Bilim Kurgudan Bilimsel Gerçekliğe

'Bilim & Teknoloji' forumunda Dine tarafından 4 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bilim Kurgudan Bilimsel Gerçekliğe konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yenilik artık hayal değil, fakat sadece insanoğlu ve makineler arasındaki etkileşimde.

  Son on yılda, teknolojinin üst sınıfa hitap ettiği, sadece küçük bir kesimin faydalanabildiği bir dünyadan çıkıp herkesin teknolojiye ulaşabildiği bir dünyaya doğru yol aldık.
  Bilgisayar artık gündelik bir eşya.

  Gelecekte dünya teknolojinin bütünüyle bambaşka bir şey olduğu ve her yerde bulunduğu bir yer haline gelecek gibi görünüyor. Ev aletlerinde, arabalarda ve hatta vücudumuzda.
  Parmaklarımızın ucunda...

  Günümüzde insanoğlunun makinelerle etkileşim yöntemi de değişiyor. Artık bir komutu gerçekleştirmek için küçük bir hareket yeterli. Oysa bundan sadece 20 yıl önce alelade bir dosyaya ulaşmak için uzun karakter dizileri gerekiyordu.
  Acer Group en karmaşık uygulamaları basite indirgeyerek insanoğlu ve bilgisayarlar arasındaki etkileşime büyük destek veriyor. Yenilikçi dokunmatik teknoloji, bizlere teknolojiyi ilk elden tecrübe etme fırsatı sunuyor.
  Bir objeyi görmek ve ona dokunmayı istemek insan doğasında olan ve düşünmeden yapılan doğal tepkilerden biridir.
  Yeni dijital kullanıcıların basitlik ihtiyacına bir arayüz aracılığıyla somut bir cevap vermek, kullanıcı ile bilgisayar fonksiyonları arasında doğrudan ilişki kurmak için yeterince gerçekçi bir yaklaşım. CD dinlemek için sadece disk ikonunu okuyucuya sürükleyin, yemek kitabı okumak için sadece ekrandaki sayfaları çevirin ve arkadaşınızla görüşmek için sadece onun resmine dokunun. Dokunmatik teknoloji, günlük doğal hareketlerinizi hızlı bir şekilde algılıyor.
  Yenilik bunlarla sınırlı kalmıyor

  Kapasitif teknolojiden çok optik teknolojiyi benimseme kararı potansiyel uygulama dizisini genişletiyor ve ekranın aynı anda birden fazla dokunuşu yönetmesini sağlıyor, dolayısıyla pratik ve doğal yaklaşımı garanti ediyor. BT dünyası için gerçek bir devrim olan bu teknoloji asla geleneklerinden vazgeçmeyecek, ancak eski tipografik karakterleri yeni dokunmaya duyarlı yaklaşımlarla destekleyecek.
  Acer Group, dokunmatik devrimin ardından kullanıcılarına daha cesur bir teknoloji çözümü getiriyor. Yeni ve nihai trend olabilecek bir ilke imza atıyor 3B teknolojisi.
  Sinematografik görüntüyü harikulade 3B filme dönüştürmede yeni gelişmeler kaydedildi. Bu gelişmeler sadece çocukların değil yeni ve beklenmedik heyecanlar arayan genç ve yetişkinlerin de ilgisini çekti. Animasyon, macera ve aksiyon filmleri 3B ile adeta gerçek hissi veriyor!

  Önceleri sadece sinema salonlarında görebileceğiniz bu görüntü teknolojisi artık evimizde. Bilgisayarın çalışma aracı olmaktan çıkıp gündelik ev aleti olma yolunda geçirdiği evrim, teknolojiyi ev bilgisayarlarını ideal multimedya araçlarına dönüştüren çözümler geliştirmeye teşvik etti.
  Bu teknolojiyi gerçekten özel kılan şey seyir keyfini benzersiz kılan derinliği görme etkisiydi. Üçüncü boyutun, yani derinliği algılama hissinin, keyfi en çok izleyicinin bütünüyle kendisini çevreleyen sahneye odaklandığı oyun ve filmlerde doruk noktasına ulaşıyor.
  Gelişme potansiyeli sadece bizim hayal gücümüzle sınırlı. İşte bu nedenle eğlence dünyasının her yanına nüfuz etti ve özellikle bu teknolojiden yaralanan eğitim ve tıp dünyasına taşındı. Dolayısıyla bu ekranların geleceği çok parlak ve insanların düşünce ve hareketlerini değiştireceği muhakkak.
  Android, mobilitenin en mükemmel örneği

  Android'in piyasaya sunulması Acer Group için yeni bir fırsat oldu. Bu, Acer kullanıcılarına Microsoft’u tamamlayan bir işletim sistemi sunan ve bütün ürün yelpazesinde yer alacak bir platform.
  Büyük ölçüde kişiselleştirilebilen ve ücretsiz olarak sunulan bir mobil açık kaynak platformu olan Android, anında bağlantı ve internette sörf için oldukça kullanışlı. Android, işletim sisteminin yanı sıra önemli mobil uygulamalar ve ara katman yazılım uygulamaları sunuyor. Üçüncü taraf geliştiriciler Android uygulamalarını kişiselleştirerek son kullanıcının yararına olacak şekilde entegre edebilir.
  Android daha geniş bir mobilite kavramının bir parçasıdır ve mobilite Acer Group’un tarihinde ve ürünlerinde anahtar kelimedir.
  Acer'ın hedefi mobil internet erişimini çekici kılmak ve herkesin doğrudan internete ulaşmasını sağlamak ve bunu milyonlarca müşterisinin tarzına ve ihtiyaçlarına uygun çözümlerle gerçekleştirir.
  Dolayısıyla Acer mobiliteyi her yönüyle kapsayan bu kadar zengin bir ürün yelpazesine sahip olan tek tedarikçidir:
  • Standart taşınabilir bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar: Kullanıcı özellikle içerik oluşturma ve “hareket halinde” bağlanabilirlik ihtiyaçlarını esas alan proaktif bir yaklaşıma sahiptir.
  • Online mobilite veya mini dizüstü bilgisayar modelleri: Kullanıcının her yerde internete bağlanabilmesi ve bütünüyle özgür olarak online deneyimin keyfini çıkarması için tasarlanmıştır.
  • Parmaklarınızın ucundaki mobilite veya akıllı telefonlar: İçeriği olağanüstü bağlanabilirlik özelliğiyle birleştirir. Bu kombinasyon, kullanıcının sayısı her geçen gün artan yüksek kaliteli hizmetlere ulaşmasını sağlar. Akıllı telefon gelecekte şimdikinden çok daha büyük bir pazar payına sahip olacak.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş