Bir Çift Nişan Yüzüğü ..

'Aşk Hikayeleri' forumunda Dine tarafından 9 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bir Çift Nişan Yüzüğü .. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gürültülü caddenin ortasında acele ile yürüyen bedenlerin ayakları beton yolu dövüyordu adeta. Bu kalabalığın içinde ipliği çıkmış ceketi , tabanı delinmiş kundurasıyla bir adam
  -
  ürkek, saklı diğerlerinden farklı Karaköy vapuruna doğru yürüyordu. Son bir dakika kala hızlandırdı adımlarını. İskeleden vapurun içine son anda atladı. Yolcuların itişmeli yer telaşı kalabalığından sıyrılıp yukarı kata güverteye çıktı. Gözleri ile kestirdiği bir yere oflayarak oturduktan sonra nefesini derinden çekip savurdu. Yanındaki kilolu kadın , ona ters ters baktıysa da seslenmedi oturduğu yerden ileriye doğru kaydı.
  *Adam ise dikkatle etrafını izlemeye başlamıştı. Şapkasında arması , üzerinde kuğu beyazlığındaki tiril tiril kıyafeti ve bakımlı elleriyle geminin dümenini tutan kaptanı fark etti. Karşısında yarı açık duran kapının üzerinde "Kaptan Köşkü " yazıyordu.
  Dudaklarını büzüp, kendi ellerine baktı. Avuçları nasırlı, parmakları eğri büğrü idi. İğrenmiş gibi yüzünü buruşturdu. Bakışlarını ortalıkta dolaşan gazozcunun diri yüzüne sonra da karşısında oturan beyefendi görünümlü adama yöneltti..
  Aniden ağlamaklı güldü. Başını çevirip denize bakmak istediğinde pencereye vuran paspaye şavkını gördü. Tuh! diye tükürdü. Kendi kendine konuşmaya başlamıştı.
  *"Avareymişim gerçekten de. Son kez sevdiğim kadın söylemişti bu lafı... yıllar evvel temizliğe giderken zengin köşkün birine... Of...Off!
  Nerden geldi aklıma bu kahrolası dert . Öyle ya ... Kaptan köşkü yazıyordu ... Orada aha şu kapıda...
  Şimdi o... o kadın ... köşkün sahibinin koynunda...
  Canın çıksın yoksulluk... yedin bitirdin beni... Bir çirkin surattan başka neyim kaldı ha ...söylesene neyim kaldı! diye haykırıp ayağa kalktı. Güvertenin parmaklıklarını aşıp, karanlık denizin sularına atladı...
  Tüm aramalara rağmen o akşam ve geceyarısı bulamadılar adamı...
  *Tüm aramalara rağmen o akşam ve geceyarısı bulamadılar adamı...
  Ancak ertesi gün akşam üzeri bulundu cesedi... Ceketinden çıkanlar arasında naylon poşette muhafaza edilmiş bir fotoğraf buldular. Fotoğrafta ayakta ve yan yana poz vermiş gülümseyen bir genç kız ile adamın kendisi vardı. Bir de kırmızı kurdelaya bağlı bir çift nişan yüzüğü ...
  Alinti​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş