Bilge Dershanesi

'Dersaneler' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bilge Dershanesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hakkında

  18 Mayıs 1990 günü dönemin valisi Sn. Rafet ÜÇELLİ tarafından açılışı yapılan, takiben Manisa’nın bürokratlarına eğitimcilerine ve haklına binamızda verilen kokteyl ile tanıtımı yapılan “Dershanemiz” kesintisiz olarak faaliyetini sürdürmektedir.

  Kurulduğu tarihten itibaren aynı binada eğitim – öğretim yapan Dershanemizin bazı özelliklerini sıralarsak;

  -Kurucuları Manisalıdır. Yani Dershane sadece Manisa’ya aittir. Herhangi bir grup veya cemaatle bağlantısı olmayıp eğitim-öğretimi ön ve tek planda tutar.

  -17. eğitim-öğretim yılında kalitesini bozmamak için şubeleşmemeye veya zincir dershaneciliğe sıcak bakmamıştır. Şube faaliyeti göstermediği, dergi veya yayın organı bağı olmadığından ilan ettiği başarı tamamen dershane öğrencilerine aittir, kavram kargaşası yaratmaz.

  -Bağımsız, gürültüsüz ortama sahip binası sürekli günün koşullarına dönük donatılmıştır.

  -Başlangıçtan itibaren eğitimi mutlaka öğretim ile beraber düşündüğünden ve bunu ilke olarak kabul ettiğinden ciddiyetinden hiç taviz vermemiştir. Ticari kurum gibi hareket etmemiştir.

  -Bu anlayış içerisinde olduğu için de öğretim elemanları kadrosunu sürekli deneyimli ve alanlarında uzman kişilerden oluşturmaya özen göstermiştir. Bu özellikleri Manisa kamuoyu tarafından bilinmektedir.


  Kurslar

  ÖSS
  OKS


  İletişim
   

Bu Sayfayı Paylaş