Bilgisayarı çökertmek yerine rezil etmeyi tercih eden virüs

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Dine tarafından 22 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Bilgisayarı çökertmek yerine rezil etmeyi tercih eden virüs konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayarı çökertmek yerine rezil etmeyi tercih eden virüs

  Japonya'da yayılan ve truva atı cinsinden olan bu virüs, bilgisayarınızı çökertmek yerine sizi rezil etmeyi tercih ediyor.

  [​IMG]

  Japonya'nın en büyük dosya paylaşım platformu olan Winny'den yayılmaya başlayan truva atı kategorisine ait zararlı yazılımın izlediği yol gerçekten akıllara durgunluk verecek cinsten.

  Hentai'nin anavatanı Japonya'da kullanıcılar zor durumda.

  200 milyon kullanıcısı olan Winny platformunda bulunan Hentai (Japon Çizgi Pornosu) türündeki film dosyalarında kendisini gösteren Kenzero adı bu truva atı şimdiden binlerce Japon kullanıcıyı dünyaya rezil etti .

  Sistem nasıl işliyor ?

  Kenzero'nun içinde saklandığı Hentai'yi indirip izlemek istediğinizde ekrana küçük bir pencere geliyor ve ad, soyad gibi bazı ufak tefek kişisel bilgiler soruluyor. Oldukça masum görünen bu ekrana adınızı ve soyadınızı doğru bir şekilde yazarsanız yandınız! Çünkü arka planda çalışan Kenzero sizin bütün internet geçmişinizi ele geçirip bir internet sitesinde adınız ve soyadınız ile birlikte yayınlamaya başlıyor.

  Yaptığı bu işlemi de size bir mesajla bildiren Kenzero ilgili linki de verip bütün internet geçmişinizin halka açık bir hale geldiğini kendi gözlerinizle görmenizi sağlıyor.

  Siz tam "eyvah, bu listeyi nasıl kaldırtırım" diye düşünürken Kenzero yine devreye giriyor ve eğer 1500 yen (yaklaşık 25 TL) öderseniz listenin yayından kaldırılacağı bildiriyor.

  Japonya'da başlayan ve hızla Avrupa'ya yayılan Kenzero'nun kurbanlarından para koparmak için izlediği bu yol anti-virüs dünyasında da oldukça ses getirdi.

  Siz siz olun, antivirüs programınızı her daim güncel tutmayı ve böyle tehlikeli sitelerden dosya indirmemeniz gerektiğini unutmayın.
   

 2. avatar

  avatar Üye

  eline sağlık paylaşım için tşk
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bilgisayarı çökertmek yerine Forum Tarih
Bilgisayarın giriş ve çıkış donanımları kısaca Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 13 Kasım 2014
Bilgisayarı hangi hallerde ve ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini düşünüyorsunuz Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Bilgisayarın Zararlarından Nasıl Korunuruz Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 11 Şubat 2014
Bilgisayarın Çözünürlüğünü ayarlama Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 24 Ekim 2013
Bilgisayarın gelişimi şeması Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 20 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş