Biente Gömlek ’le Erkek Moda Trendleri

'Populer markalar & Moda' forumunda Siraç tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Biente Gömlek ’le Erkek Moda Trendleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Biente Gömlek ’le Erkek Moda Trendleri

  En moda renk gri. Mutlaka gri renkte bir şeyler edinmeliler. Ceketleri iki veya tek düğmeli olmalı. Pantolonları ise kesinlikle pilisiz. Dar kalıplar hâlâ revaçta. Çok da belirgin olmayan çizgilere sahip gömlekler ve takım elbiseler giymeliler. Bu sezon gömleklerin manşetleri bir veya iki düğmeli, yakaları yüksek. Beyaz gelinlik modası yerini kreme bırakırken smokinlerde de beyaz yerine krem gözde.

  Eskiden Türk erkeği Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında giyim konusunda daha muhafazakar davranıyordu. Canlı renklerden uzak duruyordu. Moda olan kesimleri çok iddialı buluyordu. Sizce eskiye nazaran daha cesur mu giyinmeye başladılar artık?


  [​IMG]
  Evet, artık daha cesurlar. Yeşil, kırmızı gibi renkli pantolonlar giyiyor, çiçek desenli gömlekleri şık buluyorlar. Beyaz takım elbise giymekten korkmuyorlar. Beyaz pantolonlarını ekru renkte ceketlerle tamamlıyorlar. Özellikle 19-30 yaş arasında hitap eden Interview markamızda dar kesimli, düşük belli beyaz pantolonlar, kısa ceketler, fıstık yeşili ve turuncu gömlekler ilgi görüyor.
  “Beyaz takım elbisenin içine beyaz gömlek giyerseniz sünnet çocuğuna benzersiniz”


  Beyaz takım elbise giyerken neye dikkat etmek gerekiyor? Beyaz takım elbise yanlış ayakkabı veya gömlekle kombinlendiğinde giyen rahatlıkla kıro damgası yiyebiliyor çünkü.
  Beyaz takım elbisenin içine canlı renkler giyilmeli. Beyazın içine tekrar beyaz gömlek giyerseniz sünnet çocuğuna benzersiniz. Bu yüzden mavi ya da yavru ağzı gömlekle kombinlemek daha doğru. Altına da taba rengi bir ayakkabı uygun olur. V yaka siyah bir tişört ve siyah ayakkabıyla da tamamlanabilir.


  “Türk erkekleri ceketin içine tişört giymeye alışamadı”


  Avrupalıların takım elbiselerindeki pantolonlar daha kısa paçalı. Türklerse uzun paçalı pantolonları seviyor. Türk erkeği çorabını göstermeyi sevmiyor mu?
  Türk erkeği Avrupalılar gibi uzun değil, kısa çorap giymeyi seviyor. Kısa paçalı pantolon giydiklerinde tenleri görünüyor. Bundan da hoşlanmıyorlar. Avrupalı erkeklerin paça boyları kısa olsa da çorap boyları dize kadar çıktığı için tenleri görünmüyor. Avrupalılar çorap alışverişlerini takım elbiseleri ve gömlekleri kadar önemsiyorlar. Çorabın da modasını takip ediyorlar.
  Giyim konusunda başka hangi alışkanlıklarından vazgeçmiyorlar?
  Ceketlerin kol boyununun uzunluğunun neredeyse parmaklarının yarısına kadar gelmesini istiyorlar. Bizim erkeklerimiz hâlâ “Dar olanla rahat edemem, çekmiş, ufalmış gibi görünür” düşüncesinde. Türk erkekleri ceketin içine tişört giymeye alışamadı. Tişörtü gayriresmi buluyorlar.


  Biente

  Biente Renk Renk Gömlekler

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Biente Gömlek ’le Forum Tarih
Gömleğin Gömlek Oluncaya Kadar Geçirdiği Evreler Nelerdir Diğer Mesleki Bilgiler 14 Aralık 2013
Ateşten Gömlek Kitabının Özeti Halide Edip Adıvar Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
Damat Gömlek Modelleri 2013 Erkek Giyimi & Erkek Modası 11 Ekim 2012
Halide Edip Adıvar Ateşten Gömlek Kitabı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 24 Nisan 2012
Gömlek Seçimi Nasıl Yapılır Erkek Giyimi & Erkek Modası 9 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş