Bitlis - Merkez - Bitlis Beş Minare Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bitlis - Merkez - Bitlis Beş Minare Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bitlis - Merkez - Bitlis Beş Minare Lisesi

  Okulumuz 03.09.2004 tarihinde açılış onayında da belirtildiği gibi 250 kapasiteli (erkek) pansiyonlu genel lise olarak Hersan mahallesi Kurtuluş sokaktaki (eski Anadolu Öğretmen Lisesi) binasında eğitim öğretime açılmıştır. Bu süreçle birlikte 2004–2005 eğitim-öğretim yılının başında hizmete açılmıştır.

  Halen 22 sınıf 1 fizik, 1 kimya biyoloji, biri pansiyonda 2 bilgisayar teknoloji sınıfı, 1 çok amaçlı spor salonu, 1 ana sınıfı, 1 kütüphane, 1 yemekhane, 33 oda yatakhane, 25 etüt salonu, 1 teknoloji vizyon sınıfı, rehberlik servisi ve 3 blok 24 daireden oluşan lojmanıyla yaklaşık olarak 20 bin m2 alan üzerine kurulmuş bir kampüs alanıdır. Okulumuz merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.

  Okulumuz il merkezinde bulunmakta ve öğrenci sayası en fazla olan okuldur.

  Her yıl yapmış olduğumuz gibi bu yılda eğitim-öğretim kalitesini artırmak için hepimiz büyük bir gayret içindeyiz. Hafta içi hergün saat 17’ye kadar öğretmenlerimiz nezaretinde etütler yapılmaktadır. Bu etütler gece pansiyon binamızda da (pansiyonlu öğrencilere yönelik) devan etmektedir.

  Okulumuzun bilgisayar teknoloji sınıfı ve kütüphanesi mesai saatinin bitimine kadar öğrenci ve velilerimizin hizmetindedir.

  Misyonumuz

  Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından gelişmiş bir kişilik ve karaktere sahip, topluma saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş bilgiyi ezberlemeden çok bilgiye ulaşabilen, bilgiyi kullanabilen, üretken, kişilikli, mantıklı düşünen, zamanlı verimli olarak kullanabilen, gelişim için risk alabilen, kendine ve başkalarına değer veren, okulu ve öğrenmeyi önemseyen, sosyal ve ahlaki değerlere sahip çıkabilen öğrenciler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilere 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

  Vizyonumuz

  Beş Minare Lisesi’ni okul paydaşlarımızın (yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin) güç birliği ile;

  · Bitlis’te, Ortaöğretimde öncelikli tercih edilen,

  · Ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren,

  · Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren,

  · Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu yapmaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bitlis Merkez Bitlis Forum Tarih
Bitliste Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Bitlis Tanıtımı 14 Ocak 2012
Bitlis - Merkez - Bitlis Spor Lisesi Liselerimiz 9 Temmuz 2010
Malatya - Merkez - Orgeneral Eşref Bitlis Lisesi Liselerimiz 7 Temmuz 2010
Bitlis - Merkez - Bitlis Anadolu Lisesi Liselerimiz 29 Haziran 2010
Bitlis - Merkez - Hikmet Kiler Fen Lisesi Liselerimiz 28 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş