Bir hikaye veznedarı

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 26 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bir hikaye veznedarı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Puma’nın yeni yaratıcılık tasarım müdürü Hüseyin Çağlayan, Londra’da Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Dünyaca ünlü Türk tasarımcı, “Kendimi daha çok kıyafet yapan bir sanatçı olarak görüyorum. Ben bir hikaye veznedarıyım” dedi.
  [​IMG]

  ÇALIŞMALARI yurtdışında ilgiyle takip edilen Hüseyin Çağlayan, İlkbahar-Yaz 2010 koleksiyonunu tamamladı. Bu koleksiyonu hazırlarken dinlerden, geçmişin insanlar üzerinde bıraktığı izlerden, günümüzden, gelecekten ve din kitaplarında bahsi geçen cennete erişme arzusundan yola çıktığını anlatan ünlü tasarımcı, kendini bir sanatçı olarak gördüğünü söyledi: “Benim tasarımlarım daha çok hikaye yaratmaya ve bir fikri farklı biçimlerde senaryolaştırmaya dayanıyor. Kendimi daha çok sanatçı olarak görüyorum. Kıyafet yapan bir sanatçı. Bir hikaye veznedarı olduğumu düşünüyorum. Vücuda kumaş ile şekil vermek çok hoşuma gidiyor.” Çağlayan, kadınlara “mutlaka yerine göre giyin” mesajı da gönderdi: “Kadınlar mutlaka yerine göre giyinmeli. Ne istediğini bilen kadınlara uygun kıyafetler yapmayı seviyorum. Bence gece, gündüz aynı görünüşe sahip kadınlar hiç de cezbedici değil. Tasarım yaparken en çok insanları gözlemlemeyi ve bunlardan bir form yaratmayi seviyorum. Gerçi geldiğim ülkenin tarihi kadar eskiye dayanan bir kültürü Londra’da bulmak zor. Fakat bu da beni cezbeden yönlerinden biri. Daha modern ve yeni çünkü...”

  Rihanna da takipçisi

  Hüseyin Çağlayan’ın takipçileri arasında dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna da var. Bu yıl Paris Moda Haftası’nda düzenlediği defileye de Hüseyin Çağlayan tasarımı bir elbiseyle katılan Rihanna, çıkışta “Favori tasarımcılarım arasında Zac Posen ve Cavalli ile birlikte Hüseyin Çağlayan da var” demişti.  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - hikaye veznedarı Forum Tarih
Saman altından su yürütmek deyimi hikayesi nedir kısaca Atasözleri & Deyimler 1 Şubat 2017
Güneş olmasaydı ne olurdu hikaye örneği Masallar-Hikayeler-Destanlar 30 Ocak 2017
Temizlik ile ilgili hikaye örnekleri Masallar-Hikayeler-Destanlar 26 Ocak 2017
Saygı konulu hikaye örneği kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 25 Ocak 2017
Ormandaki hayvanlar ile ilgili hikaye kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 24 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş