Big Mutha Truckers

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Dine tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Big Mutha Truckers konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Big Mutha Truckers

  [​IMG]  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kamyonlarla yarışmaya ne dersiniz?
  150km hız ile tır şoförlüğü yapmış mıydınız?
  Şu güne kadar gerek sitemizde gerek ise dergimizde bir çok oyun incelemesi yazdım. Rahatlıkla söyleyebilirim ki neredeyse mükemmel denebilecek hiç bir oyundan tır şoförlüğü yaptığınız oyunlar üzerine aldığım mail kadar mail almadım. Hard Truck 18 Wheels of Steel oyun olarak gerçekten çok çok kötüydü. Ama yazı sitede çıktıktan itibaren hemen hemen her gün bu oyun ile ilgili mailler aldım. Aslında biraz düşününce çoğumuz grafik ses gibi öğelere fazla önem vermediğimizi düşünüyorum. Genel olarak oyunun içeriği bizi daha çok bağlıyor. Bunun en büyük kanıtı ise Hard Truck 18 Wheels Of Steel oyununa bu kadar ilgi gösterilmesi. Oyun ne grafik nede ses yönünden nasibini almamıştı. Ama çoğu oyuncuyu içeriği ile kendine bağlamıştı. Şuan içinde olduğunuz inceleme yazısının oyunu Big Mutha Truckers. İlk başlarda gene değişik bir tır şoförlüğü oyunu yapılmış zannedebilirsiniz. Ama oyunun arkasında Empire Interactive gibi bir firmanın olması demek o oyunun bunun ile sınırlı kalmayacağı anlamına gelir.
  Yaşasın Empire Interactive
  Bir oyunun içinde eğer bu firmanın ismi geçiyorsa kesinlikle oyunun müzikleri harikadır içerik ne olursa olsun eğlence var demektir. Anlaşıldığı kadarı ile oyunumuzda tır şoförlüğü yapıyoruz. Seçebileceğimiz 4 tane karakter var. Bunlardan birini seçerek oyuna başlıyoruz. Bize 2 adet seçenek sunuluyor. Birincisi ticaret yaparak para kazandığımız bölüm ikincisi daha çok eğlence için hazırlanmış sade görevleri yaparak ilerlediğimiz bölüm. İkinciden başlayalım. Bu bölümde direk seçtiğiniz karakter ile verilen görevleri yapıyorsunuz. Mesela belli bir süre içinde belli yerlere uğramalı ve hediye vermelisiniz. Bunun gibi değişik değişik bir sürü görev var. İlk seçenek ise asıl oyuna hayat veren seçenek. Bu bölümde ufak bir miktar para ile işe başlıyoruz. Amaç haritada belirlenmiş şehirler arasında çeşitli malzemeleri taşıyarak para kazanmak. Yalnız olay o kadar basit değil. Yapımcılar her türlü ayrıntıya yer vermişler.
  Şeytan ayrıntılarda gizlidir
  Yol boyunca aracınız zarar alabiliyor. Belirlenen miktarı geçtiğinizde en yakın istasyondan tekrar başlıyorsunuz. Aynı şekilde benzininize de dikkat etmeniz gerekiyor. Bittiğinde gene aynı şekilde en yakın istasyondan başlıyorsunuz. Taşıyacağınız malzemelerin fiyatları her şehirde değişiyor. Devamlı takip etmeniz gerekiyor. Mesela ucuza aldığınız biralar gün sonunda başka bir yerde tavan fiyatına ulaşabiliyor. Eğer mallarınızı oraya götürüp satarsanız yeri geldiğinde %200 kar bile yapabiliyorsunuz. Yani oyun içinde mallara kendi aralarında bir borsa hazırlamışlar. Fiyatlar her gün değişiyor. Hiç beklemediğiniz bir anda 400$ olan benzin 120.000$ olabiliyor. Bunların fiyatlarını ise şehrin ortasında bulunan yani oyuna başladığınız yerden öğreniyorsunuz. Yollar ise hiç tekin değil. Özellikle motorcu çetelerden birine çarparsanız peşinize düşüp aracınıza zarar veriyorlar. Hatta değerli bir yük ile ilerliyorsanız aracınıza tırmanarak yükün bağlı olduğu yeri kopartarak sizin zarar etmenizi sağlıyorlar. Hız sınırını aştığınızda malum polisler etrafınızı sarıyor. Uzun süre ekemezseniz ve durursanız bir günününüz hapishanede geçiyor.  İşletim Sistemi: Microsoft 98SE/ME/2000/XP
  İşlemci: 500 MHz
  RAM: 128 MB
  Ekran Kartı: 16 MB 3D
  HDD: 800 MB
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mutha Truckers Forum Tarih
Big Mutha Truckers 2 Demo Demo Oyun İndir 28 Ocak 2010
Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 26 Kasım 2009
Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder Oyun Haberleri 26 Kasım 2008
Mad Truckers Ücretsiz Oyunlar (Free) 18 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş