Bitkisel kanser tedavisi / Astragalus (geven)

'Şifalı Bitkiler' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Bitkisel kanser tedavisi / Astragalus (geven) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Kanserin tedavisinin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak dün kanal 7 ekranlarında, kanserin bitkisel tedavisinin astragalus bitkisiyle sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

  Peki nedir bu astragalus bitkisi

  Astragalus (geven) özellikler çinliler tarafından bitkisel tedavilerde en çok kullanılan, en şifalı bitkilerden bir tanesi olarak biliniyor. Çinli doktorlar astragalus bitkisinin bedenin bağışıklık sistemini olumlu yönde etkilediğini ve bir çok hastalığın astragalus bitkisi yardımıyla tedavi edildiğini öne sürüyorlar.

  Yıllardan beri Çin alternatif tıbbında kulanılan astragalus, kanserin bitkisel tedavisinde de kullanılıyor. Bunun yanında kemoterapinin yıkıcı etkisini,kırgınlığı, bitkinliği, iştah kaybını önlemek için de astragalus bitkisinden hazırlanan ekstreler öneriliyor.
  Astragalus bitkisinin bir çeşiti olan Aatragli Polysaccharoses bitkisi ise özellikle kanser tedavisinde kullanılıyor.
  Aatragli Polysaccharoses ile hazırlanan ekstrelerin, akciğer kanseri hastalarının tümör ilerleyişini durdurduğu kanıtlanmıştır. Fareler üzerinde yapılan bir deneyde, astragalus kullanan farelerin idrar torbası kanserine yakalanma ihtimalinin çok daha düşük olduğu belirlenmiştir.

  Kısaca bu bitki çinde kanserin alternatif tedavisi olarak kullanılan bir bitkidir. Kısa zaman içinde ülkemizde de bu bitki ile kanserin alternatif tedavisi yapılmaya başlanacaktır.

  Bu konuda hastalara kesin bir umut da vermek istemiyoruz, astragalus bitkisiyle kanserli hücreler tamamen yok oluyor demiyoruz, sadece çinde bu bitki ile kanserin alternatif tedavisinin yapıldığını, bu bitkinin kanserili hücrelerin ilerleyişini durdurduğunu belirtiyoruz.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bitkisel kanser tedavisi Forum Tarih
Kansere Bitkisel Çözüm Ardıç Tohumu Şifalı Bitkiler 24 Aralık 2011
Kansere yakalanmamak için bitkisel mucize önerileri Genel Sağlık 18 Mart 2010
Bitkisel Psişizm Nedir - Bitkisel Psişizm Hakkında Bilgi Psikoloji 22 Şubat 2012
Bitkisel Besinler Nelerdir - Bitkisel Besinler Hakkında Bilgi Diyet Beslenme 20 Şubat 2012
Sivilcelere İyi Gelen Bitkisel Yöntemler Güzellik & Bakım 16 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş