Binalar [OGame] Nasıl Olur bilgi

'Diğer Oyunlar' forumunda UquR tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Binalar [OGame] Nasıl Olur bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Binalar [OGame] Nasıl Olur bilgi


  Binalar
  ****l Madeni
  Gemi ve bina inşaatında kullanılan hammaddelerin en önemli kaynağı.

  ****l en ucuz hammadde olduğu için[​IMG] aynı zamanda en çok kullanılanıdır da.

  ****l üretimi için fazla enerji harcamak gerekmez. Madenler büyüdükçe yüzeyden derine inerler. Daha derin ve büyük madenler sayesinde daha fazla ****l çıkarılabilir ve böylece üretim de artar.

  Yalnız daha büyük madenlere daha fazla enerji ayırmak gerekir.

  Kristal Madeni
  Elektronik inşaat malzemesi ve alaşım için gereken hammaddelerin en önemli kaynağıdır. Kristal çıkarılırken gereken enerji[​IMG] ****l çıkarılırkenkinin neredeyse iki katıdır ve bu yüzden Kristal ****lden daha değerlidir. Tüm gemi ve binaların Kristal ihtiyacı vardır. Ne yazık ki[​IMG] gemi yapımı icin çok gerekli olan bu değerli madenler ****l'de oldugu gibi ancak daha derinlere inildikçe büyük miktarlarda çıkartılabilir. Daha saf ve büyük miktarda Kristal'e ulaşabilmek için maden ocaklarının kademelerinin yükseltilmesi gerekir.

  Deuterium Senaaaleyicisi
  Deuterium[​IMG] bir çeşit ağır sudur. Bu sebeple madenlerde olduğu gibi daha derinlerde daha fazla miktarda bulunmaktadir. Daha derinlere ulaşabilmek için senaaacinin geliştirilmesi ve kademesinin arttırılması şarttır. Deuterium neredeyse tüm gemilerde[​IMG] tüm araştırmalarda[​IMG] Galaksi'nin incelenmesinde[​IMG] ayrıca Radar İstasyonu Taraması'nın çalışmasında çok önemli bir rol oynar.

  Solarenerji Santrali
  Madenlerin ve senaaacinin enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çok büyük Solarenerji Santralleri yapmak gerekir. Fabrikalar büyüdükçe [​IMG] ışık enerjisini elektrik enerjisine çeviren fotovoltaj hücreyle kaplı yüzey alanı da büyür. Solarenerji Santralleri gezegenin enerji ihtiyacini karşılamak için gerekli olan en önemli binalardır.

  Füzyonenerji Santrali
  Füzyonenerji Santrallerinde soğuk füzyon yöntemiyle[​IMG] çok yüksek basınç ve ısı altında 2 hidrojen atomu helyum atomuna füzyonlanır. Bu işlem sırasında oluşan bir helyum atomu için 41[​IMG]32*10^-13 Joul'luk enerji ışınım olarak açığa çıkar (1 gram hidrojenden 172 MWh enerji açığa çıkar). Füzyon Reaktörü ne kadar büyük olursa[​IMG] o derece komplike füzyonlar elde edilebilir ve o büyüdükçe üretilebilen enerji de artar.

  Robot Fabrikası
  Robot Fabrikaları gezegenin altyapısı ve organizasyonu için gereken vasıfsız iş gücünü üretirler. Kademesi arttıkça diğer binaların yapım süreci de hızlanır.

  Nanit Fabrikası
  Nanit Fabrikası robot tekniğinin taçlandırılmasıdır. Nanitler iyi bir iletişim ağıyla inanılmaz ve alışılmadık işler yapabilen nanometre büyüklüğündeki robotlardır. Neredeyse tüm branşlardaki üretimi arttırırlar. Her seviye gemi[​IMG] bina ve savunma yapıları için gereken süreyi yarıya indirirler.

  ****l Deposu
  Çıkarılmış ****ller için dev depolardır. Depo büyük olursa içinde tutulabilecek ****l de o kadar fazla olur. Eğer depo dolarsa daha fazla ****l çıkarılamaz ve madenin çalışması durur.

  Kristal Deposu
  Daha işlenmemiş Kristal[​IMG] bu devasa depolarin içinde tutulabilir. Depo büyük olursa içinde tutulabilecek Kristal de o kadar fazla olur. Eğer depo dolarsa daha fazla Kristal çıkarılamaz ve madenin çalışması durur.

  Deuterium Tankeri
  Yeni elde edilen Deuterium'un depolanabileceği dev tankerlerdir. Bu depolar genellikle uzay limanlarının yakınında olurlar. Ne kadar büyük olurlarsa o kadar çok miktarda Deuterium depolanabilir. Tankerlerin dolması durumunda daha fazla Deuterium üretilemez.

  Bilimsel Araştırma Labarotuvarı
  Yeni teknolojileri keşfedebilmek için bilimsel araştırma istasyonu gereklidir. Bu istasyonlardaki ilerlemelerin kademesi yeni teknolojilerin geliştirilme hızını direk olarak etkiler. Gelişme kademesi ne kadar yükselirse yeni teknolojileri keşfetme hızı da o kadar artar. Bir gezegendeki bilimsel araştırmaları mümkün olduğunca hızlı bitirebilmek için tüm bilim adamlarının bu gezegende kurulan yeni araştırma istasyonuna gönderilmeleri gerekir. Bu yüzden diğer gezegenlerde bilim adamı kalmaz. Eğer yeni bir teknoloji keşfedilirse bilim adamları bu yeni teknoloji ile birlikte kendi vatanları olan geldikleri gezegene geri dönerler. Böylece bu teknoloji bütün gezegenlerde kullanılabilir.

  Roket Silosu
  Roket Siloları'nda roketler konuşlandırılır. Yapımı biten her kademe için tamamen isteğe bağlı ama azami 5 roket konuşlandırılabilir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Binalar [OGame] Nasıl Forum Tarih
Teknoloji Tasarım Kurgu Kuşağı - Geleceğin Binaları Video İzle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 23 Ekim 2012
Binalarda Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? Dekorasyon 6 Ağustos 2012
Binalarda ve Isıtma ve Soğutma Sistemlerinde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır Seviyeli-Ciddi Konular 25 Kasım 2011
Türkiye'de Restorasyon Yapılan Tarihi Binalar Nelerdir? Ülke Kültürleri 8 Mart 2011
Muhabe Bilgileri - 252 Binalar Hesabı Muhasebe 5 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş