Bilinen Tüm Peygamberlerin Tek Tek Mucizeleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bilinen Tüm Peygamberlerin Tek Tek Mucizeleri...!

Davut`a Verilen Mucizeler:
Allah mûcize olarak daglari taslari kuslari onun emrine vermis. Yanik sesiyle Zebûr'u okumaya baslayinca kuslar havadan agaçlara iner hep birlikte okunan Zebûr'u tekrar ederlermis. AllahO'na demiri atese sokmadan ve dövmeden istedigi sekli verebilme mûcizesi vermis Yirtici hayvanlar Dâvûd'un huzûruna gelip ona tam bir baglilikla hizmet ederlermis.

Elyesa'nin Mucizeleri:
1-Eriha sehri ahâlisinin içme sulari acilasinca. Bunu duyan Elyesa acilasan suyun içine bir parça tuz atip ''Tatli ol'' deyince su tatli ve lezzetli olmus
2-Borçlu ve dul bir kadin Elyesa'ya gelip fakirliginden sikâyetçi olmustu. ''Evinde neyin var?'' deyince kadin; ''Bir kasik kadar yagim var.'' dedi. Elyesa kadina; ''Git o yagi bir kab içine koy.'' demis. Kadin da gidip yagi bir kabin içine koymus. Elyesa mûcizesiyle o yag o kadar artmis ki pekçok kap yag ile dolmus. Fakir kadin bundan borçlarini ödedigi gibi zengin bile olmus

Eyyub'un Mucizeleri:
1-Eyyûb ayagini yere vurmus... Biri sicak biri soguk iki pinar fiskirmis. Sicak sudan yikaninca bedenindeki soguk sudan içince içindeki hastaliklardan kurtulmus. Kuvveti geri gelmis. Taze bir genç olmus. Elinden alinmis olan mallarini Allah geri iâde etmis. Çok sayida cocugu olmus hatta ölmüs olan ogullari dirilmis
2.Eyyûb'un duâsi bereketi ile koyunlarin yünleri ibrisim olurmus
3.Eyyûb kavminin hâkimini îmâna dâvet ettigi zaman o da; " Evimdeki direklerin kalkarak havada durmasini senden mûcize olarak isterim." demis. Eyyûb duâ etmis ve sonunda evin direkleri düsmüs ve ev havada kalmis
4. Eyyûb'un duâsiyla çöldeki seraplar ve dumanlar su olurmus.

Hizir'in Mucizeleri
Hizir otsuz kuru bir yerde oturdugunda o yer birdenbire yemyesil olurmus. Öldukten sonra bile rûhu insan seklinde gözüküp gariplere yardim edermis
Hud`un Muziceleri
Inanmayanlar Hud'a: ''Rüzgâri istedigin tarafa çevir'' demisler. Hûd duâ etmis Allah da O'na; ''Ne tarafa istersen elinle isâret et'' demis. O da eliyle isâret edince rüzgâr istedigi istikâmette esmeye baslamis. Büyük kayalarin toprak olmasini istemisler. Hûd'un duâsi ile bu da olmus. Bu mûcizeleri gördükleri hâlde hala inanmayan ahali koyunlarin yünlerinin de ipek olmasini istemisler. Hûd yine duâ etmis koyunlarin yünü ipek hâline gelmis

Ibrâhim'in Mûcizeleri:
Ibrâhim'in vücûduna ates tesir etmezmis. Nemrûd onu atese attiginda Allah; "Ey ates Ibrâhim üzerine serin ve selâmet ol" buyurunca ates onu yakmamis.
Cansiz olan parça parça edilmis ve parçalari ayri ayri yerlere konmus olan dört kus Ibrâhim'in çagirmasi üzerine yeniden dirilmisler.
Ibrâhim'in mûcizesi ile taslar kömür gibi yanmistir.
Bazen yirtici ve yabânî hayvanlar Ibrâhim`le birlikte giderler ve dile gelerek gâyet açik bir sekilde onunla konusurlarmis. Bir defâsinda hanimi Hacer ve oglu Ismâil'le görüsmek ve onlari ziyâret etmek için Mekke'ye gitmis. Sam'a geri dönüsünde birçok yabânî hayvan Ibrâhim`le berâber yürüyüponunla açikça konusmuslar.
Ibrâhim duvarlarin ve daglarin arkasini da görürmüs. Bu mûcizesi Misir'a gittiginde karisi Sâre'yi Firavun`a "Kardesimdir" diye tanitinca Firavun Sâre'yi sarayina almis Ibrâhim disardan içeriyi seyretmis. Sarayin duvarlari ona cam gibi olmus ve gözünden perde kaldirilmis. Böylece Sâre'ye el uzatmaya kalkisan Firavun'un ellerinin kuruyupayaklarinin tutmayarak yere yikilmis.0
Ibrâhim`in bastigi tasin üzerinden agaç bitip yesermis.
Ibrâhim`in oturdugu yerden güzel kokular yayilirmis. Ayrilsa bile senelerce güzel kokusu oradan çikmazmis.

Îsâ`nin Dokuz Mucizesi:
1. Besikteyken konusmus.
2.Ölüleri diriltirmis. hatta bir iki degil tam dört ölüyü diriltmis.
3.Anadan dogma kör olanlari saglamlar gibi gördürür bir cilt hastaligi olan baras hastaligini iyi edermis. Eliyle hastaya dokungugunda iyi oluverirmis. 4.Kavminin yedikleri veya yemek üzere sakladiklari seyleri bilirmis
5.Camurdan kus yapip üzerine üfleyince canlanip ucarmis.
6.Îsâ ellerini kaldirip duâ edince ekmegi ve eti bulunan bir sofra inmis havadan.
7.Îsâ uykudayken yaninda her konusulani ve yapilani bilirmis.
8.Ne zaman istese ellerini göge kaldirip duâ edince o anda yemek ve meyveler önüne gelirmis.
9.Îsâ Yahûdîler`den uzak oldugu hâlde sözlerini ve gizli hallerini bilirmis.

Ishak`in Mûcizeleri:
1.Hayvanlar açik bir dille O´nun peygamberligine sehâdet ederlermis.
2.Dua etmesi üzerine koca dag yürümeye baslamis
3.Ishâk esegine binip bir daga çikmak isteyince esegin ön ayaklari kisalir arka ayaklari uzarmis. Dagdan asagi inerken de tersi olurmus.
4. Ishâk duâ bereketiyle ölmüs hayvanlari diriltirmis.
5.Elini sirtina koydugu bir koyun hemen kuzulasmis daha sonra ard arda dokuz defâ yavrulamis.

Ismail'in Mûcizeleri:
1-Dikenli agaçlardan çesitli meyveler bitirmis.
2-Cürhümileri imâna dâvet ettigi zaman onlar kisir koyundan süt çikarmasini istemisler. O da elini koyunun sirtina koyarak; ''Beni peygamber olarak gönderen Allahü teâlânin ismi ile...'' dedigi anda koyunun memelerinden süt akmaya baslamis.
3-Ismâil`in duâsi bereketiyle koyunlarin yünleri ipek olmus üstelik sayilari da çogalmis.
4-Kendisine misâfir gelen iki yüz Yemenliye ikrâm edecek bir sey bulamayinca cok mahcub olmus. O anda duâ etmis ve yanindaki kumlar un olmus.

Lut`un Mûcizeleri:
1-Bulutsuz yagmur yagdirmis. Göge isâret edince yagmur yagmaya baslamis.
2-Duâsi bereketiyle otsuz bir dagda ot bitmis.
3-Taslar çakillar ve kum tâneleri Lût ile konusmuslar.
4-Kavmi ona eziyet vermek için üzerine ufak taslar atarmis. Allah`in korumasi ile hiçbiri ona dokunmazmis.
5-Üzerine yattigi taslar dösek gibi yumusak olurmus.
6-Lût çok uzak yerlerde olan seyleri görüp haber verirmis.


Zekeriya`nin Mûcizeleri:
1-Kalemleri kendi kendine Tevrât'i yazarmis.
2-Zekeriyyâ Meryem'i terbiyesi altina aldigi vakit yazilmasi lâzim gelen kefâletnâmeyi kalemsiz hokkasiz yazmislar.
3-Zekeriyyâ`nin diviti (kalemi) su üstünde kalirmis batmazmis suya.
4-Agaçlar Zekeriyyâ`yla konusurlarmis.
5-Zekeriyyâ su üzerinde yürür ve ayaklari islanmazmis. Kendisi için suda yürümekle karada yürümek arasinda fark yokmus.
6-Zekeriyyâ`dan mûcize istendiginde yakinindaki agaçlara eliyle isâret etmis hemen agaçlar köklerinden kopup önlerine gelip kalirlarmis.

Yusuf`un Mûcizeleri:
1-Yûsuf'un konusmasi pek sirin çok tatli oldugu için herkesin kalbi ona meyledermis.
2-Yûsuf'un yüzü günes gibi nûrluymus. Hâtta bir kimse yüzüne bakmak istese hemen gözlerini çevirmeye mecbur olurmus. Bu nûrun tesiriyle yâni baskasina sirâyetiyle huzûruna getirilen körlerin hemen gözleri görmeye baslarmis.
3-Yusuf agac yapraklarini en pahali kumasa cevirirmis.

Yusa`nin Mucizeleri:
1-Yûsâ Ürdün Nehri`ni ikiye bölmüs.
2-Bir sehri fethetmeye gittiginde duasiyla o kentin kale duvarlari kendiliginden yikilirmis.
3-Yûsâ Kudüs sehrini fethetmek için savastayken bir cumâ günü aksam üzeri günes batarken günesin bir müddet daha
batmamasi için Allah'a yalvarmis: ''Ey Allah'im Günesi geri al'' diye. Allah da O´nu kirmamis ve batmak üzere olan günesi yükseltmis. Bir müddet daha gündüz devâm edip Kudüs fethedildikten sonra batmis.

Yunus`un Mucizeleri:
1-Yûnus baligin karninda üç yedi veya kirk gün yasamis.
2-Yûnus`un duâsi bereketiyle bulutlardan ates çikarmis.
3-Yûnus`un duasiyla dagdan su çikarmis.
4-Yûnus peygamberligini kanitlamak icin insanlara dagi isâret etmis. Dagdan çikan bir kocaman kertenkele dile gelerek; ''Ey insanlar Biliniz ki Yûnus Hak peygamberdir. Sizi Cennet'e Rabbinizin magfiretine devam ediyor.'' diye konusmaya baslamis.
5-Yûnus elini kapinin halkasina koymus demir halka altin olmus.
6-Yûnus odun olmadigi halde su üstünde ates yakmis.
7-Yûnus güzel sesli oldugundan tatli sesli vahsi ve yirtici hayvanlara da tesir eder onu dinlemek için etrâfinda toplanirlarmis.

Yakub`un Mucizeleri:
1-Duâsiyla istedigi koyunun karnindan dört kuzu dogurtmus.
2-Sesi sürekli olup üç konaklik yerden bile duyulurmus. Düsman askerine bagirdigi zaman korkularindan kaçarlarmis.
3-Yâkûb'un attigi sey 360km uzaga kadar gidermis...
4-Yâkûb`un duâsiyla büyük ve küçük daglar yerlerinden kalkarlarmis.
5-Ken'an ahâlisini imâna davet ettigi vakit oturduklari yerlerde bulunan daglik ve taslik yerlerin bütün tepe ve taslarin toprak olmasini teklif etmisler Yâkûb duâ edince hersey toprak olmus.


Yahya`nin Mûcizeleri
1-Birinci Herod'un emri üzerine askerler Yahyâ`yi öldürmek icin ariyorlarmus. Bu haberi duyan Yahyâ onlardan kaciyormus. Bu sirada bir kaya dile gelmis: ''Ey Allahin peygamberi Bana gel'' Yahyâ kayaya yaklastigi zaman içinin kovan gibi oyulmus oldugunu görmüs. O tasin içine girmis. Yahyâ´nin pesindeki kâfirler o kayaya yaklastiklari zaman o kayadan kâfirlerin üzerine oklar atilmaya baslanmis. Bu durumu gören kafirler geriye dönüp kacmislar.
2-Yahyâ peygamber olarak görevlendirilip Sam'a geldikten sonra insanlar ona; ''Gercekten peygambersen bize gündüz gözü ile yildiz göster.'' demisler. Insanlarin bu istegi üzerine Yahyâ duâ edince günesin çevresindeki yildizlar görünmeye baslanmis.


Süleyman`in Mûcizeleri:
1-Rüzgârlar O´nun emri altindaymis.
2-Süleymân denizi geçmek istedigi zaman suyu çekilerek yol açilir geçtikten sonra yine kapanirmis.
3-Bütün cinler O´nun emrindelermis. Ne zaman istese kendisine büyük büyük köskler sûretler çanaklar sâbit çömlekler tencereler yaparlarmis.
4-Süleymân`in bir mührü varmis. Üzerinde ism-i âzam duâsi yaziliymis. O duâ ile her istedigi kolay olurmus.
5- Karincalara varincaya kadar her hayvanin sesini isitir dillerini anlarmis.
6-Nereye gitmek istese rüzgâr emrinde oldugundan tahtini kaldirir tahtini berâberinde götürürmüs.
7-Cinler vâsitasiyla denizdeki incileri cevherleri yerde bulunan defineleri bilirmis. Allah`in O`na bildirmedigi birsey yokmus.
8-Neml Vâdisinde kaldigi sirada o dagin yesillik çimenlik olmasi için ellerine biraz su alip avucuyla o daga serpmis derhâl dagin üzeri çayirlik çimenlik oluvermis.
9-Süleymân bir yere gittigi vakit berâberinde duvarlar da gidermis.
 

Üst