Bilmeniz gereken 7 komplo teorisi

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda Siraç tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Bilmeniz gereken 7 komplo teorisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilmeniz gereken 7 komplo teorisi
  1. Ölümcül keneler İsrail'den geliyor[​IMG]
  Son seçimlerde hüsrana uğrayan Saadet Partisi de toparlanmak için çılgınca fikirlerle seçimlere hazırlanıyor. Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Abdullah Uzun son zamanların en ilginç komplo teorisiyle Bombacı Mülayim'e rakip olmuş gibi. Bolu'da artan kene olayları üzerine bu olayı araştıran parti ekibi kenelerin ‹srailli kadın ajanlar tarafından getirildiğini saptamış. Bu sekiz ayaklı keneler İsrail'de laboratuarlarda üretiliyor. Nedense hep kırkar kişilik gruplar halinde İsrail'den gelen kadınlar dağlarda eğitim kisvesi altında bunları Bolu'ya salıyorlar. İsrailli kadınlar gelmeden önce bölgede tek bir kene vakası bile bulunmuyormuş. Abdullah Uzun teorisini çok gerçekçi ve mantıksal bir ifadeyle destekliyor: "Acaba ilçemizde türü bulunmayan sekiz ayaklı zehirli keneler havadan mı Gerede'ye gelmiştir?" Bu mantıklı soruya karşılık, İsrail'in Türkiye'ye neden keneyi yaymak istediği, bundan koca bir ülkenin ne gibi bir çıkarı olacağı ise net değil.

  İnanılabilirliği: %8


  2. AKP'nin ekonomik sırrı
  [​IMG]
  Bir kısım uçmuş berber komplocusuna göre Saddam Hüseyin'in oğlu Uday Hüseyin İkinci Körfez Savaşı'ndan önce tüm parasını güvenilir birine teslim etmek ister. Çünkü bankaya yatırırsa tüm parasına el konulacaktır. Parasının miktarı da tahminlere göre 30 ila 40 milyar dolar civarındadır. Savaş patlak verdikten sonra tüm bu para gizlice tırlara yüklenip önceden anlaşılmış olan güvenilir din kardeşi Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilir. Hatta bu savaş döneminde Türkiye'ye giren ve ne taşıdığı bilinmeyen tırların haberleri kamuoyunu bir dönem meşgul etmiştir. Erdoğan ise bu paraları Anadolu'da boş bir fabrikaya doldurtur. Fabrika tavanına kadar para doludur. Başında da sürekli nöbet tutan askerler vardır. Bu nakit paranın verdiği güvenle AKP hükümeti çıkan ufak ya da büyük çaplı her kriz sonrası spekülatörlere ipin ucunu fazla kaçırmamalarını, aksi takdirde dolarları piyasaya süreceklerini söyler. TÜS‹AD da bunu bildiği için AKP hükümetine sesini asla çıkarmaz. Berberde geçirilen vakti doldurmaya yetecek bu uçuk hikâye Tolkien'in eserleri kadar fantastik.

  İnanılabilirliği: %20

  3.tren kazaları
  [​IMG]
  Ardı ardına gerçekleşen tren kazalarının sıklığı zaten normal gözükmüyordu. Büyük bir kesim bu kazaların ihmal sonucu gerçekleşmiş olacağına inanmıyor. Komplo teorileri sonucunda kazanın ardında iki farklı grubun olma ihtimali doğdu. Birinci grup demiryollarının özelleştirilmesinden kâr sağlayacak olan çıkar grupları. Bunlar öncelikle halkı demiryollarının başarısızlığına inandırıp sonra da "Zaten kötü işletiliyor, demiryolları özelleştirilmeli" diyerek özelleştirmeyi hızlandırmak istiyorlar. Diğer grup ise demiryollarının yolcularının artmasından rahatsızlık duyan karayoluyla ulaşım hizmeti veren firmalar. Bunlar da teoriye göre halkı demiryollarının güvensiz olduğuna inandırıp tekrar müşteri sayılarını artırmak için tren yollarına sabotaj yapıyorlar.

  İnanılabilirliği: %28

  4. Bombacı Mülayim
  [​IMG]
  ABD her taşın altından çıkıyor. Fenerbahçe'nin Avrupa macerasındaki hayal kırıklıklarının ardında da ABD var. Fakat konu Fenerbahçe'nin acıları değil. Bundan yaklaşık olarak 10 sene önce ABD'li yetkililer, San Andreas fay hattında olabilecek bir depremin ülke ekonomisine zarar verebileceğini gördü. Fay hattında belirli yerlerde düşük değerlerde enerji patlamaları yaparak olası büyük bir depremi küçük depremler halinde yok etmeyi planladılar. Bunun için olayı ilk kez düşünmüş olan süper deha Nikola Tesla'nın adını verdikleri bir alet tasarladılar. Bu alet fay hatlarındaki yüksek enerjiyi bölüyor ve küçük depremlere dönüştürüyordu. ‹lk önce Avustralya'da denenen aleti ABD Kuzey Anadolu Fay Hattı'nda denemeye karar verdiler. Deney için iki ‹srailli mühendis görevlendirildi. 17 Ağustos 1999 gecesi saat üçte deneye start verildi. Fakat ters bir şeyler oldu ve ufak olması gereken deprem planlananın 10 bin kat üstünde meydana geldi. Sonuçta 10 binlerce insan hayatını kaybetti. Olaydan sonra ABD yardım getirme bahanesiyle tüm kalıntıları Gölcük'ten kaçırdı. Bu insan eliyle yapılmış en büyük felaketti. Felaketin mimarının ismi ise Bombacı Mülayim'di.

  İnanılabilirliği: %6


  5. Nükleer fizikçi cinayeti
  [​IMG]
  Kütahya'da gerçekleşen uçak kazasından sonra kazada ölmüş olan altı nükleer fizikçi de komplo teorisyenlerine iyi ekmek sağladı. Kazada hayatlarını kaybetmiş olan altı fizikçi Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'deki CAST deneyinde çalışmışlardı. CERN, Dan Brown'ın "Melekler ve Şeytanlar" adlı kitabında da bahsettiği, dünyayı karanlık bir mahzenden yöneten gizli örgütün hoşuna gitmeyen yeniliklere imza atıyordu. Bu yeniliklerin içinde bu altı nükleer fizikçi de yer alıyordu. Gerçekleştirilen projenin daha fazla gelişmemesi için örgüt fizikçileri hazır topluca uçağa binmişken tek bir kalemde yok etti. Düğmeye basıldı.

  İnanılabilirliği: %45


  6. Vatandaşlık numarasıyla fişleme
  [​IMG]
  Mail ile kısa sürede akıl almaz bir şekilde yayılıp Nüfus ve Vatandaşlık ‹şleri'ni de açıklama yapmak zorunda bırakan TC Kimlik numarası üzerinden fişleme teorisi de yaratıcılık sınırlarını zorluyor. Bu teoriye göre vatandaşlık numarası aslında Mernis Projesi isimli bir fişleme projesi. Bu projeye göre 11 rakamlı vatandaşlık numarasından sonraki rakamla vatandaşlar fişleniyor. Genellikle herkesin vatandaşlık numarasının sonu çift rakamlarla bitiyor. Tek rakamla biten vatandaşlık numarası neredeyse yok gibi. Çift hane ile bitenler sıradan ya da ikinci sınıf vatandaş. Ermeni ya da Musevi kökenli azınlıkların vatandaşlık numaraları ise tek numarayla bitiyor. Bu yüzden çok az kişi etrafındaki insanların vatandaşlık numaralarının sonunda tek sayı görebiliyor. Bu söylenti çok hızlı yayılınca Nüfus ve Vatandaşlık ‹şleri olayın aslını açıkladı. Bu açıklamaya göre 11 haneli vatandaşlık numarasının sonundaki iki rakam vatandaşlık numarasının doğru olup olmadığını kontrol eden bir algoritmayla belirleniyor. Bu yüzden herkesin numarası çift haneli bir sayıyla bitiyor. Bu açıklamaya rağmen çoğu insan tatmin olmuş gözükmüyor.

  İnanılabilirliği: %5


  7. Rus kadınları Türkiye'de çünkü...
  [​IMG]
  Seks alanındaki komplo teorilerinden en ilginci Rus kadınlarla alakalı. Rusların sıcak denizlere inme isteği halen bitmemiş durumda. Sovyetler yıkıldıktan sonra komünizmin ara verdiği bu isteği gerçekleştirmek için yeniden bir plan yapıldı. "Türkleri nasıl içten fethederiz?" diye düşünen Ruslar bir komisyon kurup tarihi örnekleri araştırmışlar. Bu komisyonun dikkatini en çok çeken Baltacı Mehmet Paşa olayı olmuş. Bir Rus çariçesinin iki kırıtmasıyla kazanacağı savaşı bırakan Türk paşasını örnek almışlar. Türkiye'ye bolca Rus kadın göndererek seks endüstrisini ele geçirmek ve önemli işadamlarını Rus kadınları sayesinde ellerinde tutarak piyasaya hakim olmak için işe başlamışlar. O zamandan beri de Türkiye'ye akın akın Rus kadın geliyor. Son dönemlerde zengin Türk erkekleriyle genç Rus kadınlarındaki evlilik oranı da bir hayli arttı. Bu ailelerden doğan çocuklar Türk gelenekleriyle iç içe olsalar bile anneleri tarafından Rus emelleri öğretilerek yetiştiriliyorlar. 50 seneye yayılmış olan bu plan halen Rus dışişlerinin en önem verdiği planlardan biri olma özelliğini koruyor.

  İnanılabilirliği: %2

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bilmeniz gereken komplo Forum Tarih
İkiz Bebek Bekliyorum (İkiz Gebeliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler) Gebelik ve Annelik 6 Ekim 2010
Kozmetik Alırken Bilmeniz Gerekenler! Güzellik & Bakım 19 Aralık 2009
Diyete başlamadan önce bilmeniz gerekenler Diyet Beslenme 5 Aralık 2009
Şampuan Alırken Bilmeniz Gerekenler Güzellik & Bakım 29 Eylül 2009
Emzik ile ilgili bilmeniz gerekenler Gebelik ve Annelik 17 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş