Bionic Commando

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bionic Commando konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [FONT=Trebuchet MS, Tahoma]Bionic Commando[/FONT]

  KATEGORİ : Aksiyon
  ÜRETİCİ FİRMA : Capcom
  YAYINCI FİRMA : Capcom
  OYUNUN SİTESİ : www.bioniccommando.com
  HANGİ OYUNA BENZİYOR? : Terminator: Salvation, Incredible Hulk
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ : XP SP2 / Vista, Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 1.5 GB RAM, NVIDIA GeForce 7800 series veya ATI Radeon X1900, 8.0 GB Boş Harddisk Alanı
  YAZAR : Onur TUFAN
  YAYIN TARİHİ : 10.8.2009
  Bir döneme damgasını vurmuş bir oyundu Bionic Commando. Gerçi ben o dönemleri yaş itibariyle hatırlamıyorum ancak oyunun fırtınası dindikten sonra Capcom'un bu efsanesini oynama şansına erişmiş biriyim ve oyunun modası her ne kadar geçmiş olsa da, yine de sizlere bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyorum. O dönemlerde 2 boyutlu grafikleri ve hikaye örgüsü Bionic Commando'yu efsane yapmıştı şüphesiz. Şimdi 20 yılı aşkın bir sürenin ardından Biyonik Komandomuz Radd Spencer tekrardan bizlerle. Bionic Commando oyunun konusuna geçmeden önce, bilmeyenler için Bionic Commando'nun 1988 senesinde NES için üretilmiş versiyonunun konusunu anlatayım, zira Bionic Commando bu versiyonun devamı niteliğinde.

  Bionic Commando'nun Nes versiyonu Japonya'da Hitler no Fukkatsu: Top Secret adıyla piyasaya sürüldü. Oyunda 80'li yılların Emperyalist Ordusu olarak bilinen "Badds" (Bu orduyla aslında Naziler kastedilmektedir.) Albatross adında bir proje geliştirmişlerdir. Bu projenin amacı ise kendilerini dünya liderliğine yükseltecek olan fikir liderleri "Master D"yi (Oyunun Japonya versiyonunda Master D, Hitler olarak geçiyor) tekrardan canlandırmaktır. Federasyon bu projeyi keşfeder ve bu konu için özel komando Süper Joe'yu olay yerine göndermeye karar verir, ancak ne var ki onunla tüm bağlantılar kopar. Anlaşılan Super Joe emperyalist güçler tarafından yakalanmıştır. Böylelikle ana karakterimiz olan Radd Spencer'a görev verilir ve Super Joe'yu kurtarması için düşman hatlarına yollanır.

  Oyun uluslararası platformda birçok değişikliğe uğradı. Oyun boyunca gözüken Nazi sembolleri silindi, yerine Albatros sembolleri kondu, bazı karakter isimlerinde (Hitler'in Master D ismini alması gibi) düzeltmeler yapıldı ve oyunun bazı bölümlerindeki zorluk seviyeleri azaltıldı. Ancak tüm bu tepkilere ev sansürlenmelere rağmen Bionic Commando bir efsane olmuştur.

  GÜNÜMÜZ BİYONİK KOMANDOSU
  Artık sanırım günümüzdeki Bionic Commando oyununun konusuna geçebiliriz. Bionic Commando'daki konu örgüsü, NES versiyonundaki olaylardan 10 yıl sonrasında gelişiyor. Oyuna ilk başladığımızda bizleri Ascension şehrine atılan bir atom bombasının görüntüsü karşılıyor, ardından da 10 yıl öncesinde yaşananlar ve sonrası anlatılıyor. Spencer'ın büyük başarısı ülkesini kurtarmış, Spencer'da halk kahramanı ilan edilmiştir. Hatta insanlar onun gibi olmak için biyonik programlara gönüllü olarak katılmaya başlamışlardır. Ancak bir süre sonra halk bu durumdan ürkmüş ve biyonik komandolara karşı, devlet yönetimiyle birlikte harekete geçmişlerdir. Biyonik komandoların, birçoğu öldürülmüş, biyonik parçalarından ayrılmış, çok azı ise bu yıkımdan kaçmayı başarmıştır. Spencer ise idamını bekleyen bir tutuklu olarak oyunun başında bizleri karşılıyor. Yıkımdan kurtulan biyonik komandolar Emperiyalist Ordu’dan geriye kalanlarla güçlerini birleştirip Bio-Reign adlı bir terör örgütünü kurmuşlar. Ascension şehrine atılan bombanın sorumlusu da bu grup olarak gözüküyor ve Spencer'a bu şehre gidip olayların sorumlularını bulması için tekrardan görev düşüyor, kendisinden alınan biyonik kolu da geri veriliyor. Bu ne iş, Spencer görevi hemen kabul ediyor mu şeklinde aklınızda soru işaretleri oluşmuş olabilir. Spencer ilk oyundaki gibi vatan aşığı birisi değil artık, başından geçenler onu ülkesine karşı soğutmuş, ancak önüne sürülen şartlarda kendisine verilen görevi kabul etmek zorunda kalıyor ve böylece göreve başlıyoruz. ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bionic Commando Forum Tarih
Bionic Commando - Bionic Commando Hakkında Oyunların Tam Çözümü 11 Aralık 2009
Bionic Commando Rearmed (PC) Oyunların Tam Çözümü 29 Mayıs 2009
Yeni Model Motorola Droid Bionic Teknik Özellikleri Motorola 6 Mayıs 2011
Christina Aguilera Bionic Albümü 2010 Albüm Tanıtımları 18 Haziran 2010
Bionicle Heroes Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 27 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş