bilim ve fen in hayatımızdaki önemi nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. bilim ve fen in hayatımızdaki önemi nedir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  bilim ve fen in hayatımızdaki önemi nedir?

  Fen yaşadığımız dünyayı anlamak için izlenen sistemli bir yoldur.Fen,gözlem ve deneylere dayanan veri temelli açıklamalarla sınırlıdır.Bu nedenle,deneysel kanıtlara ve bilimsel teorik bir çatıya dayandırılamayan açıklamalar fenin bir parçası değildir.
  Teknoloji ise insanların istek ve ihtiyaçlarını gidermek için araçlar,yapılar veya sistemlerin geliştirildiği ve değiştirildiği bir süreçtir.


  Fen ve teknolojinin bir çok ortak yönü vardır.Her ikisinde de benzer beceriler ve zihinsel alışkanlıklar kullanılır.Fen ve teknolojiyi birbirinden ayıran en önemli özellik ,amaçlarının farklı olmasıdır.
  Fenin amacı; doğal dünyayı anlayarak açıklamaya çalışmak,Teknolojinin amacı;insanların istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için doğal dünyada değişiklikler yapmaktır.
  Fen ve Teknolojinin amacı ise;doğal dünyayı anlamak için öğrencilere yol göstermek ve onların Fen ve Teknoloji ile ilgili pozitif tutumlar geliştirmelerine yardımcı olarak,öğrendiklerini günlük hayatta kullandırmak ve öğrencilerin bundan zevk almasını sağlamaktır.
  Fen ve Teknoloji dersi,günlük hayat ile ilişkinin en kolay kurulabileceği derslerden biridir.Çünkü günlük hayatta kullandığımız bir çok alet,makine,sistem,bir çok olayın sebebi-sonucu fen ve teknoloji dersinin kazanımlarına dayanmaktadır.Fen ve Teknoloji dersinde öğrendiklerimizin,günlük hayattaki yerini örneklerle açıkladığımızda,hayatımızdaki yerini ve önemini çok daha iyi anlamış olacağız.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2015

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

 3. saolllll :) çok yardımcı oldun
   

 4. saolunn acayip yardımcı oldunuz bu bilgileri nereden alıosunuz yaa :D
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - bilim hayatımızdaki önemi Forum Tarih
Bilimin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi Hakkında Bilgi Bilim & Teknoloji 6 Temmuz 2012
Olgu ve görüşten hangisinde bilimsellik vardır kısaca Sorular ve Cevaplar Cumartesi 19:08
7. sınıf sosyal sayfa 71 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Bilgiyi Yayan İcat Matbaa cevapları Sorular ve Cevaplar 26 Eylül 2017
Mililitreyi en fazla kullanan bilim dalları hangileridir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 12 Şubat 2017
İnsanlığın gelişmesinde bilimin önemi maddeler halinde kısaca Bilim & Teknoloji 10 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş