Tahtaları takip edin ve geniş bir deliği olan duvardan geçin. Asansörü çalıştırn ve aşağıya inin. Kısa bir introdan sonra soldaki merdivenlerden çıkın, bir işaret yeri var. sağa dönün buhar püskürten boruları göreceksiniz. Buharı kapatın,içeriye gridiğinizde solda bir kapı sağda bir yol olacak. Soldaki odada iki tane sandık var. Sağdaki yoldan ilerleyin. Merdivenlerden çıkın orda biri sizi görüyor ve kapıyı kapatıyor. İlerdeki odada kolu çalıştırın ve kapıyı çalıştırın ve mist büyüsünü kullanarak görünmeden kapıdan geçin. Muhafızı öldürün, sağda bir kapı göreceksiniz. Kapıyı açmaya çalıştığınızda içerdeki adamlar onu kapatacaktır. Öncelikle sol taraftaki üç koluda indirin. Daha sonra geri dönün ve kapının yanındaki buhar kolunu çevirin. İçerdeki adamların buhardan öldüğünü göreceksiniz.

  Kapıyı açıp adamların öldüğü yerden ilerleyin. Bir kapı daha var onu da açın. Muhafızı öldürün. Sola dönün aşağıya inen bir yer var. Kapıyı açın içeri girin. Buhar poüskürten bir makine göreceksiniz. Sağa dönüp merdiven çıkın, ortada kolu çevirin, buharı kesip kapıyı açın ve içerdeki adamı öldürün. İçerde merdivende bulunan buharı kesmeniz lazım. Bunun için solda bir kapı var. önce onu açıp dışarı çıkın, buharın yönünü kolu çevirerek değiştirin. Tekrar çıktığız kapıdan içeri girin. Merdivenden yukarı çıkın. Karşınızda bir kol vr onu indirin, makinenin altındaki buhar kesilecek ordan kendinizi aşağıya bırakın. İşaret noktasının üzerine düşeceksiniz. İlerleyin ve ilk rakibinizle karşılaşacaksınız. �Fastest� adlı rakibiniz hizdan bayağı hızlı ama onu önce korunarak ve enerjisini azaltarak yenmeye çalışın. Enerjisi azalınca kaçacak ve bir kapı açılacak kapıdan geçip devam edin. Bu odada mist büyüsünü kullanarak rakibinizi yakmaya çalışın. Birkaç kere bunu yapın enerjisi azalınca uçarak size vurmaya çalışacak. Bu esnada kaçıp hamlenizi yapın. Onu öldürdüğünüzde �jump� yeteneğini elde etmiş olacaksınız. Yolunuza devam edin. Uzun bir bir boşluğu olan yıkık bir köprüye geleceksiniz. Karşıya atlamak için �jump� yeteneğini seçin, hedefiniz mavi olduğunda ise �z� tuşuna basıp atlayınız. Bu şekilde rakiplerinizin üzerlerine de atlayıp onlara vurabilirsiniz. Tabi hedefin kırmızı olması gerekli
   

 11. Patron

  Patron Üye

  Chapter 3: Lower City
  Meydanda iki rakibiniz var onları öldürün. İlerleyin solda �municipal bank� yazılı binanın yan tarafındaki merdivenlerden çıkarsanız bir tane sandık göreceksiniz. Sağa dönüp merdivenlerden çıkın, çatının ucuna gelirseniz �jump� ile karşıya atlayabilirsiniz. Karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya doğru süzülümn. Üç tane düşmanı öldürün, soldan devam edin. Başka bir kent meydanına çıkacaksınız. Sağa gidin, ilerde sağ köşede bir kapı var. kapıdan içeri girin, barmenle konuluıp dışarı çıkın. Soldan ilerleyin tam karşıda bier üst geçit olacak, geçitten geçin, bir adam size bişeyler sorup demir parmaklıkları kaldıracaktır. İki tane adamo öldürüp kanlarını için. Yine ilerleyin, kale gibi bir yerin avlusuna geleceksiniz. Soldaki merdiveni kullanarak yukarı çıkın, tahta iskelenin üzerinde ilerleyin. Sandığın olduğu ve avlunun oratsında bulunan yapının üzerine çıkın burdan kalenin büyük kapısının sağ tarafında bulunan düğmeyi çalıştırmak için �jump� yeteneğiyle karşıya atla ve mekanizmayı çalıştır. Yeşil akımı takip et, sonra kapıyı açıp içeri gir. İntrodan sonra soldaki mekanizmayı yerinden çıkarıp introda kaybolan adamın olduğu yerdeki mekanizmayla değiştirin. Sonra içerdeki kolu çalıştırıp kapıyı açın. Kapıyı açınca işaretinizi bırakın, soldaki büyük camdan atlayın ve karşıya geçin. Burada biri size �password� (şifre) soracak, şifreyi bulmak için soldan ilerleyin daha sonra iki adamı öldürün. Yine bir meydanda sizi burada asker ve insan var. Üzerinde �GOSIPOKON� yazısı olan bir büfedeki adamla konuşun. O size şifrenin �evernight� olduğunu söyleyecek. Daha sonra şifrenin istenildiği yere gidin. Kapı açılacaktır.

  İlerleyin. Bir kapı daha var onu da açın ve devam edin. İçeride elleri bağlı olan insanlardan biraz kan için. Merdivenlerden yukarı çıkın. Karşıya atlayın. Bir işaret ve sandığa rastlayacaksınız. Sağ taraftan karşıya atlayacaksınız burdaki iki adamı öldürün, ilerleyip aşağıya süzülün. İki adamı daha öldürün. Mekanizmayı çalıştırn. Tekrar merdivenden yukarı çıkıp karşıya atlayın ve kolu indirerek kapıyı açın. Sola ilerleyin büyük bir depodasınız. Aşağıya inin, konuşan adamların yanından karşıya ilerleyin. Yukarı çıkın ve adamı öldürün, sağdaki kolu çevirin. Bir sandık yere düşüp, yerde bir delik açaçak, o delikten aşağıya atlayın. Sola ilerleyin, işaretinizi bırakın, sola dönün ilerleyin, sağa dönüp merdivenlerden yukarı çıkın ve iki adamı öldürün. Burada sağda bir kol ve ileri geri hareket edebilen yatay bir düzlem var. yatay düzlemi kendinize doğru çekin. Sonra soldan ilerleyin ve sağdaki odaya girin. Kolu çalıştırıp kutuyu yatay düzlemin üzerinde sürükleyerek sonuna kadar itin sonra ilk gördüğünüz kolu çalıştırın ve kutuyu yukarı yollayın. Paketin kapısını açıp onu ittiğimiz yerde bir merdiven olacak. Yukarı çıkın, arkanızı dönüp devam edin. İki muhafızı öldürün, sonra paketin olduğu yere gidin ve onu aşağıya itin. Aşağıda bir delik daha açılacaktır, aşağıya süzülün, soldan ilerleyin işaretinizi bırakın, ilerleyip sağa dönün, iki muhafızı öldürün ve kanlarını için. (Her öldürdüğünüz muhafızın yada insanın kanını mutlaka için çünkü bu size güç katacaktır) sağda yukarda bir sandık olacaktır. İlerlediğinizde asansör gibi bir aracın içindeki kolu çalıştırın, havuz su dolacak ve bir tane tahta suyun yüzüne çıkacak. �jump� yardımıyla tahtanın üzerine atlayın, merdivenden çıkın, soldan ilerleyin, soldan ilerleyin ve iki muhafızı öldürün.

  Yine bir kentin meydanındasınız. Balta ve kılıç tabelası olan binadan içeri gir. Kapıyı açıp sağa dönün, sandığı göreceksiniz. İşiniz bitince tekrar dışarı çıkın. Yine �municipal bank� yazan binadan sağa dönün, karşıda bir mekanizma göreceksiniz, muhafızları öldürün mekanşzmayı açın. Yeşil akımlı kabloyu takip edin ve kapı açılınca hemen geçin. İşaretinizi bırakın sola dönün iki adamı öldürün ilerleyin. Sağa dönüp soldaki merdivenden inin. Bir vana göreceksiniz. Bu vana geçici bir süreliğine suların alçalmasına neden oluyor. Burdan çıkıp ileriye gittiğinizde sağda büyük bir kapağı açan bir kol olacaktır. Burada yapmanız gereken arkada ki merdivenden yukarı çıkıp ordanda yukarı zıplayıp bir muhafızın durduğu yapının üztüne çıkın. Burdaki kutuyu aşağıya itin, tekrar geldiğiniz yere geri dönün. Kapağı açan kolu çalıştırın hemen koşup düşen kutuyu kapağın altına itin. Böylece kapak açık kalacaktır. Daha sonra suların azalması için arka odadaki vanayı kapatın, sular azalınca koşarak sağ taraftan karşıya geçin ve merdivenlerden yukarı çıkıp işaretinizi bırakın. Kapıyı açın, avluya çıkın, iki muhafızı öldürün. Sol tarafa gidin, ordaki klou kaldırıp kapıyı açın. İntro girecek ve iki adamı daha öldürmek zorunda kalacaksınız. Bir sandığın üstünden çatıya çıkın ve sağdan ilerleyip karşıya atlayın. Sonra orta kısımdaki yer �jump� yardımıyla zıplayın. Oradan ileriye zıplayın. Aşağıda sizi bekleyen bir şovalye var. siz aşağıya inince alarm çalışacak ve bir şovalye daha gelecek. Onları öldürüp alarmı kapatın. Sağdaki vanayı çevirip kapıyı açın. İşaretinizi bırakın. Karşıya ilerleyin ve sokak lambasının olduğu yerden sağa dönün tekrar sola dönüp adamı öldürün vanayı çevirip kapıyı açın. Karşınıza çıkan adamı izleyin. Bir kişiyi öldürüp karşıya atlayın. Sağa dönüp biraz ilerleyin ve aşağıya atlayın. İşaretiniz bırakın. Aşağıya inip sokaktan ilerleyin.

  Burada birkaç yeşil transparan kapı görecksiniz.Önce düşmanlarınızı temizleyin sağda yeşil kapının yanındaki sandıklardan atlayın ve kapıyı geçin. Bir sandık bulacaksınız. Merdivenlerden aşağıya inin. Önce kolu oynatarak köprüyü geri çekin, daha sonra havuza inin, sağa dönün, ilerde sağda bir kutu var. onu havuza atın ve köprünün hizasına getirin. Karşıdaki su vanasını açın. Kutu suyun üzerinde kalacaktır. Tekrar karşıya atlayarak köprüyü açın. Böylece kutu köprünün üstünde kalacak. Suyu tekrar kapatın. Köprünün üstündeki kutuyu su vanasına doğru iterek, çapraz işaretin üstüne getirin. Karşınızdaki kapı açılacaktır. İlerleyin ve odadaki mekanizmayı çalıştırın. Yeşil transparan kapıların açıldığını göreceksiniz. Bu yeşil kapılardan üzerinde kadın resmi olandan girin. �blue lady� levhalı dükkandan içeri girin.
   

 12. Patron

  Patron Üye

  Chapter 4: Upper City
  İşaretinizi bırakın. Avludaki iki askeri öldürün. Sağdan ilerleyin, muhafızı öldürün. Soldaki merdivenklerden aşağıya inin ve introyu izleyin. Vanayı çevirip kapıyı açın. İlerleyin bir kapı daha çıkacak, tekrardan �marcus��u gösteren kısa bir intro girecek. İki adam daha var ama önce işaretinizi bırakın. Yukarıdaki odada vanayı çevirin ve köprü dönünce içine girin. Oradaki vabnayı da çevirin ve ilerleyin, sağda bir sandık var. Sola dönüp ilerleyin, yolunuza çıkan iki kişiyi öldürün ve devam edin. Sağdaki merdivenden çıkın. Bir intro girecek. Soldaki vanayı çevirerek kapıyı açın. İşaretinizi bırakın, yolunuzun üstündeki iki adamı öldürün ve kanlarını için. İlerleyin soldaki kapıyı açın işaretinizi bırakın. Sırayla iki kişiyi öldürün. Karşıdaki merdivenin altına odada bulunan taşı çekin ve merdivenden çıkın. Bir merdiven daha çıkacaksınız. Adamı öldürün ve açık camdan atlayın. İçerdeki adamı öldürün ve sandıktan enerjiyi alın. Kapıyı açıp balkona çıkın. Balkondan sağ tarafa atlayın. İki tane muhafız var. Şöminenin solundan aşağıya inin. Vanayı çevirip kapıyı açın işaretinizi bırakın. İki tane muhafızla karşılaşın onları öldürüp ilerde soldaki kolu bulun. Kolu indirip kapıyı açın. İçerde şömineli odanın solundaki kapıyı açın. Bahçeye çıkın, bahçedeki mekanizmayı çalıştırın. Sonra vanayı çevirip yeşil akımlı kabloyu izleyin. Bittiği yerdeki kolu çevirin muhafızı öldürün ve diğer kapıyı açın işaretinizi bırakın. Avludaki şövalyeyi öldürün. Merdivenden çıkın. Sağa dönün ama önce sol tarafta bulunan vanayı çevirin ve suyun akmasını engelleyin. Böylece oraya atladığınızda su sizi etkilemeyecektir.

  Merdivenden çıkıp sağa döndüğünüzde adamı öldürn. Ve karşıya yani daha önce suyu kapattığınız yere zıplayın. İlerleyin kapının önündeki muhafızı öldürün. Ve vanayı kapatın. Suyun kapandığını göreceksiniz. Suyun kesildiği yerden içeri girin. İlerleyin vanayı çevirip kapıyı açın. Soldaki merdivenden çıkın ve kapıyı açın. işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdaki kolu çevirin ve kapıyı açın. Karşıdaki muhafızı öldürün burada iki tane su vanası ve mekanizma kolu olacak. Mekanizma kollarını açmak için vanalarla suların yönlerini değiştirip mekanizmaları çalıştırın. Tabi önce soldaki mekanizmayı sonrada sağdakini. Asılı olan sandık yere düşecek ve o sandığı demir kapının önüne iteceksiniz. Böylece baştaki kapının kolunu çevirdiğinizde o kapı kapanmayıp karşıdakş açılacaktır. Karşıya gidin. İlerleyin, intro direcek. Saat kulesi olan bir avludasınız işaretinizi bırakın. Avludaki iki muhafızı öldürün. Saat kulesinin altındaki kapıdan girin. Soldaki kutuyu çekin merdivenlerden yuları çıkın. Önce ilerdeki vanayı açın. Sonra kolu indirip saati çalıştırın. Bu sayede heykelin olduğu avlunun çevresindeki kapılar açılacaktır. Daha sonra o avluya gidip muhafızı öldürün ve ilerleyin. Sağa dönün ilerdeki asanörle yukarı çıkıp tam arkanıza dönün ve penceresi açık odadan içeri atlayın. Aşağıya inin soldaki merdicenlerden yine aşağıya inin. Muhafızı öldürn kapıdan dışarı çıkın işaretinizi bırakın. Muhafızı öldürün sağdaki merdivenlerden aşağıya inin, solda iki tane içerisinde merdivenler bulunan odalardan birine girin ve yukarı çıkın. Kolu çevirin sonra aşağıya inin ama bu kez kafes çalışan, yani ışığı yanıp sönen mekanizmanın üstünden kalkacaktır. Bunu alıp yan odaya götürün. Tekrar yukarı çıkın makinayı çalıştırn bu kez diğer odadaki kafes yukarı kalkacaktır. Yanıp sönen mekanizmayı kafes kalkınca iki kablonun arasına getirin. Bunun yaptığınız zaman bahçenin kapısı çalışır durumda olacaktır.

  Avluya girip muhafızları öldürün. Solda açık demir bir kapı olacak. Onu takip edin ve karşıdaki kapıyı açın. Düşmanı öldürün yu karı çıkın ve sağdan ilerleyip kapıyı açın. İlerleyin işaretinizi bırakın. Sağa dönün muhafızları öldürün ilerleyin sağda bir sandık olacaktır. Onu açtıktan sonra merdivenden çıkın sağa dönüp karşıya ilerleyin. Gidecek yeriniz kalmadığında sağdaki merdivenden yukarı çıkın ve karşıya atlayın. Kapıyı açın işaretinizi bırakın. Kitaplar ve raflarla dolu bir odadasınız, muhafızı öldürün ilerleyin. Sağdaki kapıyı açın bir muhafız daha var. sağdaki merdivenlerden inin iki kişiyi daha öldürün. Solda ve karşıda bir çok kapı mevcut. Solda dipte olana girin. Sonra sağdaki kapıdan devam edin. Burada büyük geniş bir kılıcı olan adamla karşılaşacaksınız. Adamı öldürtükten sonra bir ile konuşup �bishop��un yerini soruyorsunuz size söylediği yönden devam ediyorsunuz ve yeni bir işaret daha bırakıyorsunuz. Avluda yine iki adamı öldürüp karşıdaki kapıdan geçin. Bir mezarlıktasınız. Buradaki adamı öldürüp duvarın dibindeki taşı geriye çekip delikten içeri girin. Burada soldan devam edin iki muhafızı öldürün sağda demir kapı aralıklı oradan içeri girin. Ortasında ateş olan bir mezarlıktasınız burada buluna 3 taşıda itin ana kapı açılacaktır. Açılan yerden devam edin. Karşınıza çıkan iki adamı öldürün soldan merdivenden inerek kapıyı açın. İçeri girin sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. İlerleyince bir intro var görünen o ki �marcus� �bishop��a bizden daha erken ulaşmış. Burda �marcus��u kovalamaya başlıyorsunuz. İlerleyin soldaki kapıyı açın sonra �marcus�un gittiği yere koşun. Kapıyı açın burdan iki tane merdiven tırmanın. Sola dönün ve marcusa yaklaşın marcus atlayıp camı kıracaktır. Sizde karşıya atlayın işareti aktif hale getirin. Soldaki girişten geçin. İntro girip cam kırılacak ve bir kilisenin içine düşeceksiniz burada maucusu yenmek için sürekli çanları çaldıran kolları çalıştırıp marcusu geçici bir süreliğine etkisiz hale getirerek enerjisini azaltmaya çalışın. Enerjisi azalınca adamlarını çağırıp çanları etkisiz hale getirecek ve kaçacaktır. Sandalyelerin önünde bulunan dua yerinin arkasındaki kapı açılacak ordan marcusu takip edin ve yukarı çıkın. Marcusun büyülediği adamları öldürün. Daha sonra hızla hareket ederek marcusu öldürün. Artık �charm� büyüsüne sahipsiniz. Bu arada bishop size yardım edecek ve size girişi gösterectir. İntroyu seyredin
   

 13. Patron

  Patron Üye

  Chapter 5: The Sarafan Kept
  Öncelikle işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya inin muhafızı öldürün. Karşıya ilerleryin bir kapı göreceksiniz. BU kapıyı açmak için �Charm� büyüsünü aktif hale getirin ve içerideki adamı hipnotize edin ve kapıyı ona açtırın. İçeri girin diğer kapıyı açın ve yerdeki işareti aktifleyin muhafızı öldürün ileride sağdaki vana ile buharı kapayın, soladaki odada sandık bulacaksınız. Buharın kesildiği kapıdan içeri girin aşağıya inin. Muhafızı öldürün. İleride bir kol var kolun karşısında da bir makine. Önce makinenin sağındaki kolu çalıştırın. Bir tane tutatcak bir yerden bazı maden parçalarını alıp makineye atacak. Daha sonra kolu indirin makinedeki parçaların ezilmesi için ateş yanacak ve kazandan dışarı ateş fırlayacaktır. Ateşin çıktığı yere yeşil kapsülü getirin orada bulunan kapının önündeki vareller patlayıp kapının önü açılacaktı. Kapıdan ilerleyin. Sağa dönün tekra sağ yapın uzun ve sisli bir koridor var. Koridorun sonunda sağ yapın bir adam ve bir sandık olacaktır.Onlarla işiniz bitince merdivenlerden aşağıya inin ve kapıyı açın.

  Yere işaretinizi bırakın iki kişiyi de öldüürün ve sola ilerleyin. Gördüğünüz kapıyı açmak için sol tarafta yatakların arasında bir mekanizma var onu çalıştırın. Daha sonra yine kabloyu izleyin ve kapıyı açın. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Bir muhafız koridorda yürüyor onu öldürün. Sağa dönün karşınıza birkaç koridor çıkacak solda küçük bir odada sandık bulabilirsiniz. Sağa dönüp muhafızı öldürün karşıdaki merdivenler çıkınca havada bazı yarasaların olduğunu uçtuğunu göreceksiniz. Büyük bir havuzun olduğu üstü kapalı bir yerdesiniz. Havuza akan suları kesmeniz lazım. Sağdan ilerleyin karşıya atlayın solda bir muhafız ve merdiven olacak. Yukarı çıkın ve yukarıdaki vanayı kapatın sonra ayni işlemi diğer iki vanalar içinde yapmanız gerekecek. Ama onalra merdivenle çıkamıyorusunuz Sağdaki v****** olduğu yere �jump ile atlayın ve vanayı kapatın. Sonra üçüncü v****** olduğu yere gidin yukarıda bulunan adamı �charm� büyüsüyle büyüleyin ve vanayı ona kapattırın. Havuzun içerisindeki delikten devam edin. Sağa dönün muhafızı öldürün ve yere işaretinizi bırakın. İki tane muhafız gelecek onları da öldürün ve karşıdaki kapıyı açın. Burada havada sallanan kafesler göreceksiniz. Aşağıda kan içebileceğiniz insanlar var. Onlarla işinizi görün karşıdaki merdivenlerden yukarı çıkın. Muhafızı öldürün solda bir kapı var içeri girip kolu indirin. Bir kapı açılcak o kapıdan devam edin. Bir asansörle yukarı çıkacaksınız tam karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağ tarafta bir sandık var onu açın sonra karşıya ilerleiyn . Solda bir oda olacak odaya girin sağdaki kolu indirin. Sonra bir kapı göreceksiniz onu açıp devam edin. Bir introyla bir mekanizma gösterecek onu bulmanız lazımç Sağ ve sol tarafta yeşil transparan kapılar olacak karşıdan gitmeniz gerekecek ama orda iki tane güçlü adam var . Sislerin içinde yürüyeni sinsice öldürün.yukarıya baktığınızda bir hizmetkar var onu büyüleyip alt taraftaki yeşil transparan kapıyı kaldıracak bir mekanizmayı bulup kapattırın. Transparan kapı kalkınca o taraftan ilerleyin karşıdaki muhafızı öldürün. Burada küçük bir intoyla Kain�in ölümünü simgeleyen bir fotğraf göreceksiniz. Sağdaki yeri işaretleyin karşıya geçin karşıda bir kadınla konuşacaksınız oda sizden introda gösteren muhafızı öldürmenizi isteyecek. Onu öldürüp tekrar kadının yanına dönün. O size yeşil transparan kapıyı kaldıracak ve ordan devam edeceksiniz. Büyük koridorların olduğu yerden ilerleyin Bir muhafız size doğru koşup gelecektir. Onu öldürün. İlerleyin sağa dönün koridorun bittiği yerde sağda bir asansör var.Onu çalıştırıp yukarı çıkın. Sağa dönün muhafızı öldürün. Sağda ve solda bazı odalar var. Bunların birinde sandık olacak. Burada karşıya atlayabileceğiniz bir balkon olacak. Buradan karşıya atlayıp kolu indirin bu aşağıya düşüp de tekrar dönmek isterseniz işinize yarayacaktır. İlerlediğinizde yol bitiyor ve ordan yine karşıya atlayacaksınızı tabi ki �jump� büyüsüyle. Soldan ilerleyin. Muhafızı öldürün (daha önce hizmetçiyi kullanıp mekanızmayı çalıştırdığınız yere döndünüz) sağa dönün tam karşıda bir kol var onu indirin Gizli bir kapı açılacak ordan devam edin. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Küçük bir introyla aşağıda birçok muhafız göreceksiniz. Aşağıya inin yine transparan kapıyı kaldıracak mekanizmayı çalıştırın. Ama önce muhafızı öldürün. Mekanizma çalışınca alarm da çalışacak ve muhafızlar dışarı çıkmaya başlayacak ordan geri dönüp merdivene zıplayıp tutunun ve yukarı çıkın. Şimdi transparan kapıdan geçebilirsiniz.

  İlerleyin aşağıda birkaç muhazı olacak. Onları öldürün ve bir muhafızın arkasındaki asansöre binin ve yukarı çıkın. Burada solda bir kapı var ama önce merdivenden çıkın ve kolu indirerek o demir kapıyı açın. Karşıdaki adama sinsice yaklaşıp kafasını uçurun tabi bunu her kılıçla yapmıyor. Bu tipteki hareketleri her silaha göre farklı yapıyor. Bu odadaki ikinci muhafızı da öldürün. Merdiven yukarı çıkınca bir kapı kolu göreceksiniz kolu indirin ve gizli geçidin açıldığını göreceksiniz. Ordan devam edin. Demir bir kapının arkasında bir adam var onu charm büyüsüyle etkileyin ve kapıyı açtırın. Yukarıdaki sandığı merdivenlerden çıkarak alın. Aşağıya süzülün asansör kapısı gibi bri kapı var ordan geçin sola dönün. Yre işaretinizi bırakın muhafızı öldürün sola dönmeden ilerlerseniz merdivenden alt boşluğunda bir sandık olacaktır. Muhafızı öldürdüğünüz yerdeki kolu açın burada intro girecek. Üç tane muhafız var ama baş muhafız çok güçlü. Onları öldürün ama teker teker öldürün. Yeşil transparan kapıyı kaldırıp ana kapıyı açın.İçeride umma�yı göreceksiniz. Introdan sonra onu kurtarırmanız için merdivenin aşağısında solda elinde bayrak ve kitap tutan bir heykel var. Onu tutup geri çekin gizli bir kapı açılacak yine dışarı çıkın dışarı taraftaki mekanizmayı çalıştırın. Sonra ön kapıdaki transparan kapı çalışır duruma gelecek sonro umma�nın kafesinin öünündeki transparan kapı açılacaktır. Tekrar gizli yerden içeri girin ve umma�yı kurtarın. Arkanıza yaslanıp güzel bir intro seyredin
   

 14. Patron

  Patron Üye

  Chapter 6: Industrial Quarter
  Sağa dönün kapıyı açın. Arkanıza dönüp ilerleyin. İşçilerin çalıştığı bir odada bir kol var. Onu sola çevirip geldiğiniz yere geri dönün. Sonra kapıdan geçip yukarı çıkın ve muhafızı öldürün ve sandığı açıp kapıdan ilerleyin. Sola dönüp merdivenlerden çıkın yine sola dönüp ilereyin. Yere işaretinizi bırakın. İçeri girin. Solda bir kol var. Onu indirip kapıyı açın. Muhafızı öldürüp kolu indirin. Aşağıya bir merdiven inecek. Ordan yukarı çıkın. Arkadaki kapıyı açın ordan çatıya çıkacaksınız. Yere işaretinizi bırakın. Intro girecek. Daha sonra iki tane muhafızı öldürün. İlerde bir kol olacak ama bu kolu açmak için aşağıya inip mekanizmayı çalıştırmanız gerekecek. Aşağıya süzülün muhafızı öldürün. Mekanizmayı aktif hale getirin. Şimdi geri dönüp yukarı çıkmak için bir merdiven bulmanız gerekecek. Merdivenden yukarı çıkın. Yerde çift taraflı bir kılıç bulacaksınız. Onu alın sonra arka taraftaki kutuların üstüne zıplayın. Burada sandıkları kullanarak yukarı çıkın ve kapıyı bulup içeri girin. Küçük bir introdan sonra karşı odadaki muhafızları öldürün ve mekanizmayı çalıştırın. Odadan dışarı çıkın ve geldiğiniz yerin sağına doğru gidin. Kapı açılmış olacak ve bir işaret yeri göreceksiniz. Asansörün üzerine çıkın. Aşağıya inin. Burada büyük bir makine göreceksiniz. Önce aşağıya süzülün ve kolların hepsini indirin (4 tane) makine çalışacak. Sonra bir kolun yukarı kalktığını göreceksiniz. Merdivenden çıkıp o kolu da indirin. Hareketli rayların üzerine atlayın. Gelen sandığın arkasından diğer odaya geçin. Bu oda da bir sandık var. İlerleyin intro girecek ve demir kapıların olduğu yer salak bir muhafız yüzünden havaya uçacak. Burada iki muhafız daha var. Onları öldürün ve sağdaki rampadan yukarı çıkın. Kolu hareket ettirip teleferiği çalıştırın. Kapıyı açıp teleferiğe binin. Geldiğiniz yeni mekanda sağdan ilerleyin ve yere işaretinizi bırakın. Merdivenden yukarı çıkın ve ilerleyin. Bir merdiven daha var. Onu da çıkıp soldan ilerleyin. Muhafızı öldürün ilerleyin yolun sonunda bir kol var. Kolu indirin kapı açılacaktır. İçeri girin yere işaretinizi bırakın. Merdivenden yukarı çıkın. Yukarıda sağda iki muhafız olacaktır. Onları öldürün ve sandığı açın ve devam edin asansörü çalıştırıp yukarı çıkın yukarıda bir kapının önünde duracaksınız. Kapıyı açıp soldan ilerleyin yolun sonunda sizi aşağıya indiren bir asansör olacak. İnince ilerleyin solda bir sandık olacak iki muhafız size koşacak doğruca ilerleyin yolun bittiği yerden karşıya sol tarafa atlayın yine ilerleyin merdivenlerden çıkın biraz yürüyün aşağıda bir muhafız olacaktır. Onu öldürün muhafızın durduğu yerde bir kapı var onu açın ve içeri girin.

  Yere işaretinizi bırakın. Soldan devam edin içeri girip muhafızı öldürün kapıyı açın sola dönün ileride sağda makinanın kapağını açan bir kol var. Onu açıp içerisinden diğer tarafa geçin. Yere işaretinizi bırakın. İçerde iki muhafız var. Kanlarını içtikten sonra büyük kazanların olduğu bir odadasınız kazanların arkasında bir kol var ve yanında da bir muhafız. Onu öldürüp kapıyı açın. İlerleyin içerdeki kapının kolu kırık burada �charm� büyüsü yaparak içerideki adamı etkileyin ve kolları olan yuvarlak şeklindeki patlayıcıları çalıştırıp patlatın. Dairesel cam kırılacak. İçeri girin sağdan tünelden ilerleyin. Ölüleri görüdüğünüz yerde sağda bir sandık olacak. Onu alıp soldan yukarı devam edin. İlerlediğinizde küçük bir intro girecek.kolu kırık bir kapı var. Bu kapıyı da içerdeki adamlardan birini etkileyerek içerde açtırın. Bu tip işlemleri bu bölümde çok yapacaksınız. İçerdeki muhafızları öldürün. İlerleyin soldaki kapıyı açın içeride sağda dairesel bir cam var ordan bakan adamı yine büyüleyin ve makinenin kapağını ona açtırın. Sonra soldan ilerleyin ve makinenin içinden geçin. Yere işaretinizi bırakın. İki muhafızı var onları öldürün. Sonra içerde sağda bulunan kapıyı açın. İçeri girip kolu indirin sonra sağda camdan bakan adamı yine büyüleyin ve öteki odaya getirin. Oradaki kolu indirerek ikinci makinenin kapağını açın. Makinenin içinden geçerek odadaki iki muhafızı öldürün. Soldaki kapıdan devam edin. Karşınıza kapı çıkacak burdan açıp ilerleyin burada iki muhafız ve arkasında patlayıcaılar var. Mist büyüsüyle görünmeden soldaki odaya girin. Burada bulduğunuz birini etkileyin ve onu götürüp patlayıcılardan birinin kolunu indirin. Hepsi havay uçacak ve gidiş yolu açılacaktır.

  Karşıda büyük bir asansör olacaktır. Oradan aşağıya inin. Yere işaretinizi bırakın. Sinsice sisde sağdaki askeri öldürün. İleride solda bir muhafız daha var. Buradaki muhafızları hep sinsice öldürmeye çalışın. Sol tarafta uzun bir merdiven olacak onu kullanarak yukarı çıkın karşıda bir kol var. Onu indirip aşağıdaki kapıyı açın. İçeri girin dairesel camdan içerdeki adamı büyüleyin ve makinenin kapaklarını açacak olan kolları çalıştırın. Makinelerin arasından geçin ve kapalı bir odaya gelin. Buradan yine bir adamı etkileyerk içerideki üç koldan ikisini çalıştırın. İntordan da anlaşılacğı gibi rayların üzerinde bulunan küçük trenlerin çalıştığını görüyorsunuz. Geri dönün makine boşluğundan sola dönüp ilerleyin. Tekrar sola dönüp makinenin içinden geçin. Şimdi son olarak etkilediğiniz adamın olduğu odadasınız. Muhafızı öldürün. Buradan küçük trenleri takip edin. O sizi büyük makinelerin olduğu bir yere götürecek sağa dönün ilerleyin. Sağdaki büyük merdivenlerden çıkın, muhafızları öldürün. Burada rayların üzerinde duran küçük bir tren ve içinde patlayıcı var. O treni patlatmak için dairesel formda olan ve merdivene yakın olan tren durdurucusunu raylara doğru itin sonra trenin arkasında bulunan kolu çalıştırın. Böylece tren ilerleyip sıcaklık veren kazanın altında duruyor ve patlıyor. Tabi trenin önündeki durdurucuyu da çekmeyi unutmayın. Böylece koca bir delik açılıyor. O delikten ilerleyin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin iki muhafızı öldürün karşıya atlayın ilerleyin gelen muhafızı öldürün. İlerleiyn tam karşıda içerde sandık olan bir oda var. Sola dönüp aşağıya inin. Yere işaretinizi bırakın.ortaya gelin mavi dairesel bir platform yukarıya doğru yükselecek. Böylece üçüncü rakibiniz Sebastian�la karşılaşıyorsunuz.

  Bu düşman sizden çok güçlü ama siz daha akıllısınız. Önce onu tutarak onu buharların üzerine atmaya çalışın. Çok hızlı bir rakip. Özellikle bazı yumruk ve ayak tekmelerini yememeye dikkat edin. Bunlara karşı savunma yapsanızda faydasız. Biraz enerjisi azalınca hızla koşup odanın içinde dönüp size doğru buharların gelmesini sağlıyor. Onun koştuğu tarafın ters tarafına doğru koşmanız lazım. Sebastian önce koşuyor sonra duvarlarda bulunan bazı tutacaklara tutunup size doğru atlayıp hamlesini yapmaya çalışıyor. Size doğru atlarken eğer tam karşınıza alırsanız yani tam aranızda elektrik akımını alırsanız zıpladığında siz yerine elektriğe takılıp çarpılıyor ve enerjisi azalıyor. Bunu üç kere yapın belkide dört kere. Bu sayede üçüncü ve son aşama geliyor. Bu aşamada Sebastian makinenin olduğu yere çıkıp onu patlatmaya çalışıyor. Eğer üçkere küçük patlamalar olursa nexuss taşı patlıyor ve güzel bir introyla sizde ölüyorsunuz. Son aşamada sizde nexuss taşının olduğu mavi platforma çıkın Sebastian aşağıya atlayacaktır. Burada yapmanız gereken karşı odada bulunan adamı büyüleyin ve öteki kolu çalıştırıp buharın yüzeye yayılmasını sağlayın. Böylece Sebastian mecburen yukarı sizin yanınıza geliyor. Burada onunla pek fazla dövüşmeyin daha çok onu aşağıya atmaya çalışın. Böylece bir atışta buharın içine düşüp ölecektir. Böylece berserk büyüsünü alıp nexuss taşınada sahip oluyorsunuz bu taş Sarafon kralını öldürmeniz için ileride gerekli olacak.Yine güzel bir intro sizi bekliyor.
   

 15. Patron

  Patron Üye

  Chapter 7: The Canyons Wild Places
  Kain güzel bir elbiseyle oyuna başlıyor. Bir tünelde ilerleyin aşağıya atlayın burada berserk büyüsünü kullanabilirsiniz. Muhafızı öldürün. Kale kapısı kapalı arkanıza dönün parlayan bir sandık olacaktır. Onun yönünde ilerleyin iki adam bir ateşin etrafında sohbet ediyor olacaklar. Sağdan tünele girebilirsiniz.ilerleyin iki kadın savaşçı var. Bu kadın savaşçılar amazonlar kadar güçlü rakipler. Çok iyi hareketleri var.onları öldürdükten sonra ilerleyin bir kadın savaşçı daha olacak onu da öldürüp sol tarafta duvarların arasında geçidi görün. Zıplayarak yukarı çıkın. Tünel�i geçin tünelin sonunda büyük bir su değirmeni ve bir kulube göreceksiniz. Aşağıya süzülün. Solda ilerde iki tane kadın asvaşçıyı öldürün. Burada yapmanız gereken. Önce değirmenin ön tarafında bir kapı olacak onun yanında size bakan bir adam var. Tabi ki onu büyüleyip yukarı çıkartıp kolu indireceksiniz. Bir değirmen durup öteki çalışmaya başlayacaktır. Şimdi değirmenin sağ tarafında demir parmaklıklı bir kapı havay kalkacaktır. Oraya gitmek için sağ taraftaki eğimli yolu kullanın. Oraya gelin bir sandık göreceksiniz. O sabdığı kalkan demir parmaklı kapının altına itin. Sonra yine gidip o adamı büyüleyin ve bu kez öteki değirmen çalışacak. Dönen mekanizmalar göreceksiniz.

  Bunların üzerine zıplayıp karşıda bulunan tahta iskelenin üzerine atlayın .Sağdan ilerleyin sol dönün şelale gibi bir yerdesiniz. Taşların üzerinden atlayıp karşıya atlayın. Şimdi kaleye yukarıdan bakan bir açıdasınız. İleride solda bir sandık var oraya doğru atlayın. İçeri girin. Artık kaledesiniz aşağıya inin muhafızı öldürün ve sandığı alıp tekrar yukarı çıkın. Kapıyı açıp içeri girin ve muhafızı öldürünkarşıda bir kapı daha var. Onu açıp devam edin aşağıya soldaki merdivenlerden inin. En aşağıda bir kol ve işaret yeri bulacaksınız. Kolu indirin kalenin ana kapısı açılacaktır. Soldaki kapıdan dışarı çıkarak sağdaki muhafızı öldürün ve içeri girin. Önünüzdeki büyük kapı açılacak ve iki tane okçu kız size doğru ok firlatmaya başlayacak. Onalrı öldürün sağdan ilerleyin muhafızı da öldürün. Soldaki kapıdan içeri girin. En yukarı çıkın mekanizmayı açın. Tekrar aşağıya inin. Kapıdan çıkın solda bir vana var onu çalıştırın. Soldaki büyük kapı açılacaktır. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin iki tane kadın savaşçı var onları öldürün ve yolunuza devam edin. Küçük bir intro girecek ve köprü yıkılacaktır. Karşıya atlayın ve köprüyü yıkanı öldürün. İlerlediğinizde yukarıdan taşlar düşmeye başlayacak. Burayı hızlıca geçmeye çalışın. Sol tarafta bir taşıt ve etrafında bazı insanların muhafızlar tarafından öldürüldüğünü görüyorsunuz. Hepsini öldürün soldaki kayaların üzerine zıplayarak devam edin.

  Bir uçuruma geldiniz. Karşıya zıplayın iki tane kadın savaşçı var. Onları öldürün. İlerleyin içeride birçok sandık ve fıçı olacak. Muhafızları öldürün. Sandıkların arkasından dolaşan bir yol var. Oradan ilerleyin bir muhafız daha var onu da gebertin solda bir asansör olacak kolu çevirin o sizi yukarı taşıyacaktır. Eski araçların olduğu bir yerdesiniz ileride b ir muhafız mevcut onu öldürün. Sağda eğimli bir yol var ordan yukarıya doğru ilerleyin. Yolun sonunda içeride gördüğünüz adamı büyüleyin ve içerdeki kolu açtırın. Biri hapisten çıkacak sonra siz biraz geriye gidin hücreden çıkan adam size bakacak onuda büyüleyin. Onu merdivenlerden çıakartarak kolu açtırın sonrada dışarıdaki kolu çevirtin. Havada duran merdiven aşağıya inecektir. Şimdi o merdivenden yukarı çıkın ve sol tarafta bulunan kolu indirin açılan kapıdan içeri girin. Aşağıya inin solda fıçıların arkasında bir kol ve kapı var kolu indirip kapıdan bir tünele giriyorsunuz. Yere işaretinizi bırakın. Burası ağaçlarla dolu ıssız bir yer aşağıya süzülün. Biraz ilerleyince bir muhafızı bir yaratığın öldürdüğünü göreceksiniz. Bu yaratıklar örümcek, iskelet, sinek karışımı bisey. Ama vurdumu çok fazla enerji götürüyor. Bunları yenmenin tek yolu sürekli onlara aralıksız vurmaktır. Biraz korunup sonra efendi efendi darbenizi yiyolar. Bu yaratıkların kanı da bayağı çok.

  İlereleyin bir aracın durmuş olduğunu göreceksiniz. Oradan bir yaratık daha çıkacak ve onu da öldürmek zorunda kalacaksınız. Burada ayrıca bir de sandık var. Sağda yukarıda ağlarla örülü bir ağaç olacak. Orada bir sandık bulabilirsiniz ama önce yaratığı öldürmeniz gerekecek. Böyle örülü ağaçlara yaklaştığınızda örülü ve ölü haldeki insanları dikkatinizi çekiyor. Duran aracın olduğu yerden ilerleyin solda bir yaratık daha olacak. Onu da öldürün. İlerleediğinizde büyük bir kapı introyla açılacak ve iki tane yaratığın muhafızları öldürdüğünü göreceksiniz. (Bu yaratıklar gördüğüm en ilginç yaratıklardan birisi ne yalan söyleyim) onları da öldürüp güzelce kanlarını içtikten sonra.ilerleyin solda ağlarla örülü bir ağaç ve arkasında bir sandık olacaktır. Devam edince ki yaratık daha var. Burada kapalı bir kapı var ama sol tarafta kapı yıkılmış ve içeride aleveler var. Burada soldan ilerleyin ve merdivenlerini zıplayarak çıkmaya çalışın. Yukarıda bir kapı olacak. Onu açıp merdivenlerden inin. Kapıyı açıp dışarı çıkın Yere işaretinizi bırakın. Burada ileride yaratık var. Onu öldürüp mekanizmayı çalıştırın. Önce yere işaretinizi bırakın. İşaretin arkasındaki kolu indirin. Sonra sağda kulubenin içerisindedki adamı büyüleyip içerideki kolu indirin. Bir küçük tren rayların üzerinde dönüp duracaktır. Kulubenin üzerine çıkmak için sağdaki eğimli yeri kullanın ve kulubenin üzerine zıplayın buradan karşıya jump ile zıplamanız lazım. Oradaki kolu çalıştırın. Rayın yönünün değiştiğini göreceksiniz. Bu sayede küçük trenin üzerine atlayıp diğer tarafa bir introyla geçiyorsunuz. Başka bir bilmecenin içindesiniz. Önce yerdeki adamlardan biraz kan alın çünkü kanınız zamanla azalacaktır. Sağda büyük bir kaldıraç göreceksiniz. Bu kaldıracı soldaki bir kontrol makinesinden idare ediyorsunuz. Burada üç kol var. Önce soldakini, ortadakini, sağdakini ve en sonda tekrar ortadakini çalıştırarak bir taşı alıp başka bir makinenin rayları üzerine koyuyorsunuz. O makineye yaklaşın. Sağda bir kol ve yanında da bir mekanizma göreceksiniz. Önce mekanizmayı çalıştırın. Yeşil akım harekete geçecek. Sonra makine kolunu taşın üzerinde bulunduğu makineyi çalıştıran tarafa değil makinenin sağında bulunan kapıyı açacak tarafa çevirin. Kapıdan içeri geçin.
  Burada bir kaç kol var. Duvardaki kol kapının kapanıp açılması ve makinenin çalışmasını sağlar. Diğer kol ise makinenin taşı öğütmesini engeller. Burada zamanlama önemli önce taşı makineye doğru gönderin yani duvardaki kolu çalıştırın. Taş yavaş yavaş makinenin öğütme yerine doğru gelecektir. O esnada makinenin üzerinde bulunan öteki kolu çalıştırın ve taşın öğütülmeden diğer taraftan çıkmasını sağlayın. Taş diğer tarafatan çıkınca. Orada buluna diğer bir kaldıraçı kullanın ve taşı alıp patlayıcı kapsülün üzerine atmak için yine kontrol makinesindeki sol orta sağ ve yine orta kolları çevirin. Bir patlama olacak ev gidiş yönü açılacaktır. Yolunuza devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Karşınıza çıkan iki yaratığı da öldürün. Sandığı açıp devam edin. Burada sağ taraftaki üst zemine zıplayıp ve ordanda karşıya jump ile geçin. Yukarı çıkınca yeşil bir transparan kapının oluğunu göreceksiniz. Oradan geri dönüp ilk atladığınız yere geri dönün. Ateşin başında iki konuşan adam var onların sağında duvarların arasındaki bir yerden ilerleyebilrisiniz. Yol bitince karşıda işaret yerine jump ile zıplayın. Yere işaretinizi bırakın.. soldan ilerleyin yaratığı öldürün. Kapıyı açıp ilerleyin burada iki yaratıkla birden dövüşmek zorunda kalabilirsiniz. İleride solda bir kapı var ama açılmıyor sağda ise ahşap üç katlı bir yapı var. Oradaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Bir kol göreceksiniz o kolu karşınıza alıp alın. Karşı tarafta bir boşluk var. Oraya jump ile atlayın aşağıya inin ama önce isterseniz en yukarı çıkarak sandığı alın. Aşağıya indiğinizda kafesin içinde bir adam var. Onu büyüleyin ve mekanizmayı çalıştırın. Şimdi işiniz zamanlamaya bağlı hemen yukarı koşun zıplamayı yaptığınız yerde bir kol olacak onu sağa çevirmeniz lazım. Çevirince akım sağa doğru yönelecek eğer sağa yönelmezse. Tekrar aşağıdan onu çalıştırmanız lazım. Akım sağa doğru ileleyince geldiğiniz yere zıplayın. Orada solda bir kol daha var. Akım yaklaşınca onu da çevirin. Böylece akım aşağıya inmeye başlayacak. Hemen aşağıya atlayın ve ilk kattaki kolun önünde bekleyin. Akımı görür görmez kolu çevirin ama sağ tarafa yönelmesi gerekecek. Sonra sağa doğru dönüp ilerleyin. Artık yeşil transaparan kapıyı açabilirsiniz.

  Onu da açıp yolunuza devam edin yine bir yaratık muhafızı yemekle meşgulken onları öldümeye çalışın. Soldan ilerleyin. Yolun sonunda bir kulube olacaktır. Burada yaratığı öldürüp yerdeki yaratıkların kanını içmeyi unutmayın. İlerleyin sağda bir kapı var ve içerde birisi size telekinesis yeteneğini verecek buradan sonra Oyun çok değişmeye başlıyor. Mekanlar çok daha iyi olmaya başlıyor. Bu arada bu esnadaki introlar çok güzel. Size yardım eden dişi gorgolyes sizi büyük bir makinenin önüne ışınlıyor. Burada telekinesis büyüsünü kullanarak kapının üzerindeki örümceğe benzeyen mekanizmaları çalıştırıp kapıyı açın ayni zamanda yapının etrafındaki ışıklar yanmaya başlayacaktır. O makine gibi binadan içeri girin. Aşağıya inin burada büyük bir yaratık size yardımcı olacak ve size bir yol gösterip eternal Prison denilen bir hapishaneye yollayacak
   

 16. Patron

  Patron Üye

  Chapter 8: Bad Blood
  Soldan bayağı ilerleyin burada manzara çok güzel ve ayni zamanda da ürkütücü. Uçuruma geldiğinizde karşıya zıplayın ve hapishanenin kapısını telekinesis büyüsüyle açmaya çalışın. Burada birçok kapıyı bu büyüyle açmaya çalışacaksınız. İçeri girdiğinizde hapishane ahkkında bilgi veren ve elinde yaba tutuna bir muhafız var. Muhafızın yukarıya çıktığı yerde bir işaret yeri var sizde oraya çıkmaya çalışacaksınız. Önce sağdan merdivenden yukarı çıkın ilk katı çıkınca soldan ilerleyerek ortaya gelmeye çalışın. Yüzünüzü, introda gardiyanın durduğu siyah taşa çevirip onun üzerine atlamaya çalışın. Ordan da sağ tarafa atlayın. Devamlı jump büyüsünü kullanın. Sağa atlayınca soldan ilerleyin. Zeminden sola doğru bir çıkıntı var. Onun üzerine gelip karşıya merdivenin olduğu yere atlamaya çalışın. Merdivenden yukarıya çıkın. Sağdan ilerleyin. Yol bitince aşağıya bakın kırık merdivenin ucuna atlayıp yukarı çikin ve sağdan içeri girip kapıyı yere işaretinizi bırakın. Aşağıya süzülün aşağıda iki örümcek sizi bekliyor olacak. Onları öldürün. Kapı açılacaktır. İçeride bir örümcek olmasa gerek. Örümcükler hiç de zorlu rakipler değil bu arada... Solda açık bir oda vasr orada yerde bir balta ve bir kol var. Kolu indirin. Ortada bulunan demir kafesin yukarıya kalktığını ve örümceklerin serbest kaldığını göreceksiniz. Onları öldürüp aşağıya atlayın. Aşağıda bir çok duvar saati olan bir oda var. Sanıdğa doğru yönelin. Gardiyan gelip sizi başka bir yere yollayacak. Ama yılmayın ordan hemen zıplayarak yukarıya çıkın karşıya atlayın ve telekinesisle kapıyı açın. İçerideki örümcekleri öldürün yine telekinesisle kapıyı açın. Bu işlemi yine karşıya atlayarak yapın. İçerde yine örümcekler var. Kapıyı yine açıp dışarı çıkın bir koprüye geldiğinizde Gardiyanla karşılacaksınız. O kadar da zor ölmüyor aslında. Buradan aşağıya inin ve yine saatlerle dolu olan odadasınız. Artık gardiyan sizi hiçbiryere yollayamaz. Çünkü öldü. Ortada duran dairesel makinenin etrafında bir kol var onu çalıştırın. Bir kapı duvarın arasından çıkacaktır. Onu açıp ilerleyin. Aşağıya ilerleyin. Aşağıda bir zombi var sağda da yine kapıların üzerinde olan işaretlerden bazıları. İşareti çalıştırın tabi ki telekinesisle. Yukarıya doğru merdivenler yükselecek. Oradan devam edin en yukarı çıktığınızda başka bir yere ışınlanıyorsunuz

  Burada dairesel yörüngeler çizen taşlar ve ortada bir makine mevcut. Burada yapmanız gereken aslında çok basit çeyrek daire şeklindeki taşlardan yere en yakın olanı üzerine çıkın. Burada ilerleyin ve bir sonraki taşın üzerine jump seçeneği ile zıplayın. Bunu yaparken atlama işaretinin mavi olması gerekli. Bunun içinde atlama işaretini w tuşuyla oldukça ileri sürün mavi işareti göreceksiniz. Bu işlemleri yukarıya çıkana kadar yapın yolunuzun üstünde bir kaç iskelet çıkacaktır. Daha sonra yine elinde kılıç olan heykel taşını görünce oraya atlayın yine başka bir yere işinlanıyorsunuz. Karşınızda büyük bir kafes var. İlerleyin. İntro girececktir. İki örümceği de hakladıktan sonra içerisinden zombilerin çıktığı kafesin üzerine atlayın. Tepesine çıkınca sol tarafa zıplayın. Sağda bir kol göreceksiniz. Onu indirin. Yukarıdan kafesler inecektir kafesleri kullanarak, yukarıya çıkın sola zıplayın. Yere işaretinizi bırakın. Sağda ortadaki hücrede içeride bulunan kişiyi büyüleyin ve kapıyı açtırın. İçeri girin sağdan ilerleyin. İçeride karşınızda üç kafes ve ve içinde de üç örümcek olacaktır. Ortadakinin üzerindeki mekanizmayı telekinesisle çalıştırın. İntro girecek ve kafesler yine yukarıdan inecektir. Bu arada örümcekler serbest kalacak ve onları da öldürmek zorunda kalacaksınız.

  Örümceklerin serbest kaldığı kafeslerin ortada olanında bir tane merdiven olacaktır. Ordan yukarı çıkın. Burada bir kaçtane kafes ve onları açan kolları görececksiniz. Karşıda bulunan üç kafesten ortadakini açın ve merdivenden yine yukarı çıkın. Arkanıza dönün zombiyi etkileyin ve kolu indirerek parmaklıları kaldırın. İleride sağda köprüyü geçince bir kafes daha olacaktır. Oradaki zombiyi de büyüleyin ve kapıyı açtırın. İçeri girip merdivendedn yukarı çıkın. En yukarıda ortada bir kol olacaktır. Onu da çalıştırın kafesler yukarı çıkacak ve orta kısımdan onların üzerine çıkın ordanda karşıya atlayın ve yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağ taraftan merdivenlerden yukarı çıkın en yukarıya çıktığınızda demir parmaklıkların arkasında bulunan adamı etkileyin ve yine kolu indirip parmaklıkları açın. İçeri girdiğinizde iki tane gardiyan size saldıracaktır. Onların kanlarını içtikten sonra ilerleyin. Telekinesisle kapıyı açın Yere işaretinizi bırakın.ilerleyin karşıda bir muhafız olacaktır. Telekinesisi kullanarak yine mekanizmayı çalıştırın. İntroyla kapının kapandığını göreceksiniz. Çalıştırdığınız mekanizmanın arkasında bir kol olacaktır. Onu çalıştırın. Tekrar karşıya geçin ve telekinesisle mekanizmayı çalıştırın kapı açılacaktır. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin arkasında kazan yanan bir vampir bir introdan sonra size saldırmaya başlayacaktır.

  Bu adamı dövüşerek öldüremezsiniz ancak suya atmanızla ölecektir. Burada cam kırılacak kırılan yerden koşmaya başlayın ve ilerleyin. Başka bir intro daha devreye girip yenilmez vampirin suya düştüğünü göreceksiniz. Sandığın olduğu yöne doğru atlayıp açık olan yerden ilerleyin. İlerlediğinizdee bir gardiyan daha gelececktir. Sağda devam edin. Bir intro girececek sonra arkanızı dönüp soldan devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Şimdi sört tane kazanın kaynadığı bir odadasınız. Sandığa doğru yaklaşınca iki tane gardiyan gelecektir. Onların kanlarını içince sandığı açıp ilerleyin. Bir işkence odasına geleceksiniz burada solda aşağıda bir sandık olacak onun alıp yolunuza devam edin. Şimdi ise zeminde demirlerin olduğu bir odasınız sağdan girin ve aşağıya süzülün. Odadaki adamı büyüleyin ve odanın ortasında bulunan kolu ona indirtin. Yukarıda bir kapı daha açılacaktır. Geldiğiniz yere merdiven yardımıyla dönüp açılan kapıdan devam edin. Yere işaretinizi bırakın.ilerleyince bir intro girecek ve arkanızdan bir tane daha kazanlı vampir koşup gelecektir. Koprüye geldiğinizde solda telekinesisle mekanizmayı çalıştırın ve adamı aşağıya düşürün. Şimdi yine başka bir yere geçiş yaptınız.

  Burada bir kaç zombi olacak kanlarını içmeden yolunuza devam etmeyin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdan devam edin. Gardiyanı öldürün ortada yine bir yarım daire şeklindee bir makine olan bir yerdesiniz. Sağda da bir kol olacaktır. Karşıya atlayın. Ve arkanızı dönüp telekinesisle mekanizmayı çalıştırın. Şimdi geldiğiniz yere atlayın ve mekanizmanın arkasındaki kolu çevirin. Kolu çevirdiğinizde köprünün hareket ettiğini göreceeksiniz. Tekrar karşıya makinenin yanına atlayın ve sağdan ilerleyin. Gardiyani ve birkaç zombiyi öldürün. Onları öldürdüğünüz yerden arkanıza dönüp baktığınızda yukarıda bir mekanizma göreceksiniz. Onu çalıştırın. Taşların birleştiğini göreceksiniz. Oraya gitmek için şimdi köprüyü çeviren kolu iki kere indirin. Ve karşıya atlayıp köprüden devam edin girdiğiniz yerde sağdaki kolu da indirin. Bir tane kafes aşağıya inecektir. Ona doğru yaklaşın intro ile size birisi kanında bir parça verecektir. Bu kan daha sonra makinenin patlamasına yardımcı olacaktır. İntordan sonra geldiğiniz yerde ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. Kapıya doğru yaklaşınca yine iki gardiyan daha çıkacaktır. Onları da öldürüp kapıdan geçin. yıkık sütünün arkasında İlerleyin sağda ve solda yerde silahlar bulacaksınız. Devam edince bir tane demir parmaklığın aniden yere indiğini göreceksiniz. Sold gerideeki kolu kaldırın ve bu kez zıplayarak orayı geçin. Biraz ilerleyince sırtında kazanı olan bir vampir daha geliyor. Hızla ilerleyin sağda bir kol olacak bu kolla köprüyü açın. Köprü açılınca hemen karşıya geçip solda bulunan koluda indirin ve köprüyü kapatın bu sayede vampir aşağıya düşecektir. İlerleyincec ilginç bir yere geliyoruz. Biraz ürkütücü ve gizemli bir yer aslında. Burada gideceğiniz yer aslında belli çünkü etrafınıza parmaklıklar iniyor size gidebileceğiniz yönü belritiyor. Burada bir kaç tuzak var ama o kadar zor değiller. Tuzağa düşünce hemen etrafınıza bakın ve mekanizmayı çalıştırın. Bu sayede bundan kurtulacaksınız. Burayı geçince Magnus�la karşılacağmız yerdeyiz. Ve işte Magnus ve işte son karanlık büyümüz.

  Burası aslında çok kolay bir yer belkide en kolay rakiplerimizdedn birisi bu kişi. Ama pek hafife almayın çünkü çok güçlü bir büyüsü var ve sizi bir kerede öldürüyor. Magnus introyla bir havuzun tam ortasındaki taşın üstünde duruyor ve size büyülerini burdan yolluyor. Burada yapmanız gereken magnuusu tekekinesisle suya itip enerjisini azaltmak. Siz telekinesis yaparken oda size ölümcül büyüsünü yapıyor. Bu büyüden kurtulmanız için orda bulunan heykellerin arkasında geçin ve tekrar telekinesisle büyünüzü yapın. Bunu birkaç kere yapınca burada başka bir mekana geçiyoruz. Yine birileri kaçıyor anlayacağınız. İntro bitince aşağıya süzülün. Burada dört heykel var ve bir de yerde parçalar halinde büyük taşlar. Bu heykeller bakınca önünde kırmızı renkte asalar görüyoruz. Bunlar gerdiyanların heykelleri. Bu asaları magnus�u kullanarak kırmanız gerekli bunları kırınca altından mekanizmalar çıkıyor. Bunları telekinesisle akyif hale getirince, tani bunnu dördüne de yapmanız gerekli,ortada duran taşlar bir heykeli oluşturuyor. İpucu aslında magnus koşarken asaların önünde durun ki size doğru koşsun ve böylece siz kaçıp magnus�un asları kırmasını sağlıyorsunuz. Bunu oluşan büyük heykel içinde yapın Öncee heykelin elindeeki sopanın yere değen tarafını kırdırın sonra heykelin oturduğu zemine magnusu çarptırın Büyük heykel onun üzerine düşüp ölecektir. Sonunda Magnus�un ölümcül büyüsüne sahipsiniz
   

 17. Patron

  Patron Üye

  Chapter 9: The Device
  Oyun introyla başlıyor. Büyük ve dost yaratık size yardım ediyor ve makineye giden yolu açıyor. Burada amaç Sarafan Kralına güç veren makineyi bulup yok etmek.açılan kapıdan ilerleyin. Burada mekanlar aslında çok kaliteli olmuş... Yere işaretiniz bırakın küçükbir introyle rahibe benzeyen bir düşmanın iğrenç bir yaratığa dönüştüğünü göreceksiniz. Onu öldürün sağda ilerde bir kool olacaktır. Onu açıp tünelden ilerleyin. Bu kez daha büyük bir tüneldesiniz solda bir sandık olacaktır. Onu alıp geriye dönün ve aşağıya doğru ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın ileridee bir kapı olacaktır. Kapı onun açan bir kol var ama kol aktif değil onu çalıştırmak için soldan tünelden girin. Ortada bir makine var. Onun arkasında bulunan kırık camdan içeri girin. Soldan aşağıya inin iki tane kol var. Sağdakinden bir düşman çıkacaktır. Düşmanın çıktığı yerden ilerleyin. Yukarıda bir mekanizma görececksiniz onu çalıştırıp asansörle yukarı çıkın ve kapıda içeri girin. Karşıda mekanizmayı göreceksiniz. Onu aktif hale getirin. Şimdi geldiğiniz yere geri dönün. Yaratığı öldürün diğer kolu çalıştırn. Yukarı çıkın ve ordan ilerleyin kapının önüne gelince de kolu indirip kapıyı açın. Aşağıya doğru devam edin. Sislere gelene kadar yürüyün.

  Burda yine bir kapı var ama bunu açmak için o kadar kasmıyacaaz. Düşmanı sinsice öldürdükten sonra sol tarafta camın olduğu yerdedn içeri bakın. İki tane mekanizma mevcut. Telekinesisle sağdakini çalıştırın. Bir tane cam kafes açılacaktır. Şimdi geri dönüp sağdaki tünelden girin içeride cam kafesten çıkardığınız adamı büyüleyin ve kolu ona açtıtırın. Artık kapı açılabilir. Şşimdi kapının olduğu yere geri dönün ve yolunuza devam edin. Burada yolun üzerinde bazı kollar sallancaktır. Onların yakınında geçerseniz eğer size doğru hamle yapıp enerjinizi sömüreceklerdir. Yere işaretiniz bırakın. İlerleyin intro girecek yaratığı öldürün diğer düşman size yolu açıp kaçacaktır.. Ordan devam edin. Tünelin sonundaki düşmanı da öldürüp soldaki rampadan aşağıya inin. Yaratığı öldürün ileride kazanların arkasında bir mekanizma olacak onu çalıştırıp tekrar yukarıya çıkın. Camlı odanın içinde bulunan adamı büyüleyin ve kolu indirtin. İki tane büyük silindir hareket edecektir. Şimdi onların üzerine çıkın. Ve sandığın olduğu yöne doğru bir platform göreceksiniz onun üzerine atlayın ve devam eddin. Tüneli geçince sağdan aşağıya doğru ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. İki tane yaratık ileride sizi bekliyor olacak bunları tek tek haklayın. Şimdi ortasında su bulunan bir yerdeyiz. Önce karşıya kapının önüne atlayın. Sonra arkanıza dönüp mekanizmayı telekinesisle çalıştırın. Sular boşalacak ve siz de zemine inebileceksiniz. Aşağıdaki mekanizmayı çalıştırıp kapıyı açın ve devam edin. Yolun sonunda soldan girin. Burada önce aşağıya atlayın düşmanınızı öldürn ve soldaki kolu indirin. Bu sayede yukarıdaki kıskaç yaratığın hizasına geliyor. Şiimdi yukarı çıkın ve kolu çalıştırın. Yaratık kıskaç tarafınfa etkisiz hale getiriliyor. İlerleyin. Sisleri kullanarak iki yaratığı da haklayın biraz daha ileride sağda kırık bir cam ve içerided de bir adama olacak. Önce içerdeki adamı büyüleyin ve kolu açtırın. Sonra kırık camdan içeri girin ve suyun yüzeyine inen kafesin üzerine atlayın ve soldan odaya girin. Hemen arkanızdan yaratık koşarak gelecektir. Onu da öldürdükten sonra ilerleyin ve sağa girin burda yere işaretiniz bırakın. Soldan aşağıya inin buradaki düşmanlarınızla da boğuştuktan sonra da sağdaki mekanizmayı harekete geçirin. Kutular yer değiştirecektir. Yine aşağıdaki adamı büyüleyin ve köprünün ilerisine getirtin. Sonra yine mekanizmayı çalıştırın. Tekrar adamı büyüleyin ve kolu indirtin. Kapı açılmış olacaktır. Yere işaretiniz bırakın aşağıda sizi iki kişi bekleyecektir. Onları teker teker harcayın. Soldan ilerleyin burada yine sol tarafta mekanizma mevcut oraya atlayarak onu çalıştırın. Aşağıya süzülün ve adamı haklayın. Solda ileride havada duran bir platformda bir kol göreceksiniz. Onu inidirin. Sular kesilecek. Havuza inin ortada duran koyu renkli cismi kendinize doğru çekin. İntro girecek ve yaratık serbest kalacak. Yaratığın olduğu yere gidip onu öldürün.

  Açılan camlı yerden içeri girin soldan ilerleyin düşmanı öldürün. Yolun sonundaki paneli aktif hale getirin. Bazı transparan kapılar açılacaktır. Oradan gitmek için geldiğiniz yere geri dönün ve merdivenden yukarıya çıkın. Solda yine mekanizmanın olduğu yere bir kez daha atlayın. Orda soldan içeri girin. İlerleyin sağdan devam edin bayağı bir ilerlemeniz şart burada yolun üzerinde bir kaç sandık olacaktır. Sonra bir makinenin olduğu bir yerin etrafındasınız. Oradaki düşmanı öldürün ve soldan ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. Burada karşıda bir sandık var onu karşıya atlayarak alın. Aşağıda küçük bir giriş var. Hemen içeri girin ve düşmanla yüzleşin.İlerleyin kendiniz aşağıya bırakın. Bir yaratık size tuzak kurmuş. İntrodan sonra karşı da duran insanı büyüleyin ve kolu kaldırın. Bu sayede tuzaktan kurtuluyorsunuz. Sağdan aşağıya atlayın. Yukarıda bir kol görececksiniz bu kol sizi ana makinenin olduğu yere götürüyor. Aşağıya indikten sonra yaratığı öldürün ve ilerde sağda bulunan kolu indirerek. Gelen asansörle yukarı çıkın. Bir yaratık daha olacak Yere işaretiniz bırakın. Karşıdaki mekanizmayı çalıştırarak transparan kapıyı kaldırın. İlrleyin bir asansor daha var onu da çağırın ve yukarı çıkın bu işlemi en yukarı çıkana kadar yapın en yukarı geldiğinizde ortada duran kolu indirin makineye gidedn bir köprü oluşacaktır. Oradan devam edin introyla ana makineyi artık yok etmiş olacaksınız
   

 18. Patron

  Patron Üye

  Chapter 10: The Wharves
  Karşıya ilerleyin üç muhafızı da öldürün. İçerdeki kadını büüyleyin ve kapıyı açtırın. Sağ kapıdan içeri girin. Solda yre işaretiniz bırakın. Soldan dılarıya çıkın. İntro girecek ve biri size geçiş için password soracak sağa dönün ve satıcıların arkasında bulunan kapıyı açın. Aşağıya inip sağdan ilerleyin. Yolunuzun üzerinde üç muhafız olacak.onları da hakladıktan sonra ileride sağda açık bir kapıdan girin. Ve mekanzimayı çalıştırıp gideen akımı takip ederek kolları zamanında çevirin. Sonra en merdivenlerden yukarıya çıkın ve kolu indirin. Böylece deniz feneri çalışacak ve gemi limandan ayrılacaktır. Tekrar deniz fenerinin olduğu yere aşağıya inin. Karşıya zıplayın iki kişinin konuşmasına kulak misafiri oluyorsunuz. Bu arada şifreyi öğreneceksiniz. Şimdi ileride sağdaki merdivenlerden yukarı çıkıp kapıyı açın ve meydana çıkın. Sonra password soran kişiyle yine konuşun. Kapıyı açınca devam edin.içeride sağda bir sandık ve soldada bir kapı ve işaret yeri olacak. Yere işaretiniz bırakın. Kapıyı açıp devam eedin. Solda aşağıda sandıklar vaar. O sandıkların olduğu yere çıkın. Duvarın içinde arkanıza bir mekanizma olacak. Onu çalıştırınca ikinci gemiyi de limandan göderiyorsunuz.

  Yine karşıya atlayın sağdaki muhafızı öldürün. Solda karşıda bir merdiven var. Köprüden geçip merdivenlerden tırmanın. Yukarıda soldaki kapıyı açın. Odanın içerisinde bir kutu olacaktır. Onu odanın ortasına getirin kutu ağırlık yapıp tahtaları kıracaktır ve bir delik açılacaktır. Aşağıya atlayın. Ayni kutuyu bu kez odanın diğer tarafında bulunan çapraz işaretinin üzerine getirin. Bu sayede kapının kiliti kalkacaktır. O kapıdan dışarı çıkın. Muhafızı öldürün. İlerleyin sağda bir giriş görececksiniz yukarı çıkın.tahtaköprülerinüzerinde ilerleyin ortada bir sandık göreceksiniz. Onu da açıp soldan devam edin. Biriyle konuşacaksınız o sizi uyaracak ama bu saatten sonra nafile çünkü Kain Sarafon Kralını öldürmekte kararlı. Kapıyı açıp dışarı çıkın. Yere işaretininizi bırakan sağdan gidince bir tane muhafız çıkacaktır. Onuu biraz geride öldürün. Çünkü solda iki tane okçu var. Muhafızı öldürün ve karşıya atlayın kapıdan içeri girin. İçerdekileri öldürüp. Karşı duvardaki mekanizmayı önce sola. Çevirin. Ortadaki mekanizma sağ ve solda bulunan makinelerin kapılarını açıyor. Sol makineyi çalıştırın sonra sağ makineyi harekete geçirin. Daha sonra yinr sol makineyi çevirin. İntro girecek ve bir tane gemi limane gelip kalenin kapısı açılacaktır.

  Ordan okçulara vurulmadan devam edin. İki güçlü muhafız yine sizi bekliyor. Onları öldürüp sağdan ilerleyin iki adamın kafasına büyük bir kutu duşecek ve onlar ölecektir. Oradan sandıkları olduğu depoya girin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Oradaki makineyi kullananarak asılı olan kutuyu karşıda bulunan boşluktan dışarı çıkarmaya çalışın. Bu sayede kutu yere düşüp içinden bir yaratık çıkacak ve oda gidip demir kapıları kıracak. Açılan kapıdan devam edin. İntro ve girecek ve umma�nın öldüğünü göreceksiniz. Sonra sağdan ilerleyin iki okçu ve bir yaratık var. Teker teker kanlarını için. Karşıda demir bir kapı var onu açmak için önce içerdeki adamı büyüleyin. Sola götürün makineyi kullandırıp kutuyu kapının arkasında bekleyen adamın kafasına düşürün. Şimdi kolu çevirip içeiye girin. İlerelyin solda yere işaretinizi bırakın. Arkanızı dönüp muhafızın geldiği yerden devam edin. Sağdaki kapıdan girin. Kapı arkanızaz kapanıp iki muhafız daha size saldıracak. Onları öldürüp yere işaretinizi bırakın. Soldan dışarı çıkın. Burada bir nehir var. O nehrin üzerinde yüzen bir gemi sürekli tur atıp size ok atıyor. Sağda muhhafızı halledin ve ilerden soldaki boşluktan karşıya atlayın. Bu işlemi bir kaç kez yapın. En son bir hanın kapısından içeri gireceksiniiz. Soldaki merdivenlerdedn yukarı çıkın. Sola dönüp ilerleyin ve kapıyı açıp aşağıya süzülüne. Sağda bir kapı olacak ordan dışarı çıkın. Sol da yolunuzun üzerinde bir kaç muhafız olacak onları da öldürüp. Merdivenden yukarıya çıkın. Burada kale tarafında bir işik ve bir kapı görececksiniz. Oraya zıplayıp karşıya geçin. Soldaki boşluktan içeri girin. Sağa dönün ve ilerdekiasansörü çalıştırıp aşağıya inin.

  İntro girecek burada canavarı serbest bırakmanız lazım. Onun için kafesin solundaki küçük kafede duran adamı büyüleyip.ortadaki kolu çevirin. Kafes yere inecek ve canavar serbest kalıp herkesi öldürdükten sonra serbest kalacaktır. Şimdi o kafesin ortasına siz de girin sonra adamı tekrar büyüleyin ve kolu açtırarak introyla gemiye binin. Böylece son bölüme doğru yol alıyoruz
   

 19. Patron

  Patron Üye

  Chapter 11: Hylden City
  Gemiden inin ve ilerleyin. Sarafon kralı ile tartıştıktan sonra soldan ilerleyip yukarı çıkın. Gelececk olan yaratığı haklayın ve yukarı çıkınca sağdan ilerleyip ekranın sonuna kadar devam edin orda bir giriş boşluğu bulacaksınız. Aşağıya atlayın ilerleyin bir kapının önüne geldiğinizde adamların bulunduğu yerdeki büyük kapalı kafesin mekanizmasını çalışıtırın. Canavar yine serbest kalıp adamları öldürecek ve kapıdan dışarı çıkacaktır. Şimdi onunn kırdığı kapıdan devam etmek için geldiğiniz yere geri dönüp yukarı çıkın. Örümcekleri öldürün ve sol taraftan yolunuza devam edin . canavar ortalıkta olmayacaktır. Kapıdan girin ortadaki büyük asansörü sağdaki panelle çalıştırın. İntro girecek canavar arkanızdan koşup sizi saldıracak ama kılpayı kurtulacaksınız. Aşağıya inince yere işaretinizi bırakın. İlerleyin yine intrto girecek ve koruma kalkanın nerde olduğunu öğreneceksiniz. Ama sonra yine canavar gelip konuştuğunuz insanları öldürecek. Hemen sol taarfatan kaçın ilerleyip yere işaretinizi bırakın. Yukarıdaki kapıdan içeri girin. Burada iki kişiyi de öldürün soldaki kaspıdan devam edin. Yaratığı öldürün. Aşağıya inin iki kol göreceksiniz. Soldakini çalıştırın. Elektrik iki tane patlayıcının üzerine gelip onları palatacaktır. Soldan dedvam edip açılan boşluktan içeri girin. İçeride iki düşman ayni anda size doğru koşuyor. Onları öldürüp sol taraftan devam edin.

  Burada çok fazla düşman olacaktır. Yukarı doğru çıkın ileride bir kapı bulacaksınız. Bu kapı açılmayacaktır. Sağdan ilerleyin. soldaki kapıyı açıp dışarı çıkın. Buradan karşıya zıplayın. Soldan edvam edip içeri girin. Yere işaretinizi bırakın. Karşı kapıdan dışarı çıkın aşağıya süzülün. Burada sağda bir kapsül göreceeksiniz.bunu biraz öne itin. Sonra soldaki rampalardan yukarı çıkın. Kapıdan girin solda bir cam pencere var. Oradan içerdeki adamı büyüleyin. Yine kötü kalpli canavar gelecektir. Bunu öldürmek için sağdaki odada bulunan paneli çalıştırın. Canavarı ortaya getirip elektrik akımını verin ve cam pencere ve canavar havaya uçacaktır. Kırılan pencereden devamedin. İçeride bulduğunuz ölülerin kanlarını içtikten sonra. İçeride yıkılmış bazı taşlar göreceksiniz. Onların arkasında iki panel var o panellerden sağdakini çalıştırın. Daha önce ileriye ittiğiniz kapsülü patlatacaktır. Şimdi yine açılan dedlikten içerigiriyoruz. İçeride sular ve bir kaç değirmen çarkı var. Soldaki adamı büyüleyin ve kolu indirtin. Aşağıda bir kutu göreceksiniz. Onu ileriye iterek sağa atlayabileceğiniz boşluğun altına getirin sonra tekrar adamı büyüleyin ve suları açtırın şimdi o kutuunun üzerine çıkın ve karşıya zıplayın orda bir kol var. Onu indirin . aşağoya atlayın. Soldaki dedğirmen dönmeye bşalayacak. O dönen zeminlerin üzerine atlayın. Arkanıza dönün ve karşıya zıplayın.sağdamn ilerleyin. Yolun sonundaki delikten aşağıya atlayın. İlerleyin yukarı çıkın ve sağdan sürekli ilerleyin. Yine sularla dolu bir odadayız. Sağdaki delikten çıkan örümceklerin kanlarını içip sağdaki odaya girin orda suları kesip yine açabilirsiniz. Burada suyu kesipdışarı çıkın sağ tarafa doğru aşağıya atlayın. Havuzun ortasındaki bölmedeyseniz solda bir boşluk göreceksiniz ordan yukarı çıkın yine solda bir örümcek yuvası olacak onları da öldürüp. Sağa gidin. Burada karşınızdaki kutuyu aşağıya atın ve soldaki kapının hizasına çekmeye çalışın. Amaç sular yükselince kutularda yükselecek ve biz de onları kullanıp karşıya geçeceğiz. Sonra dönüp vanayı açın. Sular yükselince odadan çıkıp soldan ilerleyin. Karşıdaki en yakın kutuya atlayın. Ordan karşı kutuya atlayın. Sağda bir oda göreceksiniz. Sonra oraya kapının önüne atlayın. İçerdeki adamı büyüleyin ve kapıyı açtırın. Şimdi sol odada bir kutu daha olacak onun da suya atın üzerine çıkın ve daha önce aşağıya atmış olduğunuz kutunun üzerine sekip karşıya atlayın ve kapıdan girin. Yere işaretinizi bırakınkarşı kapıdan girin ortadaki asansördeen yukarı çıkın düşmanı öldürün. Ve kapıdan çıkın burada solda bazı kutular göreceksiniz. Onların üzerine çıkın ve solda aşağıdaki boşluktan aşağıya atlayın. Sisin yardımıyla düşmanı öldürün. yere işaretinizi bırakın. Orada hemen sağda saklı bir düşman daha olacaktır. Onu da öldürün. Karşıya lerleyin ve yukarıya çıkın. Bir kapı var içeri girin. Muhafızı öldürün. Sağdan ilerleyin. Yaratığı haklayıp soldan girin. Karşıya atlayın. Odada bulduğunuz her yaratığı öldürün. Sağda ilerde bir asansör olacak. Onunla yukarı çıkın.

  Burada yüksek duvarlar göreceksiniz. Onları jump ile geçip aşağıya süzülün. İleride soldaki kapıdan içeri girin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdan karşıya çıkmanız lazım. Oradaki iki adamı da öldürün ayrıca solda ilerde bir sandık göreceksiniz. Ortadaki paneli çalıştırın. Sağdaki transparan kalkanın kalktığını göreceksiniz. Oradan içeri girin paneli çalıştırın. Yatay bir düzlem geriye gidip orda duracak. Onun üzerine çıkıp yukarıya tutunarak geçin. İlerleyin örümceği öldürüp. Devam edin. Burada aşağıya hemen atlamayın. Karşıdaki yüksek platforma atlayın. Soldan ilerleyin solda aşağıdaki kutuların üzerine düşün yere düşmemeye özen gösterin çünkü canavar tam aşağıda sizi bekliyor olacaktır. Kutulşarın üzerine atladıktan sonra ilerleyin. Sola dönüp yuykarı çıkın soldaki panelleri çalıştırın. Bir kapı açılcak ve canavara birkaç insan yollayacaksınız. Canavar insanları öldürürken sizde arkasındaki kapıdan içeri girin. Oradaki düşmanı öldürün. İntro ile karşıya geçeceksiniz. Buaradaki yaratıkları da öldürün. Kapıdan çıkın. Burada ana kalkanı koruyan bir robot size durmadan ateş ediyor olacaktır. Onu vurmaya falan çalışmayın. Tam karşınızda bir tane panel sizi koruyor olacaktır. Onun üzerindeki mekanizmayı çalıştırırsanız. Aşağıdan bir kapsül çıkıyor ve robotla birlikte ana kalkana zarar veriyor. Burada mekanizmayı çalıştırdıktan sonra diğer mekanizmaları da çalıştırın. Ve ana kalkanı havaya uçurun. Hemen bir intro girecektir.

  İntrodan sonra başka bir yere ışınlanacaksınız. Burada sağ taratan ilerleyin. Karşıda şelalenin aktığı yere gelince sola bakın oraya atlayarak geçebileceğiniz bir yer olacak. Sola zıpladıktan sonra solda duvardaki boşluktan içeri girin. Büyük sütünların olduğu bir yerdesiniz. Orada iki yaratık daha var onları da haklayıp yoluunuza devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Soldaki adamı büyüleyin.(oyunun sonu gelmiş hala büyüleme ve sularla uğraşıyoz) vanayı kapatın. Aşağıya atlayıp kutuyu sağda havada asılı panelin altına çekin. Sonra kutunun üzerinden inmeden arkanıza dönüp adamı büyüleyin. Yine kolu çevirrtin. Sonra yine sular yikseleceektir. Sonra kutuyla birlikte side yükseldiyseniz paneli çalıştırın. Şimdi tam olarak sular başka yöne çevrilmiş olacak. Ortada bulunan ve önü kapalı değirmenin hareketlendiğini göreceksiniz. Buraya ilk girdiğiniz yerin sağ tarafında bir boşluk alan var. Onun tam karşısında ise de yine bir oda ve içerisinde bir panel. Sağdaki zemine atlayın biraz ilerleyin suların aktığı yere kadar. Sola dönüp karşıya zıplayın. Soldan odaya girin ve paneli açın. Bu sayede kapak açılacaktır. Şimdi geri dönün ve kapağın açıldığı yerden ilerleyip harket eden zeminlerin üzerine atlayın ve arkanızı dönüp yine karşıya zıplayın. İlerleyin karşıda iki düşman olan bir odadasınız. İleriye onları öldürün. İleriye zıplayın ve kol indirin. Şimdi artık Sarafon Kralının saklandığı yere gidebilirsiniz. Ortada bulunan asansörün üzerine çıkın ve aşağıya inin. İntrodan sonra Sarafon Kralı ile döğşünüz başlıyacaktır.

  Onu yenmek için önce bir kez onu aşağıya atın. Bunun için telekinesis�i ve jump�ı kullanın ama çok hızlı olamalısınız. Sonra sıkı bir dövüş başlıyor. Burada sürekli olarak Sarafon Kralı size saldırıyor. Sürekli korunup ölümcül büyünüzü kullanın. Bunu birkaç yapın. Sonra Kralın kılıcı düşüyor. Aslında eskiden bu kılıç sizin kılıcınızdı. Onu alırken birisi yardımınıza geliyor ama Kral onu aşağıya atıyor. Buradaki sahneler gerçekten çok kaliteli olmuş. Daha sonra zeminler patlamaya başlıyor ve asansörün üzerinde kavga etmeye başlıyorsunuz. Artık kılıcınız siz ait. Kralı öldürmek için yine onu tutup havaya kaldırın ve kılıc midesinden içeriye sokun. Bunu bir kaç kere yapın.... ve oyunun en güzel introlarından birini izlemek için artık kendinizi rahatça koltuğunuzun arkasında bırakın. İntrodan sonra da oyunla ilgili tüm karakterler yapımcılar ve deneyen kişiler yada tüm senareistleri görebilirsiniz. Aslında buradaki çizimler bence harika olmuş.
   

 20. Patron

  Patron Üye

  City Of Dead
  Kiliseye girip silahları alın ve dışarıya çıkın. Elektrik teline atlayın, ilerleyip mezarlığa girin. Suya değmeyin canınız azalır (öfff leş gibi kokuyor burası). Suyun içindeki mezarlıklardan atlayarak duvarı kırık olan evin oraya gelin, uzaktan silahları kullanarak örümcekleri öldürebilirsiniz. Mezarlıkların üzerinden atlayarak ilerleyin (sağ altta beyaz nokta yönünde ilerleyin), birazdan kısa bir intro girecek. Gidip örümcek yumurtasını patlatın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Blood Rayne TÜm Forum Tarih
Blood Rayne 2 Oyunu hileleri Oyun Hileleri 24 Şubat 2010
BloodRayne 2 [Direct Download] demo Demo Oyun İndir 27 Ağustos 2008
Shellshock 2: Blood Trails Oyun Hileleri Oyun Hileleri 19 Haziran 2011
Blood Bowl - Legandary Edition Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 9 Şubat 2011
Blood Maria Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 11 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş