Bir Yaşam Ustalığı - Mutluluk - Umut Ahmet T.

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Bir Yaşam Ustalığı - Mutluluk - Umut Ahmet T. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Umut Ahmet T. Bir Yaşam Ustalığı - Mutluluk kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi


  Bir Yaşam Ustalığı - Mutluluk

  Umut Ahmet T.
  · Paraf Yayınları
  · Basım Tarihi : 05 - 2010
  · ISBN : 9786055539115
  · Sayfa Sayısı : 176
  · Etiket Fiyatı : 10.00 TL
  . Kişisel Gelişim


  Kitap hakkında

  - Mutluluğun anahtarı hayattan ne istediğini bilmektir.
  - Bir gün 24 saattir. Bugün mutluluğun için ne yaptın?
  - İlk başta “Yeni Sen” herkesi rahatsız edecek ama zaman içinde alışacaklar. Seni gerçekten seven ve sayan gerçek çevren ise “Yeni Sen”i kabul edeceklerdir.
  - Mutsuzluk, duygularımızın istemediği ama vücudumuzun zaman içinde öğrendiği, uygulamayı gerekli gördüğü biyolojik bir takıntıdır. Her takıntı gibi tedavi ile düzeltilebilir.
  - İnsanın duygularından, egosundan ve korkularından arınarak sadece "gerçeği ama sadece gerçeği" görmesi hiç kolay olmuyor.
  - Bir kişinin yaşam amacını, ondan önce belirlerseniz, o kişinin kahramanı olursunuz. Bir toplumun amacını o toplumdan önce belirlerseniz o toplumun lideri olursunuz.
  - Başarsam da başarmasam da mutluyum.
  - Siz ve çevreniz olayları ve kişileri nasıl tanımlıyorsanız bir süre sonra bu tanımlamalar sizin gerçekliğiniz oluyor. O nedenle ağzımızdan çıkanlara ve kulaklarımızın duyduğuna dikkat etmemiz gerekiyor.
  - Mutsuz bir toplumda, kaos içinde, en önemli kelimelerin reklamcılar ve politikacılar tarafından belirlendiği bu devirde, kirletilmiş anlamlar ile temiz sonuçlar elde edebilir miyim?
  - Bencil olmak hem size, hem çevrenize faydalıdır.
  - Anlamlı mutluluğu yakalayamayanlar, mutsuzluktan kurtulmak için bağımlılıklarını arttırırlar. Örneğin televizyon, seyreltilmiş bir uyuşturucudur.
  - Sürdürülebilir neşe, mutluluk için ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımıza emin olmadığımızda yapmamız gereken yaklaşımdır.
  - Çünkü herkes beğenir ve onaylarsa, bu yaptığım yanlış, belki doğruya dönüşür diye düşünüyor. Yani kurbağayı sürekli öpersem prenses olur diye düşünüyor. Ama kurbağa sadece kurbağa ise, öptüğünde isilik olursun.
  - Mutsuzluğun kaynağını sürekli kendinde bulan, kaynağı sürekli dışarıda arayan kadar hatalıdır.
  - Çocuklar ile yaptığımız bir derste, “güzel bir hayat” üzerine konuştuk. Çocukların hepsi, mutluluğa “bu hayatta” ulaşabileceklerini söylediler. Güzel; henüz korkmayı öğrenmemişler.
  - Mükemmel adaleti görmeliyiz. Cennet de cehennem de bu dünyada mevcuttur.

  Kitap kapağı

  [​IMG]


   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş