Bitmeyen aşk acısını yenmenin reçetesi

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda NeslisH tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bitmeyen aşk acısını yenmenin reçetesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüzleşin: Kendinizle yüzleşin. Dünyada bunu yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Üstelik şunu da unutmayın; karşı cinslesevgi ilişkisi yaşamak damutluluk vericidir. İlişkilerin sonsuza dek sürmesine gerek olmayabilir.

  Çocukluğunuzu gözden geçirin: '
  Neden böyle oldu?' sorusuna bir türlü yanıt bulamıyorsanız, belki de bu ilişki yerine çocukluğunuza dönmeniz gerekir. Anne baba ile yaşanan sevgi ilişkilerinde örtülü çatışmalar varsa, bunlar karşı cinsle ilişkiye bir şekilde yansır. İnsanlar doğru seçim yapsalar bile, o ilişkiyi sürdürememelerinin nedeni geçmişleri olabilir. Bunun çözülmesi gerekir, yoksa her zaman tekrarlayabilir.

  Suçlamayın: Kendinizi ya da karşı tarafı suçlamayın. Ama ders çıkartmayı unutmayın.

  Kaçmayın: Boşvermek çözüm olamaz. Kitap okumak, sinemaya gitmek, aşırı sosyalleşmek acıyı bir noktada frenleyebilir ama aşk acısı önemlidir, yok saymak doğru olmaz. Bu yas sürecinin yaşanması en doğrusudur. Boş vermek, bazen bu krizden doğru sonuçlar çıkarılmasını engelleyebilir. Biraz sıkıntı yaşamaktan korkmayın, acınızla yüzleşin. Yoksa yeni ilişkiye yönelirken yanlış seçimler yapabilirsiniz.

  Yeni ilişki aramayın: Yeni bir ilişki peşinde olmayın,çünkü sorun çözülmediyse tekrarlanır. Önce yas sürecini atlatıp doğru değerlendirme yapın. Sonra hayatınıza başkalarını davet edebilirsiniz.

  İşinize yansıtmayın: "Aşk acısı da çekerim, işimi de yaparım" diyenler, bu sorunu doğru çözmedikleri sürece, buradaki kargaşa mutlaka işlerine de yansıyacaktır. Hayat bir bütündür. Bu nedenle bu sorunun doğru çözülmesi gerekir. Unutmayın; bu krizi doğru şekilde atlatırsanız hayatta daha mutlu olabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bitmeyen aşk acısını Forum Tarih
Atatürk'ün Bitmeyen Aşkı Atatürk Hakkında Herşey 21 Şubat 2011
Baha Bitmeyen Çile notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 4 Haziran 2011
Bitmeyen Kavga Çocuk Skeç Örneği Tiyatro ve Skeçler 10 Mart 2011
Bitmeyen Şarkı 25.Bölüm Fragmanı İzle Diğer Yerli Diziler 23 Şubat 2011
Bitmeyen Şarkı 24.Bölüm Fragmanı İzle Diğer Yerli Diziler 21 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş