Bilgisayariniza Virus Bulastigini Nasil Anlarsiniz

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda semyav5mitq tarafından 8 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bilgisayariniza Virus Bulastigini Nasil Anlarsiniz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayariniza Virus Bulastigini Nasil Anlarsiniz

  Eğer elinizde anti-virüs yazılımı yoksa bilgisayarınızda virüs olduğunu ancak (çoğunlukla ) virüs etkisini gösterdikten sonra anlayabilirsiniz. Nadiren, dosya adı sabit ve bilinen virüsleri dosya adıyla tarayarak bulmak ve silmek çözüm olabilir. Bir virüsün etkileri bilgisayarda anormal yavaşlama, Windows uygulamalarında beklenmeyen hata mesajları (application error, system fault, missing files vs. gibi ), bilgisayarın kilitlenmesi, rastgele DOS işletim sistemine dönmesi, normalde açılan dosyaların açılmaması, anormal sesler/görsel davranışlar ya da bilgisayarınızın isteğiniz dışında işlemler yapmaya başlaması şeklinde kendini gösterebilir. Bu durumda yapılacak şey, bir anti-virüs programı kullanarak bilgisayarın virüsten temizlenmesidir. Ancak, virüsün bilgisayara önemli ölçüde/geri dönülmez hasarlar vermiş olduğu durumlarda virüsten temizleme işlemi her zaman başarılı olmayabilir.

  Bilgisayarınızda anti-virüs yazılımı olmadığı durumlarda, bu yazılıma sahip bir bilgisayarda daha önceden hazırlanmış olan acil durum disketi ile diskinizde ve disketlerinizde virüs taraması yapabilirsiniz.

  Anti-virüs yazılımlarının tarama işlemi sonrasında virüs bulamaması bilgisayarda virüs olmadığını değil, sadece tarama işleminde kullanılan anti-virüs programlarının tanıdığı virüslerin mevcut olmadığını gösterir. Kullanılan anti-virüs yazılımlarının buldukları virüsleri silmeleri veya bulaştıkları dosyalardan temizlemeleri mümkün olmaması da zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda kullanılan anti-virüs programının güncellenmesi veya daha güncel başka bir anti-virüs yazılımının kullanılması uygun olacaktır. Yani, kullanılan anti-virüs programının tanımadığı bir virüsün bilgisayarınıza bulaşmış olması ihtimali her zaman vardır.
   

 2. LogSgLe

  LogSgLe Üye

  internet olan bir bilgisayarda virüs vardır desek :)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bilgisayariniza Virus Bulastigini Forum Tarih
İndirmeden Bilgisayarınıza Kaydedebileceğiniz Müthiş PSD Çerçeveler Photoshop Arkaplanlar 27 Ağustos 2009
Bilgisayarınıza yapılan saldırıları engellemek Resimli Anlatım Güvenlik Programları 24 Haziran 2009
Pcnize (Bilgisayarınıza) Hacker Girişini Engelleme Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 16 Kasım 2008
Bilgisayarınıza Sızan Zararlı Yazılımlar Spy ve Virüs Haberleri 18 Ağustos 2008
Bakteriler ve virüsler arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir kısaca Eğitim Bilgileri 2 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş