Bitlis'e 360 öğretmen atanacak

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Bitlis'e 360 öğretmen atanacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş, kente 360 öğretmen atanacağını söyledi.


  Vali Atbaş, ek ders, ders karşılığı ve vekil öğretmen olarak 550 öğretmen görevlendirilip öğretmen açığının kapatıldığını, Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı 360 atamayla ildeki eğitimin kalitesinin artacağını belirtti.
  Atbaş, şöyle konuştu:
  “Milli Eğitim Bakanlığı, Bitlis'te 360 öğretmen atayacak. Atamalar biraz gecikecek. Bitlis'te şu an öğretmen açığı yok. Atanan öğretmenlerden 300'ünün bile Bitlis'e gelmesi, öğretmen sıkıntımızın büyük bir kısmını çözer. Fakat gelip görev yerini gören öğretmen istifa edip gidiyor. Bu sorunu sağlıkta da yaşıyoruz. İstifalar olmazsa hiçbir sorunumuz kalmayacak. Ek ders, ders karşılığı ve vekil olmak üzere 550 öğretmen alındı ve şu an öğretmen açığı bu şekilde kapatılmış durumda.”

  Köylerde görev yapan ve merkeze gelme hakkını kazanan öğretmenleri talep etmeleri halinde merkeze getirdiklerini bildiren Mevlüt Atbaş, usta öğreticiliğin hakla kazanılmadığını, usta öğreticiye merkezde imkan sunmanın uygun olmadığını ifade etti. Vali Atbaş, şunları kaydetti: “Usta öğreticilik hakla kazanılmıyor. Usta öğreticilik her yıl yeniden başlar. Böyle bir adaleti sağlamak zorundayız. Geçen yıl bu nedenle istifa eden çok sayıda öğretmen oldu. Merkezde iyi imkan sunuluyorsa bu önceliği hak eden öğretmenlere veriyoruz. Böyle olmadığı zaman öğretmen açığı yaşanıyor.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bitlis'e öğretmen atanacak Forum Tarih
Bitlis ilçelerinin isimleri - Bitlis'e bağlı ilçeler Bitlis Tanıtımı 24 Ocak 2011
Öğretmenler cumhuriyet sizden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister ne demek açıklaması Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Öğretmene röportaj soruları kısaca Sohbet & Muhabbet 22 Ocak 2017
Öğretmen ile ilgili kompozisyon örneği Öğretmenlerimizin Bölümü 30 Kasım 2016
Beden eğitimi öğretmeni nasıl olabilirim Meslekler Rehberi 2 Ekim 2016

Bu Sayfayı Paylaş