Bilgisayar masası modelleri ve çeşitleri

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bilgisayar masası modelleri ve çeşitleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar masası modelleri ve çeşitleri  Bu konumuzda bilgisayar masası modellerini inceleyeceğiz. Bilgisayarlar günümüzde her alana girmiştir. Evlerde, ofislerde sık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bilgisayar masaları önemini arttırmaktadır.

  İnsanların her alanına girmesi ve vakitlerinin bir çoğunu başında geçirmesi onlar için kullanılan aksesuarlarında önemini arttırmaktadır. Günümüzde çok çeşitli bilgisayar masası modelleri karşımıza çıkmaktadır. Tabi bu mobilyalardan alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu bulunmaktadır.

  Bunlardan ilki sağlık açısındanda önemli olan rahat pozisyonda oturabileceğiniz bir masa modeli olmalıdır. Özellikle uzun süre bilgisayar başında geçirileceği düşünülürse, yanlış bir pozisyonda oturulduğunda sırt ve bel ağrısına yol açabileceği unutulmamalıdır.

  Bilgisayar parçalarının konulacağı alanları iyi belirleyerek seçim yapmalısınız. Eğer büyük bir kasanız varsa yan tarafında kasa konulabilecek alanı olan bilgisayar masası modelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Monitörünüzün tüplü veya LCD olmasına göre masa boyutlarınızı belirleyebilirsiniz. Masa kenarlarında fazla kablo görünmemesini istiyorsanız üzeri delikli modellerden tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  Eğer hazırda bir koltuğunuz mevcutsa masanın boyutunu bu koltuğa göre seçebilirsiniz. Bilgisayarınızın rengine göre bilgisayar masası rengi seçerseniz hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Piyasada bir çok bilgisayar masası modelleri bulabilirsiniz. Gördüğünüz modeller arasında seçim yapamıyorsanız kendinize özgün bir masa yaptırabilirsiniz.
  Fikir olması açısından birkaç bilgisayar masası çeşitleri
  [​IMG]
  [​IMG]
  bilgisayar masası kitaplık
  [​IMG]
  cam bilgisayar masası
  [​IMG]
  bilgisayar masası çeşitleri
  Piyasada bilgisayar masası fiyatları 100Tl ile 500 TL arasında değişmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bilgisayar masası modelleri Forum Tarih
Bilgisayar Masası Modelleri Dekorasyon 21 Ağustos 2010
Dizüstü bilgisayar masası Dekorasyon 26 Nisan 2009
Bilgisayar Masası ve Yatakları Dekorasyon 20 Ekim 2008
Bilinçli bir tüketici bilgisayar alırken nelere dikkat eder kısaca Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 18 Şubat 2017
Bilgisayar ve internet bağımlılığın belirtileri kısaca Psikoloji 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş