BlackBerry Storm 9500

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  BlackBerry Storm 9500 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BlackBerry Storm 9500

  Vodafone Grubu, Verizon Wireless ve RIM (Research In Motion) yeni BlackBerry Storm modelinin bu sonbaharda Avrupa, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda’da Vodafone müşterilerine, ABD’de ise Verizon Wireless müşterilerine özel olarak sunulacağını açıkladı. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanan akıllı telefon BlackBerry Storm, BlackBerry’nin sahip olduğu iletişim gücünü, global bağlantı ağını ve kişisel kullanımda sağladığı avantajları, dokunmalı arayüzü son derece kullanışlı hale getirerek, yazı yazmada kolaylık sağlayan, devrim yaratacak dokunmatik ekran teknolojisiyle birleştiriyor.

  [​IMG]

  BlackBerry Storm 9500
  Gerçek bir klavye gibi tepki veren, dünyanın ilk "tıklanabilir" dokunmatik ekranına sahip BlackBerry Storm, aynı anda tek ve çoklu dokunuşları takip ederek etkin olarak dolaşım sağlıyor. Vodafone, Avrupa, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki müşterilerine yüksek hızlı üçüncü nesil mobil geniş bant şebekesinin ve dünyanın lider mobil iletişim grubunun gücünü sunacak.

  Vodafone - BlackBerry Storm
  Vodafone Grubu Global Pazarlamadan Sorumlu CEO Yardımcısı Frank H. Rovekamp, şunları söyledi: "BlackBerry Storm'un gücünü, tüketicilerin ve şirketlerin kullanımına sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İnternette gezinme, müzik dinleme ve video izleme, uydu bağlantısıyla sokak sokak yön bulma, mesajlaşma ve sosyal iletişim ağlarına erişim gibi kabiliyetlerinin kolayca devreye sokulmasını sağlayan benzersiz tıklanabilir dokunmatik ekranının yanında BlackBerry'nin mobil iletişim deneyimi ve piyasadaki saygınlığını da bünyesinde taşıyan BlackBerry Storm, tüketicilerin dünyasına Vodafone tarafından getiriliyor. Vodafone'un yüksek hızlı, güvenilir mobil şebekesi ile çok özel ve heyecan verici bu telefonun buluştuğu bu dönem, Vodafone'lu olmanın en uygun zamanı."

  BlackBerry Storm 9500 akıllı cep telefonu
  RIM Başkanı ve eş CEO'su Mike Lazaridis, "İlk dokunmatik ekranlı BlackBerry akıllı telefonunu Verizon Wireless ve Vodafone'la birlikte sunmaktan gurur duyuyoruz. Müşterilerin hem iletişim hem de multimedya gereksinimlerini karşılayan, devrim yaratacak, dokunmatik ekranlı BlackBerry Storm, alışılagelmiş dokunmatik ekranlarda yazı yazmada var olan sorunları ortadan kaldırıyor. BlackBerry Storm'un geniş ve parlak ekranı ve gerçek dokunma hissi veren arayüzünün oluşturduğu eşsiz kombinasyonu, gerek tüketiciler gerekse şirket kullanıcıları memnuniyetle karşılayacak" dedi.

  Storm BlackBerry Dokun ve hisset
  Akıllı telefon BlackBerry Storm'un yenilikçi dokunmatik ekranına parmakla dokunulduğunda, o noktada belli belirsiz bir çökme meydana geliyor, bırakıldığında ise ekran eski haline dönüyor. Bu hareket hafif bir tıklama sesiyle kullanıcıya bir klavyenin veya bilgisayar faresinin tuşlarına dokunma hissi veriyor. Böylece kullanıcı yapmak istediği işlemin cihaz tarafından algılandığını gösteren fiziksel bir tepki almış oluyor. Bu ise dokunmatik arayüzün kullanımının çok daha etkin olduğu bir yazı yazma deneyimi sunuyor.

  BlackBerry 9500 Storm
  Diğer BlackBerry telefonlarında da mevcut gezinme tuşlarına ("Phone", "Menu" ve "Escape") ek olarak yeni BlackBerry Storm'da çoklu dokunuş, parmak darbesi, parmak kaydırma ve ekrana çeşitli şekillerde dokunarak uygulanan diğer parmak hareketlerini de algılama özelliği bulunuyor. Böylece kullanıcılar gezinme esnasında seçme, ekran görüntüsünü düşey ve yatay doğrultularda kaydırma ve yaklaştırıp uzaklaştırma gibi işlemleri kolayca yapabiliyor.

  BlackBerry Storm cep telefonu
  BlackBerry Storm'un içinde bulunan bir hareket algılayıcı, cihaz döndürüldüğünde dokunmatik ekranın otomatik olarak düşey veya yatay konuma geçmesini sağlıyor. Ekran düşey konumdayken RIM'in SureType® klavyesi, yatay konumda ise komple Q klavye görünüyor. Sadece bir dokunuşla gerçekleştirilebilen kesme ve yapıştırma gibi diğer kullanışlı işlemler de BlackBerry Storm'un zengin, akıllı telefon deneyimine dahil.

  BlackBerry 9500 - Gezinmek hızlı ve kolay
  Vodafone'un sunduğu BlackBerry Storm 9500 ise (2100Mhz) UMTS/HSPA ve dört bant EDGE/GPRS/GSM şebekelerini destekliyor. Kullanıcılar, BlackBerry Storm ile ister düşey ister yatay konumda kullanabilecekleri yüksek performanslı, tüm özelliklere sahip bir HTML tarayıcıya sahip oluyor. İnternette kolayca gezinmeyi sağlayan dokunmatik ekrana parmakla çift darbe uygulandığında ekran görüntüsü yaklaşıyor, parmak ekran üzerinde kaydırıldığında ise ekran görüntüsü de düşey veya yatay doğrultuda hareket ediyor.

  9500 BlackBerry Storm
  Ekran görüntüsünün alt kenarına dizilmiş ikonlar internet sitelerine hızlı erişimi, "Sayfa Görüntüsü"nden "Sütun Görüntüsü"ne geçmeyi ve "Yatay Kaydırma" ile "İmleç" arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Güçlendirilmiş tarayıcı internetten dosya indirmeye, müzik dinlemeye ve video izlemeye ve RSS desteği sayesinde aynı desteğe sahip internet sitelerinden yenilenen içerikleri otomatik olarak cihaza çekmeye olanak tanıyor.

  Bağlantıda kalmak
  Akıllı cep telefonu BlackBerry Storm, sektörün önde gelen mobil e-posta ve mesajlaşma çözümünün tüm gücünü olduğu gibi kullanıcısına aktarıyor. En yaygın tüketici ve şirket platformlarında kişisel ve iş amaçlı e-posta ve kısa mesajları (SMS), resimli mesajları (MMS), ve chat mesajlarını (IM) desteklerken, popüler sosyal iletişim ağlarına da kolayca erişim sağlıyor.

  BlackBerry Storm 9500 cep telefonu özellikleri

  • BlackBerry Internet Service, BlackBerry Unite!, BlackBerry Professional Software ve BlackBerry Enterprise Server desteği.
  • Kullanıcıların Microsoft Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını doğrudan ekranda düzenleyebilmelerini sağlayan, hazır yüklenmiş DataViz Documents to Go.
  • Değişken zumlu, otomatik netleştirmeli ve video kaydederken sürekli aydınlatma sağlayan güçlü flaşa sahip 3,2 megapiksellik fotoğraf makinesi.
  • Lokasyon bazlı uygulama ve servisleri destekleyen ve fotoğraflara çekildikleri yerin koordinatlarını ekleyen (tümleşik) uydu bağlantılı yer tespit sistemi (GPS).
  • Cihaz üzerindeki 1 GB'lık hafıza kapasitesine ek olarak 16 GB'a kadar ek hafıza kapasitesi sağlayan microSD/SDHC hafıza kartı yuvası.
  • Tam ekran konumunda filmleri pürüzsüzce gösterebilen, resimleri ve slayt gösterilerini çabucak görüntüye getirebilen ve tüm bir müzik koleksiyonunu kolayca yönetebilen medya oynatıcı. Parça listeleri doğrudan cihaz üzerinde oluşturulabilir. Kablolu kulaklık veya harici hoparlörlerle dinlenecek müzik için "Lounge", "Jazz" ve "Hip Hop" dahil 11 çeşit filtre ayarı bulunan ekolayzır.
  • 3,5 mm'lik stereo kulaklık fişi yuvası, Bluetooth stereo audio profili (A2DP/AVRCP) ve özel maksatlı ses şiddeti kontrol desteği.
  • Köşeleri yuvarlatılmış, ince, zarif, arka yüzü paslanmaz çelikten gövde. Geniş (3,25 inç / 8,3 cm) cam ekranı çerçeveleyen kromaj. 184 ppi'de 480 x 360 olağanüstü çözünürlükle gözü okşayan net, canlı ve aydınlık ekran.
  • Ortamın ışık şiddetini ölçerek ekranın parlaklığını ideal izlemeyi sağlayacak şekilde ayarlayan ışık algılayıcı.
   

Bu Sayfayı Paylaş