Bir depo yakıtla 3 bin km giden otomobil

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 19 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Bir depo yakıtla 3 bin km giden otomobil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saf bio-dizel yakıtla çalışan Trident Iceni tek depo yakıtla 3.000 Km. den fazla yol yapabiliyor. Üstelik bu otomobilin motoru saatte 200 mil (320 km) hıza da çıkabiliyor.

  İngiliz Trident Performance Vehicles şirketinden Phil Bevan tarafından tasarlanıp üretilen bu araca Trident Iceni adı verildi. 100 km. hıza dört saniyenin altında bir sürede ulaşabilen bu araçtan ilk etapta sadece 500 adet üretilecek ve gelecek yıl tanesi 75.000 sterlin fiyatla satışa sunulacak.

  Trident Performance Vehicles şirketi bu aracın geliştirilmesi için şu ana kadar 2.3 milyon sterlin harcama yaptı. Şirket sözcüsünün belirttiğine göre bu araç ‘çevreye zarar vermeyen bir Lamborghini olarak düşünülebilir.
  Elektrikli otomobillerin uzun mesafeleri kat edemedikleri göz önüne alındığında Iceni olağanüstü ekonomik bio-dizel tüketimiyle adeta bir mucize yaratıyor. Üstelik de ulaştığı hız, yakıt tasarrufuna yönelik olarak üretilen arabaların hiç biriyle kıyaslanmayacak kadar yüksek.

  ‘Tork mültiplikasyonu’ adı verilen özel bir teknolojinin hayata geçirildiği araçta daha az yakıt ve daha az emisyon hedeflenmiş. Paslanmaz çelikten üretilen şase ise kesinlikle paslanmıyor ve korozyon kesinlikle söz konusu değil. Aracın kaporta ve gövdesi ise paslanma ve çürümeye dayanıklı özel bir kompozitten yapıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - depo yakıtla giden Forum Tarih
Bilgisayarın Depolama Birimleri Nelerdir Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 25 Ağustos 2012
Cityville Oyunu Lüks Depo Diğer Oyunlar 9 Temmuz 2011
Cityville Oyunu Depo Diğer Oyunlar 6 Temmuz 2011
Depozisyon Nedir - Depozisyon Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 11 Mart 2011
Kivi Vitamin Deposu - Kivinin Faydaları Nelerdir Şifalı Bitkiler 6 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş