Bill Gates'ten Google'a taş!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bill Gates'ten Google'a taş! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bill Gates'ten Google'a üstü kapalı eleştiri.
  Emekli patron tarafını seçti: Bill Gates'in bu açıklaması Google'ın hiç hoşuna gitmeyecek!


  Bildiğiniz gibi arama motoru devi Google ve Çin arasında son zamanların en büyük soğuk savaşı yaşanıyor. Çin kaynaklı olduğu iddia edilen bazı olayların Google'ı fena halde kızdırmasının üzerine, Google olayı araştırmak için alternatif yollara da başvurmaktan çekinmemişti. Bu olayların ardından Google Çin ile iş birliğini azaltma yoluna gitmişti. Oldukça ilginç detaylara sahip olan bu konu kısa sürede Google ve Çin arasında sınırlı kalmaktan çıktı ve Microsoft da kendi yorumunu yaptı. Şimdi ise yorum yapma sırası Microsoft'un mimarı ve eski patronu Bill Gates'e geldi...
  Bill Gates katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soru üzerine şu sözleri söyledi: "Karar vermek zorundasınız: faaliyet gösterdiğiniz ülkelerin yasalarına uyacak mısınız yoksa uymayacak mısınız? Eğer uymayacaksanız bu sizin artık orada iş yapmamamıza yol açabilir". Çin'in internet sansürü konusundaki faaliyetleri hakkında ise Gates şunları söyledi: "Çin'in internet sansürü konusundaki faaliyetleri oldukça sınırlı ve çevresinden dolaşmak çok da zor değil. Bu yüzden bence orada internetin varlığını sürdürmesine yönelik çalışmalar daha önemli".
  Steve Ballmer'ın da benzer görüş bildirmesinin ardından Bill Gates'in de aynı şeyleri söylemesi Çin politikası konusunda Microsoft'un hem fikir olduğunu ortaya koyuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bill Gates'ten Google'a Forum Tarih
2013 Model Yeni Otomobiller Motorlu Araçlar Dünyası 14 Ekim 2012
Ibiller İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Temmuz 2012
Habilli İlköğretim Okulu Bilgileri Alaçam Samsun Samsun Tanıtımı 3 Şubat 2012
Bill Gates'in Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 2 Şubat 2012
Babillilerin en meşhur hükümdarı kimdir? Tarihi Bilgiler 2 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş