Bir hadis de sen yaz...

#1
Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar herkes bir hadis yazsın
 

Son düzenleyen: Moderatör:
#2
Allahtan başka yardımcısı bulunmayan çaresiz birine zulmedene Allah şiddetle azap eder. Hadis-i Şerif
 

#6
Kişi arkadaşının dini üzeredir. O halde sizden birisi kiminle arkadaslik yaptığına dikkat etsin. Kişi sevdiği ile beraber(hasrolunacaktir)dir..(hadis-i şerif)..
 
#12
"Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır. Kimin niyeti Allah'a ve Resülü'ne varmak onlara hicret etmekse eline geçecek sevap da Allah'a ve Resülü'ne hicret sevabıdır. Kim de elde edeceği bir dünyalığa veya evleneceği bir kadına kavuşmak için yola çıkmışsa onun hicreti de hicret ettiği şeye göre değerlenir."
 
#15
İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.
 
#17
Abdullah b. Amr b. As'ın (r.a.) anlattığına göre: Bir kimse Hz. Peygamber'e (a.s.): "Hangi Müslüman daha hayırlıdır?" diye sordu. (Hz. Peygamber) "Dilinden ve elinden Müslümanların emniyette olduğu kimsedir" cevabını verdi.(Hadis-i Şerifi)
 
#20
Islam'in dugmeleri dugme dugme cozulecek(Seriatin emirleri tek tek terkedilecek). Her dugme cozuldukce insanlar onu takibedendugmeyi cozmeye tesebbus edecekler. Bu cozulen dugmelerin ilki idari konular, sonuncusuda namazdir.
 
Üst