Bichon Yorkie Köpeği

'Kedi ve Köpekler' forumunda DeMSaL tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bichon Yorkie Köpeği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bichon Yorkie köpeği - Bichon Yorkie resimleri - köpek türleri


  [​IMG]

  Bichon Yorkie sık bir alt kürk ile yumuşak ve sık bir üst kürkten oluşanBichon Yorkie tüylere sahiptir. Pas rengi, siyah ve pas rengi, kızıl beyaz, kaplan desenli + beyaz olabilir. Yüzü Yorkshire Terrier gibi uzun değildir. Canlı gözler uzun tüylerle kaplıdır. Kulaklar üstten konumlu ve sık tüylerle örtülüdür. Bacakları Bichon'dan daha uzundur. Bichon Yorkie'nin, çocuklarla arası iyidir ve diğer köpeklerle de iyi anlaşır. Eğitimleri oldukça kolaydır. Bu ırk Yorkshire Terrier'in kararlılığı ve bichon'un yumuşak kürküne sahiptir.

  Karakteri

  Bichon_Yorkie'nin, çocuklarla arası iyidir ve diğer köpeklerle de iyi anlaşır. Eğitimleri oldukça kolaydır. Bu ırk Yorkshire Terrier'in kararlılığı ve Bichon'un yumuşak kürküne sahiptir.

  Yaşam Ortamı

  Bichon_Yorkie, apartman yaşamı için uygun bir ırktır. Ev içinde fazla hareketli değildir ve bahçesiz bir evde de yapabilir.

  Egzersiz İhtiyacı


  Bu aktif küçük köpekler ev içindeki oyun sırasında egzersiz ihtiyaçlarının büyük bir kısmını karşılasalar da düzenli yürüyüşe ihtiyaçları vardır.

  Bakımı

  Bu ırk bol tüy bakımına gereksinim duyar. Fazla tüy dökmezler.

  Kökeni

  Bichon_Yorkie, Bichon_Frise ile Yorkshire Terrierin plansız çiftleşmesinden ortaya çıkmıştır. Yavrular o kadar şirin olmuşlardır ki hemen uluslararası çiftleştirme devam etmiştir. Şimdiye kadar resmi bir standart yazılmamıştır
   

 2. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bichon Yorkie resmi - Bichon Yorkie köpeği resmi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bichon Yorkie Köpeği Forum Tarih
Bichon Frise Kedi ve Köpekler 22 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş