Bir Düşten İbaret /Allen Brennert

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bir Düşten İbaret /Allen Brennert konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Arka Kapak


  1890 Honolulu'sunda büyüyen Rachel Kalama geniş ve sevgi dolu bir Hawaii ailesinin ferdidir ve denizlerde tüccarlık yapan babasının ziyaret ettiği uzak diyarları görmeyi hayal etmektedir. Fakat yedi yaşındayken, Rachel'in hayalleri cüzam teşhisi konmasıyla yıkılır. Ailesinden zorla alınır ve Kalaupapa'ya, Moloka'i adasındaki izole edilmiş cüzam kolonisine yollanır.
  Sürgünde kaybettiği ailesinin yerine geçecek bir aile ve yeni arkadaşlar edinir: daha sonra üvey "halası" haline gelen ve Rachel'a halkının zengin kültürünü ve mitolojisini gösteren yerli şifacı Haleola; Kalaupapa'daki genç kızlara bakan Fransisken Rahibelerinden biri olan Rahibe Mary Catherine Voorhies; ve beklenmedik bir sürpzie gebe, güzel ve zevk düşkünü Leilani. Ve aynı zamanda Kalaupapa'da evleneceği adamla tanışır.
  Tarihi olaylara dayanan Moloka'i, sıra dışı bir insanlık dramının daha önce hiç anlatılmayan kurgusuyla, dokunaklı bir olayın hikâyesi. Fakat hastalık, soyutlanma ve trajediyle bezenmiş olsa da, Rachel'ın hayatı neşe, cesaret ve onur doludur. Bu ölümle değil, yaşamla; çaresizlikle değil, umutla ilgili bir hikâye. İnsan etinin zaafını değil, insan ruhunun gücünü konu alıyor.


  Yazar:Allen Brennert

  Sayfa Sayısı: 530
  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Martı Yayınları
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Düşten İbaret Allen Forum Tarih
Düşten Güzel.. Doğa ve Bitkiler 26 Aralık 2008
Aşk Sigaramın Dumanından Senden İbaret Resimli Şiirler 3 Mart 2010
Moda Tarihi tekerrürden ibarettir Populer markalar & Moda 23 Ocak 2010
Yürekteki Emanet Senden İbaret [nickLer] Msn nickleri Güzel Nickler 27 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş