Bilişim öğretmenleri atama bekliyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 27 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Bilişim öğretmenleri atama bekliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 2009/1 atamalarını yakın biz zamanda açıklaması beklenirken, geçen atamalarda umduğunu bulamayan öğretmen adayları da MEB ve sivil toplum kuruluşlarına mail yoluyla başvuruda bulunuyor.

  Bilişim Teknolojileri öğretmenleri, Bakan Çelik'in, alanlarında açık olduğunu açıklamasına karşın az sayıda atama yapmasına tepki göstererek, 2009/1 atamalarında açığı kapatacak sayıda atama yapmasını istedi. Bilişim Teknolojileri öğretmen adayları, 2009/1 atamaları yaklaşırken Milli Eğitim Bakanlığı, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşlarını mail yağmuruna tutmaya başladı. Gönderdikleri maillerde, değişen teknolojiyi, bu teknolojiye ayak uyduran Türkiye'nin geleceği olan çocuklara öğretmekten başka amaçlarının olmadığını belirten öğretmen adayları, son atamada hayal kırıklığı ile karşı karşıya kaldıklarını kaydettiler.

  2009 MEB Bütçesi'nde yeraldığı gibi 106 bin tanesi 2008 Aralık ayında olmak üzere 727 bin bilgisayarın okullara gönderildiğini anımsatan bilişim teknolojileri öğretmen adayları, “Okullarımız teknolojik donanımlarla donatılmaktadır ama yeterli eğitimci bulunmamaktadır. Sayın Bakanımız da 2008-2009 eğitim yılı açılışı haftasında TRT 4'te katıldığı bir programda en fazla alım sınıf öğretmenliği daha sonra İngilizce ve bilişim teknolojileri diyerek dile getirmiştir. Ancak 2008/3 Sözleşmeli öğretmen alımında söylenildiği gibi sınıf ve İngilizce öğretmenliği ilk sıralarda yer alırken bilişim teknolojilerine 307 kontenjan ayrılarak bölümümüz 13. sırada kalmıştır. En azından 2009 Şubat atamasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu bilişim sınıflarının sadece fiziksel bir sınıf olarak kalmamasını ve yapılan bu değerli çalışmanın yeterli ve beklenen kabiliyete sahip öğretmenlerimizle doldurulmaya ihtiyacı vardır” dediler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bilişim öğretmenleri atama Forum Tarih
Bilişim haftasıyla ilgili yazı kısa Eğitim Bilgileri 6 Mayıs 2014
Bilişim Teknolojisinin Çocuklara ve Yetişkinlere Sağladığı Faydalar Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 5 Şubat 2014
Bilişim Teknolojilerinin Yararları Nelerdir? Bilim & Teknoloji 1 Mayıs 2012
Bilişim Ve İnternet Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 26 Aralık 2011
Türkiye Bilişim Derneği’nin Görevleri Bilim & Teknoloji 26 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş