Bild: 'Kimi çok çalışıyor ama sadece geceleri'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Bild: 'Kimi çok çalışıyor ama sadece geceleri' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, son yarışlarda önemli bir performans kaybı yaşayan Kimi Raikkonen'e sert bir gönderme yaptı.

  Bild gazetesi, Fin sürücünün son zaferini yaşadığı İspanya GP'den bu yana son sekiz yarıştır podyumun tepesine çıkamadığını ve toplam 28 puan elde ettiğini yazdı. Gazete, takım arkadaşı ve şampiyonadaki rakibi Felipe Massa'nın, bu süre içinde bunun yarısından fazla puan topladığına dikkat çekti.

  Bild, Raikkonen'in performans kaybının muhtemel nedenlerinden biri olarak özel yaşantısını gösterdi. Habere göre Avrupa GP öncesinde Massa, Valencia simülatöründe yarışa hazırlanırken, Raikkonen üç gün üst üste geceleri Ibiza'da arkadaşlarıyla vakit geçirdi. Gazete Fin sürücü için, "Kimi çok sıkı çalışıyor ama sadece geceleri" başlığını kullandı.

  Ferrari takım patronu Stefano Domenicali ise La Gazzetta dello Sport'a verdiği demeçte, Raikkonen'in kişisel meseleleriyle ilgilenmediğini söyledi.

  Domenicali, Raikkonen'in performans kaybına ilişkin olarak, "Onun yarışa hazırlanma şeklinin, şu anki durumla alakalı olduğunu sanmıyorum" dedi.

  Ferrari pilotunun geleceğiyle ilgili bir soruya ise Domenicali, "Sözleşmesi gelecek yılın sonunda sona eriyor. Dolayısıyla bu konuda karar vermek için acelimiz yok. Şimdi şampiyonluğa odaklandık" diye konuştu.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş