Bisikletin faydaları yararları kısaca

'Oyuncaklar ve Tanıtımları' forumunda Eylül tarafından 2 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  Bisikletin faydaları yararları kısaca konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bisikletin çocuklara faydası,
  Bisikletin yararları nelerdir kısaca bilgi,


  Bisiklete binen çocuklar özgüven duygusu kazanarak ilerleyen yaşlarda daha sağlıklı daha özgüvenli bireyler haline gelirler. Uzmanlar bisikletin çocukların ruh ve beden sağlığını olumlu yönde etkilediğini vurgulamaktadır. Her çocuğun bir bisiklet hayali mutlaka olur. Bu hayalini gerçekleştiren çocuk ruhsal olarak doyuma ulaşır. Bir aracı kullanabilmek çocuğun başarı duygusunu geliştirerek kendini gerçekleştirmesine de yardımcı olur.

  bisiklet.jpg

  Tüm oyuncuklar çocuklar için faydalıdır ancak hiçbir oyuncak denge duygusunu bisiklet kadar geliştirmez. Bisiklet çocuklarda denge duygusunu geliştirerek çocuğun biyolojik gelişimine de katkı sağlar.

  Bisiklet tüm beden kullanılarak sürülebilen bir araç olduğundan bisiklet sürmek çocuğun sağlıklı olduğunun da bir göstergesidir. Pedal çevirip dengede durabilmek, doğru şekilde hareket etmek çocuğun gelişimine katkıda bulunur. Dikkat, denge ve yoğunlaşma yetenekleri bisiklet sayesinde kazanılmış olur.

  Bisiklet çocuğun beden kaslarını çalıştırır. Ayrıca bisiklet mükemmel bir enerji atma aracı olduğundan bisiklet süren çocuklar daha uysal çocuklar olmaktadır. Bisiklet sürerken daha hızlı nefes alan çocuğun bedenine bol bol oksijen girer ve bu da hücrelerin yenilenmesinde etkili olur. Ayrıca bisiklete binen çocukların kilo sorunu da olmaz.

  Bisikletin pek çok faydası olmakla birlikte ebeveynler çocuklarını gerekli tedbirleri almadan bisiklete bindirmemelidir.
   

 2. dediğin doğru ama bisiklet çocukların denge duygusunu tüm oyuncaklardan daha geliştirir konusunda her insanın kişilikleri dengeleri fln farklıdır diye düşünüyorum.mesela bir çocuk patenle dengeyi daha iyi öğrenir.ama yinede güzel bir yazı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bisikletin faydaları yararları Forum Tarih
Bisikletin Tekerleğine Batan Çivi Nelere Yol Açar Seviyeli-Ciddi Konular 5 Aralık 2013
Bisikletin Tarihçesi Hakkında Bilgi Motosiklet Dünyası 21 Mart 2011
Çalışmanın bireysel ve toplumsal açıdan faydaları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 13 Şubat 2017
Arkadaş grubunun toplumsallaşma sürecindeki faydaları Rehberlik 18 Ocak 2017
Cemaat ile namaz kılmanın bireysel ve toplumsal faydaları nelerdir kısaca Dinimizin Direği Namaz 6 Aralık 2016

Bu Sayfayı Paylaş